جملات و سخنان وارن بافت قسمت 17

وارن بافت

صحبت های آموزنده وارن بافت درباره زندگی و سرمایه گذاری

سی ان بی سی، ۷ جولای ۲۰۱۱

فداکاری مشترک

وارن بافت : رهبران ما از مردم تقاضای «فداکاری مشترک» کرده اند. اما وقتی این را خواستند، مرا مستثنی کردند. از دوستان ثروتمندم پرس و جو کردم تا بفهمم آنها چه رنجی را تجربه می کنند. آنها نیز مثل من کنار گذاشته شده بودند. در حالی که مردمان طبقه فقیر و متوسط به خاطر ما در افعانستان می جنگند، وقتی اغلب مردم آمریکا برای گذران زندگی تقلا می کنند، ما ثروتمندان همچنان مشمول معافیت های مالیاتی خارق العاده هستیم.

صحبت های آموزنده وارن بافت درباره زندگی و سرمایه گذاری

نیویورک تایمز، ۱۴ آگوست ۲۰۱۱

مالیات ملک

وارن بافت : اگر آن مبلغ حدود ۲۰ میلیارد دلار را که از محل مالیات ملک به دست می آید در نظر نگیرید، باید این مبلغ را بواسطه اخذ مالیات از هر کس دیگری تهیه کنید. جمعیت آمریکا برای آن چند هزار نفری خواهند جنگید که مالیاتهای هنگفت املاک را پرداخت می کنند و همینطور برای بقیه مردمی که این مالیات را از جیبشان پرداخت می کنند.

گلوله برفی، ۲۰۰۸

گزارش مالیاتی برکشایر

وارن بافت : نوشتن چک هایی با صفرهای زیاد، برای اداره مالیات، من یا چارلی را اذیت نمی کند. برکشایر به عنوان یک شرکت، و ما به عنوان دو فرد، به گونه ای در آمریکا پیشرفت کرده ایم که در هیچ کشور دیگری برایمان ممکن نبود. در واقع، اگر ما در بخش دیگری از جهان زندگی می کردیم و حتی اگر به طور کامل از مالیاتها فرار می کردیم، اطمینان دارم به لحاظ مالی و بسیاری لحاظ دیگر) وضعیت خیلی بدتری داشتیم. به طور کلی ما به طرز خارق العاده ای احساس خوش شانسی می کنیم از اینکه دست در دستی داشتیم که ما را قادر می سازد چک هایی با رقمهای کلان به دولت بدهیم، تا اینکه به طور مرتب از دولت تقاضا کنیم مثلا به دلیل ناتوانی یا بیکاری به ما چک بدهد.

مقاله پیشنهادی:  نکات آموزشی و آموزنده وارن بافت قسمت 10

نامه به سهامداران برکشایر هاتاوی، مارس ۱۹۹۹ |

اصلاح مالیاتی درآمد خنثی

وارن بافت : ما می توانیم با دستکاری در محاسبات سود و زیان، این نرخ را پایین بیاوریم و آن را به درآمد خنثی تبدیل کنیم. من هیچ مخالفتی با آن ندارم. صریح بگویم این می تواند به نفع برکشایر باشد، اما به شما خواهم گفت، اگر چیزی به درآمد خنثی تبدیل شود، به این معناست که تعداد کسانی که قرار است مالیاتهایشان افزایش پیدا کند، کاهش می یابد، و کسانی که قرار است درآمدشان افزایش یابد، مجلس را با لابی گرها پر می کنند. وقتی مبحث درآمد خنثی در میان باشد، به این معناست که میلیاردها و میلیاردها و میلیاردها دلار به درآمد برخی از شرکتهایمان افزوده می شود، چون قرار است ما در برکشایر مالیات کمتری پرداخت کنیم.

سی ان بی سی، ۱۴ نوامبر ۲۰۱۱

لابی کردن و کد مالیاتی

وارن بافت : علت وجودی هر سطر از مقررات مالیاتی این است که کسی برای آن جنگیده است. کسانی که به این سطر اهمیت می دهند، روی آن متمرکزند و به آن توجه دارند، و کسانی که تحت تأثیر آن خط هستند، روی آن متمرکز نیستند و در واقع حتی از وجود آن بی خبرند.

۲۳ مارس ۲۰۱۱

وارن بافت : قانون مالیاتی نه بواسطه منطق، بلکه طبق نظر سیاستمداران شکل می گیرد.

سی ان بی سی، ۷ جولای ۲۰۱۱

نابرابری درآمد

وارن بافت : اگر به درآمد بالای این ۴۰۰ ثروتمند بنگرید، متوجه می شوید که میزان متوسط ۴۰ میلیون دلار به ازای هر خانواده، به ۲۰۰ میلیون دلار رسیده است، و این در حالی است که مالیات آنها از ۲۹ درصد به ۲۱ درصد کاهش یافته است. پس می بینیم که جنگی طبقاتی در میان بوده است، و تنها طبقه برنده، طبقه من است. در حقیقت، طبقه من فقط بر آنها پیروز نمی شود، بلکه آنها را می کشد.. این یک پسرفت بوده است؟

مقاله پیشنهادی:  دانلود PDF صد راز برای سرمایه گذاران اثر ریچارد فارلیای

چارلی رز، ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۱

چنانچه جنگی طبقاتی در کار باشد، همانطور که می دانید، ما ثروتمندان، کسانی هستیم که هزینه اش را می دهیم. و سربازان ما لابی گرها هستند. و فقرا چیزی ندارند، جز چند سرباز اسباب بازی کوچک.

سی ان بی سی، ۱۴ نوامبر

وارن بافت : این سیستم برای کسانی که با آن سروکار دارند، کارآمد است. برای ثروتمندان، برخی منافع خاص، اعضای کنگره و لابی گرها. و شاید برای مستخدمه کارایی نداشته باشد، اما او در این خصوص چه می تواند بکند؟

سی ان بی سی، ۱۴ نوامبر ۲۰۱۱

قانون بافت

وارن بافت : طی ۲۵ سال گذشته، فهرست فوربز ۴۰۰، در ارزش خالص خود، افزایشی معادل نه به یک داشته است، نه به یک. در ۱۵ سال اخیر، این افزایش بیش از سه به یک بوده است. این امر برای تمام مردم آمریکا اتفاق نمی افتد، و همان زمانی اتفاق می افتد که نرخ مالیات بر درآمد همان ثروتمندان همواره سیر نزولی داشته است. و من فکر می کنم وقتی با ۳۱۲ میلیون نفر آمریکایی درباره فداکاری مشترک صحبت می کنیم و چیزهایی را که به آنها وعده داده بودیم از آنها دریغ می کنیم.

زمان آن فرا رسیده است که افراد فوق ثروتمند نیز تا حدی در این فداکاری سهیم شوند. آنها حتی این فداکاری را احساس نخواهند کرد. مقصودم این است که اگر شما قانون تأمین اجتماعی را تا حدی تغییر بدهید، میلیون ها نفر از مردم آن را واقعا احساس خواهند کرد. اگر قوانین بیمه پزشکی سالمندان را تغییر بدهید، میلیون ها نفر آن را احساس خواهند کرد.

کافی است از کسانی با درآمد یک یا ۱۰ میلیون دلار، مالیات بردرآمد حداقلی معادل ۳۰ الی ۳۵ | درصد اخذ کنید، و حقیقت این است که افراد مزبور آن را احساس نخواهند کرد. اما دست کم مردم آمریکا به عنوان یک کل احساس خواهند کرد که از این افراد فوق ثروتمند نیز خواسته شده است تا در این فداکاری همگانی که از همه ما به آن فراخوانده شده ایم، سهم کوچکی داشته باشند.

مقاله پیشنهادی:  سال شمار و نقاط عطف زندگی وارن بافت اسطوره سرمایه گذاری
صحبت های آموزنده وارن بافت درباره زندگی و سرمایه گذاری
صحبت های آموزنده وارن بافت درباره زندگی و سرمایه گذاری

سی ان بی سی، ۱۴ نوامبر ۲۰۱۱

وارن بافت : روش ما برای ترغیب مردم به مشارکت در نوع فداکاری هایی که با آن روبرو می شوند، امر بسیار مهمی است. ما می خواهیم به مردم بگوییم برخی از وعده هایی که به آنها دادیم قرار است تغییر کنند و اینها کسانی هستند که در زندگی خود از امنیت و تأمین زیادی برخوردار نیستند. آنها مثل من نیستند، آنها در صورتی که از عهده پرداخت چیزی برنیایند نمی توانند چند سهام یا چیزی مثل آن را بفروشند. با وجود افراد فوق ثروتمند که در واقع مالیاتهای کمتر از حد عادی می دهند. البته بسیاری از آنها شامل این موضوع نمی شوند، اما بسیاری دیگر همین وضعیت را دارند. فکر می کنم این اشتباه وحشتناکی است که از ۳۰۰ میلیون آمریکایی بخواهیم کمربندهایشان را محکم ببندند و آن گروه مزبور را نادیده بگیریم.

چارلی رز، ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۱

درس های زندگی

عشق بی قید و شرط

وارن بافت : بزرگترین درسی که آموختم، قدرت عشق بی قید و شرط بود. اگر شما آن را به فرزندتان بدهید، ۹۰ درصد راه را رفته اید. اگر هریک از والدین بتواند آن را در سنین خیلی پایین به فرزندش بدهد، انسان بهتری پرورش خواهد داد.

هافینگتون پست (۸۶)، ۸ جولای ۲۰۱۰

پدر بافت

وارن بافت : پدرم واقعا انسان مستقلی بود. اما او فقط محض خاطر مستقل بودن، مستقل نبود. او فقط به افکار سایر مردم اعتنا نمی کرد. پدرم به من آموخت چگونه باید زندگی کرد.

گلوله برفی، ۲۰۰۸

وارن بافت : هرگز ندیدم پدرم در تمام زندگی اش کاری را انجام دهد که از درج اخبار آن روی صفحه نخست روزنامه احساس خوبی نداشته باشد… او به من عشق بی قید و شرط داد… او انسان فوق العاده ای بود.

مقاله مرتبط : زندگی نامه جامع و کامل وارن بافت

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا