بهترین بروکر فارکس

آموزش کسب و کار ، آموزش کسب درآمد

آموزش کسب و کار ، آموزش کسب درآمد

.

درآمدهای رویایی بدون سرمایه

.

80 راه کسب در آمد بالا بدون سرمایه

.

در دنیای رقابتی امروز و با توجه به شرایط حاکم بر کشورمان، راه اندازی و کسب و کار در مسند یک کار آفرین نیازهایی دارد که در اولویت آنها سرمایه نیست؛ بلکه آموزش به عنوان یک ستون محکم برای سرمایه گذاری و آغاز کسب و کار حرف اول را می زند. در طول زندگی شغلی ام، افراد زیادی را دیده ام که آرزوها و ایده های بزرگی داشته اند ولی تمام دغدغه آن ها نداشتن سرمایه بود.

.

به خاطر تحریم های ظالمانه ای که بر بدنه اقتصادی کشور لرزه انداخته است، بسیاری از افراد که به پس انداز خود دل بسته بودند تا بتوانند آن را پشتوانه مسیر کسب و کار خود قرار دهند، ناامید شده اند. بنده می خواهم در شرایط بحرانی کنونی به دوستانم نوید دهم که نه تنها با سرمایه اولیه اند که بلکه حتی بدون سرمایه اولیه ، می توان کسب و کار مستقلی ایجاد کرد.

.

افراد زیادی در دنیا بوده و هستند که بدون هیچ سرمایه ای و فقط با کمی پشتکار، خلاقیت و باور قلبی به کارشان ثروتمند شده اند.

.

مطالب حاضر صدایی است که از دورن یک تجربه بزرگ بر آمده تا برای دوستداران کارآفرینی و کسب و کار راهگشا باشد؛ چرا که با الگو قرار دادن این مطالب ، مسیری که نویسند طی کرده است را خواهید پیمود و تجاربی به تجربه های تان خواهید افزود.

.

بنابراین، اگر ایده کسب و کار خوبی در سر دارید یا فرصت خوبی برای راه اندازی کسب و کار می شناسید و تنها به دلیل نداشتن سرمایه اولیه از کار بازمانده اید، این کتاب را به خوبی مطالعه و به تمرین های آن عمل کنید. امیدواریم فردای ایران را کارآفرینانی بسازند که مسیرشان با تلاش و مهر و ایمان هموار شده است. به امید آن روز….

.

هر وقت شخصی به سراغم می آید و پیشنهاد سرمایه گذاری و یا شراکت را می دهد، به کارهای گذشته او نگاه می کنم و اگر دیدم که وی بدون سرمایه اولیه توانسته درآمد خوبی کسب کند، او را شایسته همکاری و سرمایه گذاری می دانم. در طول سال ها فعالیت تجاری و اقتصادی که به شکل های مختلف تجربه کرده ام، به درستی به این نتیجه رسیدم که داشتن درآمد بالا ارتباط مستقیمی با میزان سرمایه اولیه ندارد و همیشه، در هر دوره ای کارهای بسیار زیادی وجود دارند که با کمی هوش و درایت و بدون سرمایه اولیه می توان با انجام آن ها درآمد بالایی داشت.

.

متاسفانه رکود فراگیر اقتصاد ایران در سال های اخیر از یک سو و از دیگر تورم و ورود فرهنگ های جدید کسب ثروت، جامعه ایران و مخصوصا جوانان را دچار سردرگمی کاری بسیار زیادی کرده است. افراد زیادی هستند که در عین علاقه مندی و یا نیاز به درآمد بالا، هیچ حرفه و یا راهی جهت رسیدن به درآمد مورد نظر خود نمی دانند.

.

از دیگر سو تورم سال های اخیر اقتصاد ایران، نه تنها ریسک موفق شدن کسب و کارهای جدید را کاهش داده و کسب و کارهای گذشته را نیز خطر شکست رو به رو کرده است. در چنین شرایطی چگونه می توان در عین داشتن درآمد بالا، متحمل ریسک کمی هم شد. بدون شک کتاب ((در آمد های رویایی بدون سرمایه)) پاسخی در خور به این سوال مشکل است.

.

این کتاب که حاصل 10 سال تجربه، عرق ریختن، شراکت و تحقیق است، بیش از آنکه تنها کتابی همانند بسیاری از کتاب های کسب و کار (که گاه تنها جنبه معرفی نامه برای مولف آن دارد) باشد، تلاشی کارا برای انتقال اطلاعاتی با ارزش و جامع جهت حل یکی از بزرگترین مشکلات فعلی جامعه ایران، یعنی بیکاری است. از این رو تلاش بسیاری شده است تا از هر گونه زیاده گویی در متن کتاب جلوگیری شود و بند بند کتاب در راستای هدفی مشخص به نگارش در آید.

.

لازم به ذکر است مطالب حاضر تنها مختص افرادی که سرمایه اولیه کمی دارند، نیست و جامعیت، اطلاعات و ایده های بسیار زیاد موجود در آن، می تواند کمک بسیار زیادی به افراد دارای شغل آزاد و کسانی که می خواهند شغل دوم داشته باشند، کند.

.

این قسمت سایت 8 فصل مختلف تنظیم شده که عبارتند از:

.

فصل اول، روش هایی از کسب درآمد معرفی شده که در حوزه تبلیغات آفلاین تقسیم بندی می شوند. از روش های کسب درآمدی بیان شده در این فصل می توان به کسب درآمد از سفارش کارت ویزیت، سامانه های ارسال پیامک، دفترچه های تخفیف و …. اشاره کرد. این فصل بسیار مناسب افرادی است که می خواهند در حوزه تبلیغات و بازاریابی فعالیت و در عین حال درآمد بسیار بالایی داشته باشند.

.

فصل دوم، به کسب درآمد از بازار بورس اوراق بهادار پرداخته که خود شامل دو قسمت بورس سهام و بورس ایده است. مطالب بیان شده در این فصل بیشتر مورد استفاده افراد تحصیلکرده، صاحبان ایده و مخترعان است.

.

فصل سوم، به روش های عقلانی و مطمئن کسب درآمد از اینترنت پرداخته که هر شخص با داشتن یک کامپیوتر، اطلاعات این فصل و کمی تلاش می تواند درآمد بالایی در مدت زمانی کم به دست آورد. مقدار کمی از اطلاعات بیان شده در این فصل همان اطلاعاتی هستند که به صورت بسیار ناقص تر و با قیمت های بسیار بالا در فضای وب تحت عنوان ((راه های کسب درآمد از اینترنت)) به فروش می رسد.

.

فصل چهارم، معرفی مجموعه ای از سایت های کسب درآمد ایرانی است که بسیار مناسب کسب درآمد دانش آموزان، دانشجویان و افرادی که ساعت های زیادی را در وسایل نقلیه عمومی و … می گذرانند، است. بدون شک تعداد زیاد شرکت های نوپا و سایت های کسب درآمد ایرانی که در سال های اخیر به وجود آمده اند، هم نیازمند معرفی هستند و هم ظرفیت خوبی برای درآمد زایی دارند.

.

در فصل پنجم، شیوه هایی از کسب درآمد معرفی می شود که اگر چه به شکل مستقیم اینترنتی نیستند اما به فعلیت رسیدن و رشد آن ها وابسته به فضای وب است. به عنوان مثال فردی را تصور کنید که از طریق اینترنت، محصول تولیدی خود را بازاریابی و سپس به فروش می رساند. این فرد اگر چه از اینترنت به صورت مستقیم کسب درآمد نکرده اما درآمد او تا حد بسیار زیادی وابسته به اینترنت است. مباحث مطرح شده در این فصل موضوعاتی نظیر شیوه های ساخت اپلیکیشن، تولید و فروش کتاب صوتی، راه اندازی کارخانه تولید اطلاعات و …. را شامل می شود.

و

در فصل ششم با توجه به اهمیت شبکه های اجتماعی در ارتباطات عصر حاضر و ظرفیت های بسیار زیاد آن، ابتدا به معرفی 10 شبکه اجتماعی مهم حال حاضر پرداخته و سپس شگردهای مختلفی که می توان با فعالیت در این شبکه ها به درآمد رسید، کاملا معرفی شده است.

.

در فصل هفتم روش های مختلفی از کسب درآمد بالا که سرمایه اولیه بسیار کمی نیاز دارد، معرفی می شود و  زمینه کارهای معرفی شده در حوزه های مدیریتی، پرورشی، خلاقانه و … است. این فصل را می توان مرجع مناسبی برای اشخاصی دانست که می خواهند کاری دائمی با درآمد بالا و سرمایه اولیه کم پی ریزی کنند.

.

فصل هشتم مکمل تمام کارهای معرفی شده است و در آن شرکت های وابسته پستی، دفتر کار مجازی، انواع روش های تبلیغات اینترنتی و روش های مختلف طراحی سایت بدون داشتن هیچ گونه دانش برنامه نویسی توضیح داده شده است. اگر چه موارد ببان شده در این فصل به صورت مستقیم، هیچ روش کسب درآمدی را پیشنهاد نمی دهد، اما دانستن و داشتن شناخت نسبت به آنها می تواند کمک زیادی به پیشرفت اکثر کسب و کارهای معرفی شده کند.

.

فصل اول: کسب درآمد از صنعت تبلیغات

.

کسب درامد

.

خلاقیت بدون استراتژی را هنر می نامند. خلاقیت با استراتژی را تبلیغات گویند.

جف آی ریچاردز (استاد دانشکده ارتباطات دانشگاه ایالتی میشیگان)

.

امروزه صنعت تبلیغات جزو 10 صنعت برتر و پولساز دنیا به شمار می رود و تنوع فعالیت در آن به حدی بالا است که نمی توان هیچ حد و مرزی برای آن تعیین کرد. اگر تقسیم بندی کلی برای روش های تبلیغات صورت گیرد میتوان این صنعت را به دو بخش آنلاین و آفلاین جدا کرد. تبلیغات آنلاین همانند کارت ویزیت و تقویم است. در این فصل با تعدادی از پول ساز ترین روش های کسب درآمد آفلاین از صنعت تبلیغات آشنا می شوید که با وجود نیاز نداشتن به سرمایه اولیه بالا، قدرت درآمد زایی زیادی دارند.

.

کسب درآمد از پیامک تبلیغاتی (از صفر تا صد)

.

فردی سرمایه گذار را تصور کنید که زمینی به مساحت بینهایت را با قیمتی بسیار ناچیز خریده و قصد فروش گوجه فرهنگی در زمین خود دارد.

.

اما چون زمین او بینهایت بزرگ است، تصمیم می گیرد تا زمین خود را به چند قسمت تقسیم کرده و به افراد دیگری بفروشد تا آن افراد نیز با استفاده از زمین او شروع به فروش گوجه فرنگی های شخص او کنند. در این حالت فرد سرمایه گذار علاوه بر اینکه توانسته زمین خود را به تعداد افراد بی شماری بفروشد و پول خوبی به جیب بزند، فروش گوچه فرنگی هایش نیز زیاد شده و از سود همیشگی فروش آن ها بهره مند خواهد شد. همچنین خود او نیز می تواند با استفاده از زمینش شخصا اقدام به فروش گوجه فرنگی کند. او در اینجا از سه محل برای خود پول سازی کرده است:

.

 1. فروش زمین به افراد مختلف به هر تعدادی که بخواهد. همچنین به دلیل آنکه مساحت زمین او بی انتها است، تصمیم می گیرد تا دو قسمت متفاوت برای زمین خود بگذارد.
 2.  افرادی که پول کمتری بدهند، فقط حق دارند تا در زمین خود به فروش گوجه بپردازند و نمی توانند از فروش زمین هم کسب سود کنند. افرادی که پول بیشتری بدهند، اجازه خواهند داشت تا همانند فرد سرمایه گذار، زمین خود را به افراد بیشماری و نیز به هر قیمتی که دوست داشتند، بفروشند (اما در هر صورت باید گوجه فرهنگی هایی که به خریداران تکه زمین های خود می دهد تا آن ها بفروشند و برای خود درآمد کسب کنند.
 1. فروش گوجه فرنگی هایی که شخصا می فروشد.

.

شاید تصوری که از این شخص در ذهن شمات شکل گرفته فرد طماعی با شکم بزرگ است. یا شاید هم بگویید، این فقط یک داستان تخیلی است، زیرا بالاخره زمین شخص مقیاس مشخصی دارد و صاحب زمین نمی تواند آن را به تعداد افراد بی شماری بفروشد. علاوه بر این ها افرادی که زمین خریده اند، اصلا چرا باید گوجه فرنگی بفروشند.

.

جالب است بدانید با کسب و کارهایی که اکنون معرفی می شود، شما نیز می توانید هر کجای کشور که باشید همانند همین فرد سرمایه گذار، زمینی به مساحت بی نهایت را خریده و به افراد مختلف بفروشید تا گوجه فرنگی های شما را بفروشند، بدون آنکه نیاز باشد تا شکمی بزرگ داشته و یا انسان بدی باشید. برای اینکه بدانید چگونه می توانید این کار را بکنید، ادامه این قسمت را با دقت بیشتر و یا حتی چند باره بخوانید.

.

کسب درآمد از طریق پیامک انبوه

.

اگر به دنبال تجارتی پر درآمد و بی خطر هستید که امتحان خود را پس داده، نیاز به سرمایه اولیه بالایی نداشته باشد و بتوانید آن را از منزل خود اداره کنید، حتما به کسب درآمد از طریق پیامک انبوه به دید ویژه ای نگاه کنید. پیامک انبوه به معنی پیامک های شخصی سازی شده ای است که در آن واحد به گروه بزرگی از مخاطبان ارسال می شوند و از مزیت های آن می توان به هزینه پایین تر، ارسال فوق العاده آسان و قابلیت ارسال با یک نام تجاری اشاره کرد.

.

کسب درآمد از طریق پنل نمایندگی پیامک انبوه، تقریبا شبیه به کسب درآمد همانند همان فرد داستان بالا است که با خرید یک زمین از سه طریق به کسب درآمد می پردازد. پنل ارسال پیامک در واقع نرم افزاری تحت وب است که پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود، وارد محیط آن خواهید شد. در پنل امکانات مختلفی از جمله: ارسال پیامک به صورت گروهی، مسابقه، نظر سنجی، دریافت پیامک، دفترچه تلفن، ارسال پیامک به صورت شهر به شهر و چندین قابلیت دیگر وجود دارد.

.

راه های پول در آوردن با داشتن یک پنل نمایندگی ارسال پیامک انبوه

.

شما می توانید با خرید یک پنل نمایندگی ارسال پیامک انبوه با قیمی بسیار نا چیز (همان زمین با مساحت بی نهایت) نه تنها از سه (همانند داستان بالا) بلکه از چهار شکل درآمد کسب کنید.

.

راه اول کسب درآمد: از طریق فروش پنل ارسال پیامک (مانند فروش زمین)

.

شما می توانید پنل های پیامکی خود را همانند همان فرد سرمایه گذار با دو قیمت متفاوت به فروش برسانید:

قیمت کمتر با فروش یک پنل ارسال پیامک معمولی که مشتریان شما قادر خواهند بود از طریق آن به جامعه هدف خود پیامی را برسانند.

.

تمام شرکت ها و موسسات، مدارس و دانشگاه ها، مدرسان و آموزشگاه ها، ناشران و هنرمندان، رستوران ها و فست فودها، کافی شاپ ها، شعب بیمه، آژانس های هواپیمایی، فروشندگان، وب سایت های مختلف و …. همه و همه می توانند مشتریان خوب شما باشند. این پنل ها را می توانید با قیمت پایین تر، در اختیار مشتریان خود قرار دهید تا شروع به ارسال پیامک های شخصی خود کنند.

.

لازم به ذکر است شرکت ارائه دهنده نمایندگی، هیچ مبلغی بابت ایجاد پنل از شما دریافت نخواهد کرد. این یعنی تمام درآمد از فورش این پنل ها متعلق به خود شما خواهد بود و بخشی از سودتان به حساب می آید. نکته دیگر اینکه تنظیم قیمت و امکانات هر یک از این پنل های کاربردی کاملا در دست شما خواهد بود. این یعنی نیاز نیست تعرفه های شما همچون شرکت مادر باشد، بلکه خودتان با توجه به نیاز و بازار هدف خود آن ها را تعیین می کنید.

.

قیمت بیشتر با فروش پنل های ارسال پیامک ویژه که مشتریان شما قادر خواهند بود علاوه بر ارسال پیامک از پنل خود، پنل نمایندگی هم بفروشند (همانند معامله ای که شما با آن ها کردید!! ). این موضوع شاید در ابتدا کمی عجیب باشد، اما شما می توانید به هر تعداد نفر دیگر از طریق پنل نمایندگی خود، پنل نمایندگی بفروشید تا آن ها نیز همانند شما (و یا بهتر است بگوییم: همانند فرد سرمایه گذار داستان)

.

شروع به کسب درآمد کنند و البته دادن اجازه این سطح از دسترسی، قیمت بالاتری برای مشتریان شما خواهد داشت. لازم به ذکر است شما می توانید هر کدام از پنل های نمایندگی که به فروش می رسانید، با قیمت بالاتر از پنل نمایندگی که خودتان خریده اید، بفروشید!

.

راه دوم کسب درآمد: فروش پیامک به کسانی که از پنل های ارسال پیامک شما استفاده می کنند (همانند فروش گوجه فرنگی به مغازه داران)

.

شما با فروش هر عدد پیامک به پنل داران خرد از ما به التفاوت خرید پیامک و فروش آن سود خواهید برد.

راه سوم کسب درآمد: فرستادن پیامک مستقیم از پنل خودتان (همانند فروش مستقیم گوجه فرنگی توسط فرد سرمایه گذار به مردم)

خود شما هم می توانید از پنل خودتان برای مشتری هایتان پیامک بفرستید و از مابه التفاوت خرید پیامک و فروش آن سود ببرید.

.

راه چهارم کسب درآمد: فروش خطوط به استفاده کنندگان (همانند فروش پلاک به مغازه داران)

.

ارسال پیامک از پنل پیامک نیازمند وجود یک شماره خط ارسال با شماره های عمومی و اختصاصی است.

شماره های عمومی: شماره هایی هستند که بین کاربران و نماینده به اشتراک گذاشته می شود و قابلیت دریافت برای کاربران و استفاده کنندگان را ندارد.

خطوط اختصاصی: خطوطی هستند که توسط کاربر خریداری شده و قابلیت دریافت را دارا خواهد بود.

سود در این روش نیز به مابه التفاوت خط خریداری شده از شرکت مادر و خط فروخته شده بستگی دارد.

.

دستورالعمل اجرایی

.

 1. شرکت های مادر ارائه دهنده این سرویس را پیدا کنید و تعرفه های آن ها را مقایسه کنید. نمونه ای از این شرکت ها عبارتند از:

.

* شرکت ارمغان راه طلایی

* شرکت ایده پردازان الکترونیک

.

 1. تصمیم بگیرید که میخواهید در سطح پنل نمایندگی یا سطح پنل ارسال پیامک فعالیت کنید. قیمت های این دو معمولا 150 هراز تومان و 400 هزار تومان است. پس از تحقیق و تفکر یک پنل برای خود بخرید.
 2. شروع به بازاریابی و فروش پنل و پیامک در شهر خود کنید. افراد زیادی در اصناف مختلف هستند که عاشق همکاری با شما هستند. برای آشنایی بیشتر با پیشنهاد های جذابی که می توانید به اصناف مختلف بدهید به وبسایت کتاب حاضر مراجعه کنید.
 3. تلاش کنید با فروش یا واگذاری پنل های بیشتر، درآمد ثابتی حاصل از فرستادن پیامک اصنافی که از پنل شما استفاده می کنند، برای خود ایجاد کنید. این استراتژی باعث به وجود آمدن یک درآمد آفلاین پس از مدتی برای شما خواهد شد. به عبارتی پس از مدتی فعالیت دیگر نیاز نیست تا شما کار کنید و ماهیانه درآمد ثابتی از ارسال پیامک پنل داران خود بدست خواهید آورد. این شکل از درآمد بسیار ارزشمند و وسوسه کننده است.

.

کسب درآمد از تعویض بنر تابلوی فرسوده مغازه ها

.

بسیاری از صاحبان مشاغل که یک تابلو فلکسی برای سر در کسب و کار خود نصب می کنند، باید پس از یک یا دو سال هزینه ی جداگانه ای جهت عوض کردن بنر تابلوی خود کنار بگذارند. این هزینه به این دلیل است که بنر تابلوی مغازه ها پس از یک یا دو سال زیر آفتاب بودن و شرایط جوی، اصطلاحا رنگ پریده می شود. این رنگ پریدگی علاوه بر از بین بردن خاصیت تبلیغاتی تابلوها، ظاهری بسیار زشت نیز به نمای مغازه می دهد.

.

یکی از کارهای سودآوری که می توان بدون داشتن هیچ سرمایه اولیه ای
انجام داد و درآمد میلیونی خوبی در ماه رقم زد، تعویض همین تابلوهای فرسوده است. برای کسب درآمد به این شیوه نیاز به آشنایی با نرم افزار فتوشاپ (یا همکاری با یک طرح) و همچنین همکاری با یک تعویض کننده بنر تابلو است.

.

دستورالعمل اجرایی

.

یکی از بزرگترین مزیت های این شغل مشخص بودن مشتری های شما است. مشتری های شما همان افرادی هستند که بنر تابلوی فلکسی مغازه آن ها رنگ و رو رفته و مستهلک شده است. این مشتری ها با توجه به تابلوی بد شکل خود بسیار واضح هستند و هر لحظه انتظار فردی را می کشند تا بیایند و بنر تابلو مغازه آن ها را با یک قیمت خوب عوض کند. در واقع غالبا این مشتری خا نمی توانند با هزینه بسیار کمتر از ساخت تابلو می توانند به تابلوی خود ظاهری زیبا داده و چند میلیون پولی که برای ساخت و نصب آن در گذشته داده بودند را زنده کنند. بنابراین قدم اول صحبت برای تعویض بنر با صاحبان مشاغلی است که رنگ تابلو آن ها رفته و مطمئن باشید این پیشنهاد فوق العاده برای آن ها خواهد بود.

.

قدم دوم پس از به تفاهم رسیدن با مشتری، طراحی طرح جدید تابلو و تایید آن توسط مشتری است. انتخاب، راهنمایی و طراحی بنر جدید نیاز به آشنایی شما یا یکی از دوستان شما به نرم افزار فتوشاپ خواهد داشت. اگر هیچ کدام از آن ها را نداشتید می توانید با یک طراح، قرارداد ببندید.

.

قدم سوم پس از تایید طرح، ارسال آن به یک مرکز چاپ است. ذکر این نکته مفید است که در انتخاب مرکز چاپی که برای همکاری انتخاب می شود، کمی تحقیق شود. زیرا گاها چاپ خانه های مختلف، قیمت ها و اجناس مختلفی برای سفارشات خود به کار می برند.

.

قدم نهایی پس از آماده شدن بنر جدید صحبت با یک تعویض کننده بنر تابلو جهت تعویض بنر قبلی با بنر جدید است. در واقع عوض کردن سفره تابلو کار سختی نیست اما بهتر است به فردی سپرده شود که تجربه این کار را داشته باشد. این شخص می تواند از دوستان و یا فامیل باشد که توانایی تعویض بنر تابلو را دارد. جالب است بدانید بسیاری از افرادی که کارشان نصب تابلو است، مکان خاصی نداشته و غالبا برای مشتریان کانون های تبلبغاتی کار انجام می دهند. برای یافتن این افراد کافی است به یک کانون تبلیغاتی مراجعه کرده و شماره یک نصب کننده تابلو را بگیرید و در نهایت سفره جدید به دست نصاب سپرده شود تا جایگزین سفره قبلی شود. دانستن این نکته نیز مفید است که قیمت هایتان باید به صورت متر مربع انتخاب شود (مثلا عوض کردن هر متر مربع فلان قیمت است).

.

چند نکته:

.

 1. راه اندازی این شغل نیاز به اجاره مغازه و یا گرفتن مجوز تبلیغاتی ندارد بنابراین از همین اکنون می توانید برای کسب درآمد از این شغل، دست به کار شوید.
 2. داشتن یک کارت ویزیت برای پیگیری های بعدی مشتری می تواند کمک زیادی در کسب و کارتان کند. کافی است نوع خدمت خود را به صورت واضح همراه با شماره تماس ذکر کنید. توجه کنید داشتن کارت ویزیتی که به صورت مختص برای این کار طراحی شود خیلی بهتر از کارت ویزیتی است که در آن چندین کار مختلف ذکر شود و چون احتمالا رقیب خاصی در شهرتان نداشته باشید، مطمئن باشد همین کار به تنهایی خواهد توانست درآمد شما به ارمغان بیاورد.

.

کسب درآمد از چاپ کارت ویزیت

.

از میان تمام اقلام تبلیغاتی که صاحبان کسب و کار برای معرفی خود استفاده می کنند، کارت ویزیت جایگاه بسیار ویژه ای دارد. امروزه تقریبا هیچ کسب و کاری را نمی توان یافت که برای معرفی خود به سراغ استفاده از کارت ویزیت اختصاصی نرود و همین تقاضای بالا، امکانی بوجود آورده تا افراد بسیاری زیادی همچون طراحان، بازاریابان و کانون های تبلیغاتی درآمدهای بالایی از چاپ کارت ویزیت داشته باشند.

.

جالب است بدانید برای اینکه فردی بخواهد از چاپ کارت ویزیت کسب درآمد کند، حتما نیازی به داشتن دفتر و دستگاه های مخصوص چاپ آن ندارد و می تواند با بازاریابی و ارسال سفارشات به مراکز اصلی چاپ کارت ویزیت در شهرهای بزرگ کشور به درآمدهای بسیار بالاتری نسبت به دفاتر رسمی تبلیغاتی در شهر دست یابد. لازم به ذکر است دستگاه های مخصوص چاپ کارت ویزیت به دلیل قیمت و هزینه های جاری بالا، تنها در شهرهای بزرگ کشور که امکان سفارش گرفتن از همه ی استان ها را دارند، وجود دارد و این موضوع فرصتی است تا افرادی بدون داشتن دفتر تبلیغاتی، شروع به گرفتن سفارش کارت ویزیت از سطح شهر کرده و با ارسال سفارشات به چاپخانه، سود خوبی به دست آورند. فصلی نبودن، نیاز نداشتن به سرمایه اولیه، درآمد بالا و سریع الوصول بودن سود از ویژگی های منحصر به فرد این کار به شمار می رود.

.

کسب و کار درامد

.

برای شروع کسب درآمد از چاپ کارت ویزیت چه چیزهایی مورد نیاز است؟

.

* داشتن مجموعه ای کامل از طرحه ای کارت ویزیت اصناف مختلف

* آشنایی منحصر با فتوشاپ یا نرم افزارهای مشابه برای آماده کردن طرح سفارش ها

* اینترنت برای ارسال طرح ها به مراکز چاپ کارت ویزیت

.

دستورالعمل اجرایی

 1. مشتری طرح و متن روی کارت را در محل کار خود مشخص می کند.
 2. طرح مورد نظر مشتری در منزل توسط نرم افزار فتوشاپ طراحی می شود.
 3. طرح ها توسط ایمیل به چاپخانه ارسال می شود تا پس از 1 تا 3 روز کاری کارت های ویزیت آماده شوند.
 4.  کارت ویزیت ها را به مشتری رسانده و قیمت آن دریافت می شود.

.

روش های بازاریابی

.

امروزه تقریبا در اکثر بازاریابی های نوین دنیا، شرکت ها به جای کشاندن مشتری به مرکز ارائه خدمات خود، آن ها را یافته و سفارش را در محل از مشتری می گیرند. این موضوع می تواند دقیقا همان برگ برنده ای باشد که اگر فردی بخواهد به صورت جداگانه وارد عرصه تبلیغات شود، از آن استفاده کرده و سفارش های بسیار بیشتری نسبت به دفاتر تبلیغاتی بگیرد. در ضمن در این شیوه فرد به دلیل نداشتن هزینه های جانبی همچون اجاره مغازه، مالیات و غیره قادر خواهد بود خدمات را با قیمت پایین تری ارائه کرده و اصطلاحا قیمت های عمومی بازار را بشکند.

.

بازاریابی این کار شیوه های مختلفی دارد ولی اگر روش انتخابی دارای ویژگی های زیر باشد، بهتر است:

 1. کم هزینه باشد.
 2. سریع بتواند کار و فعالیتی که شما به آن مشغول هستید را در منطقه وسیعی از بازار اطلاعرسانی کند.
 3. ماندگار باشد.

.

به عنوان مثال یکی از روش های خوب بازاریابی این کار، چاپ کردن تراکت هایی حاوی قیمت انواع کارت ویزیت همراه با شماره تماس است.

.

تراکت این قابلیت را دارد تا در منطقه وسیعی از بازار به سرعت پخش شده و مشتری های بالقوه شما را بیابد. همچنین منگنه کردن کارت ویزیت خودتان روی تراکت ها نیز این امکان را به فرد گیرنده تراکت می دهد تا در صورت تمایل، کارت ویزیت شما را نگه داشته و در موقع نیاز تماس بگیرد. همچنین پس از آن که مشتری خود را یافتید، بهتر است سفارش مشتری را روی برگه مخصوص سفارش ها با ذکر تمام جزئیات یادداشت کنید. این برگه ها کمک زیادی در حسابداری و همچنین رفع سوء تفاهماتی که شاید در هنگام تحویل کار به وجود بیاید، خواهد کرد. نمونه ای از تراکت ها و برگ ثبت سفارش ها را می توانید در تصویر پایین مشاهده کنید.

.

شکل 1-1: نمونه ای از فرم سفارش گیری از مشتری
شکل 1-1: نمونه ای از فرم سفارش گیری از مشتری
شکل 2-1: نمونه ای از تراکت حاوی قیمت کارت ویزیت
شکل 2-1: نمونه ای از تراکت حاوی قیمت کارت ویزیت

.

درآمد این کار چه قدر است؟

.

اگر چه جنس کارت ویزیت های موجود در بازار و قیمت آن ها بسیار متنوع است، اما در این قسمت برای نشان دادن میزان سودی که می توان از انجام این کار بدست آورد، فرض می شود سفارش های مشتریان تنها از جنس سلفون براق یکرو باشد. این انتخاب به دو دلیل صورت می گیرد.

.

 1. معمولا بیشترین میزان سفارش کارت ویزیت، سلفون براق یکرو است.
 2. سلفون براق یکرو تقریبا کمترین هزینه را نسبت به دیگر کارت ها دارد؛ بنابراین سودی که با انجام این کار بدست خواهید آورد، بالاتر از سود بیان شده خواهد بود.

.

در حال حاضر قیمت چاپ هزار عدد کارت ویزیت سلفون براق در اکثر چاپخانه های کشور حدود 9 هزار تومان و قیمت تحویل کارت در دفاتر تبلیغاتی 30 الی 35 هزار تومان همراه با طراحی است. به عبارتی با گرفتن هر سفارش کارت ویزیت و انجام آن می توان بین 20 تا 25 هزار تومان سود بدست آورد. حال اگر بتوان روزانه 10 سفارش گرفت، درآمد روزانه این کار بین 200 تا 250 هزار تومان و درآمد ماهانه بین 5 تا 6 میلیون تومان خواهد بود!.

.

انجام این کار به صورت گروهی می تواند سود کار را به طور فزاینده ای بالا ببرد. به این شکل که یک نفر مسئول طراحی و چند نفر مسئول بازاریابی، گرفتن و تحویل سفارش ها بشوند. در پایان توصیه می شود اگر می خواهید این کار را در شهر خود انجام دهید، سعی کنید هنگام گرفتن سفارش از مشتریان خود بیعانه نیز بگیرید. این بیعانه ها کمک می کند تا هزینه های جاری را پرداخت کرده و واقعا بدون هیج سرمایه اولیه ای، درآمد میلیونی را بدست آورید.

.

کسب درآمد با دفترچه های تخفیف

.

اگر به دنیای پیرامون خود توجه کنید خواهید دید موفق ترین و پول سازترین خدماتی که وجود دارند، خدماتی هستند که سود زیادی به مشتری ها می رسانند. اگر شما نیز بتوانید چنین کسب و کارهایی را راه اندازی کنید، می توانید در مدت زمان اندکی به سودهای بسیاری دست یابید.؛ زیرا دیگر نیازی نیست جذب مشتری کنید و آن ها به دنبال شما خواهند آمد. در این قسمت طرحی به نام دفترچه تخفیف معرفی می شود که اولین بار توسط آقای حسین هدایتی فر (از کارآفرینان کشوری) در شهر زاهدان اجرا شد و توانست به موفقیت بالایی دست یابد.

.

تشریح طرح

امروزه دادن تخفیف برای یافتن مشتری های جدید به روشی عادی و معمولی تبدیل شده است. این موضوع به طور معمول توسط پخش کردن کارت و بروشورهای خاص، از طریق اینترنت و تخفیف های اینترنتی و یا حراج هایی مشخص صورت می گیرد. دادن تخفیف به منظور دو هدف عمده صورت می گیرد؛ 1- مشتری یابی و آشنا کردن افراد جدید با خدمات ارائه دهنده2- فلسفه ((فروش زیاد، سود کم)) بهتر است از ((فروش کم، سود زیاد)) ( به عبارتی در صورتی که بتوان با دادن تخفیف و چشم پوشی از درصدی از سود، مشتری های زیادی را جذب کرد، میزان سود تخفیف داده شده با افزایش تعداد مشتری ها پوشانده خواهد شد). سیاستی که کشور چین توانسته از طریق آن دنیا را فتح کند!.

.

همانگونه که مشاهده می شود در این طرح سه رکن اصلی مشتری، صاحبان مشاغل و البته دفترچه های تخفیف را همانند اکثر کاتالوگ های تبلیغاتی دانست که کسب و کارهای مختلفی را از اصناف مختلف در سطح شهر یا منطقه تبلیغ می کنند، اما این دفترچه ها چند تفاوت اصلی با کاتالوگ های تبلیغاتی دارند.

.

 1. برگه های دفترچه تخفیف شغل و خدمات مختلفی را که احتمالا یک خانواده با سطح متوسط در طول سال حداقل یک بار به آن نیاز پیدا می کند، در خود جای داده است. مثلا یکی از برگه های این دفترچه کارواشی را تبلیغ می کند که در صورت مراجعه به آن کارواش همراه با تخفیف در قیمت خدمات بهره مند شد.
 2. این دفترچه ها بر عکس کاتالوگ های تبلیغاتی که به رایگان توزیع می شوند، قیمت دار هستند.
 3. برگه های این دفترچه زمان مشخصی برای استفاده دارند.

.

دستورالعمل اجرایی

.

 1. صحبت با شعب مشاغل مختلف جهت قرار دادن تبلیغ آن ها در دفترچه و بستن قرارداد با آن ها
 2. طراحی برگه های دفترچه (که هر ورق آن مربوط به یکی از مغازه های طرف قرارداد است) و چاپ کردن دفترچه پس از تایید طرح ها
 3. . فروش دفترچه های تخفیف میان مردم

.

کسب درامد کارت ویزیت

.

نکاتی برای پیشرفت کار

.

 1. برای یافتن بهترین مشاغل طرف قرارداد، بهتر است ابتدا فهرستی از خدماتی که برایی یک زندگی شهروندی اعم از تفریح، امنیت و … مهم هستند، آماده شود؛ سپس برای هر کدام از این موارد نیز چند مغازه و یا شرکت که در آن زمینه احتیاجاتی را برآورده می کنند، فهرست شود. حال تک تک با هر کدام از صاحبان کسب و کار وارد صحبت شده و پس از تشریح طرح دفترچه ها با آنها وارد قرارداد شوید.
 2. در صورت توافق صاحب شغل می توان برگ مربوط به آن را طوری طراحی کرد که هر برگ چند بار بتواند مورد استفاده قرار گیرد.
 3. مبلغی که در ابتدای قرارداد به عنوان بیعانه از صاحبان مشاغل می گیرند، بسیاری از خرج های اولیه را جواب خواهد داد، بنابراین برای به انجام رساندن این طرح شما نیاز به سرمایه اولیه ای نخواهید داشت.

.

اگر بتوانید این طرح را به همین شکل گفته شده (که احتمالا برای اولین بار در شهرتان خواهد بود) پیاده کنید، می توانید به آسانی پس از 2 یا 3 ماه، از هیچ و تنها با توانایی فکر و تلاش خودتان سوار خودروی مورد علاقه تان شوید.

.

در قسمت پایین فصل های بعدی کسب و کار و درآمد آمده است میتوانید مطالعه کنید

آموزش کسب درآمد از طریق فیلم های آموزشی و ساخت اپلیکیشن موبایل

آموزش کسب درآمد از طریق فیلم های آموزشی و ساخت اپلیکیشن موبایل و فیلم آموزشی

آموزش کسب درآمد از طریق فیلم های آموزشی و ساخت اپلیکیشن موبایل کسب درآمد از طریق فیلم های آموزشی یکی از انواع کسب درآمد از طریق اینترنت، کسب درآمد از طریق انتشار فیلم های آموزشی است. رشد تکنولوژی، به وجود آمدن نیازهای مختلف و روی آوردن مردم به فیلم های …

توضیحات بیشتر »

آموزش کسب درآمد از طریق تولید کتاب صوتی و کسب درآمد و فروش دست سازه ها به خارج از ایران

آموزش کسب درآمد از طریق تولید کتاب صوتی

آموزش کسب درآمد از طریق تولید کتاب صوتی و کسب درآمد و فروش دست سازه ها به خارج از ایران کسب درآمد از طریق تولید کتاب صوتی امروزه کمتر کسی را می توان یافت که مطالعه چند ورق از یک کتاب خوب و کاربردی در برنامه روزانه اش باشد. رشد …

توضیحات بیشتر »

آموزش کسب درآمد از فروش شارژ موبایل

آموزش کسب درآمد از فروش شارژ موبایل

کسب درآمد از فروش شارژ موبایل به جرات می توان گفت بالای 80 درصد از جمعیت 75 میلیونی ایران دارای تلفن همراه هستند و اکثر این افراد نیز از سیم کارت های اعتباری استفاده می کنند. شاید نیازی نباشد تا در این نوشتار، میزان شارژی که هر روز توسط مشترکان …

توضیحات بیشتر »

آموزش کسب درآمد با طراحی سایت

آموزش کسب درآمد با طراحی سایت

آموزش کسب درآمد با طراحی سایت هر روز که می گذرد تعداد افرادی که دوست دارند مدیر یک سایت باشند، بیشتر می شود. افراد غالبا علاقمند به داشتن سایتی شخصی برای بیان افکار و علاقه مندی ها، رزومه و یا درصدد راه اندازی سایت تجاری مانند یک فروشگاه اینترنتی هستند. …

توضیحات بیشتر »

آموزش کسب و کار و درآمد از طریق سایت های اینترنتی

کسب درآمد اینترنتی

آموزش کسب و کار و درآمد از طریق سایت های اینترنتی کسب درآمد از سایت پیک یویو (www.picuu.com) آیا تاکنون به فروشگاه های اینترنتی برخورد کرده اید و یا ایمیل های تبلیغاتی به دست شما رسیده که هدف آن ها معرفی و فروش محصولاتی نظیر تیشرت، لیوان، قاب موبایل، تقویم …

توضیحات بیشتر »

معرفی سایت های کسب درآمد ایرانی

آموزش کسب درآمد و کار با فروش فایل در اینترنت

فصل چهارم – معرفی سایت های کسب درآمد ایرانی ما مشتری های مان را به منزله مهمانی می بینیم که به مهمانی ما دعوت شده اند. وظیفه ما این است که هر روز تجربه آن ها را از محصولاتمان را اندکی بهتر کنیم. – جف بزوس (موسس سایت آمازون) یکی …

توضیحات بیشتر »

کسب درآمد از طریق دورکاری سایت های ایرانی

کسب درآمد از طریق دورکاری سایت های ایرانی

مشابه سایت های دورکاری خارجی، سایت های ایرانی خوبی نیز وجود دارند که می توانند برای کسب درآمد از طریق دورکاری بسیار عالی باشند. در ادامه تعدادی از این سایت ها معرفی شده است: (www.ponisha.ir) پونیشا پونیشا را به جرات می توان بزرگترین سایت فریلنسینگ یا دورکاری وب فارسی به …

توضیحات بیشتر »

کسب درآمد از طریق فروش عکس

کسب در امد با فروش عکس

کسب درآمد از طریق فروش عکس تقریبا بیشتر کاربران اینترنت محتواهای رسانه ای تولید می کنند. بر اساس تازه ترین گزارش ها، تخمین زده می شود روزانه 375 میلیارد عکس دیجیتال گرفته می شود و  72 ساعت فیلم در یوتیوب آپلود می شود! اما موضوعی که کمتر کسی به آن …

توضیحات بیشتر »

آموزش کسب درآمد و کار با فروش فایل در اینترنت

آموزش کسب درآمد و کار با فروش فایل در اینترنت

کسب درآمد از طریق فروش فایل یکی از آسان ترین و بهترین راه های کسب درآمد اینترنتی، شیوه فروش فایل است. در این روش شما فایل را آماده کرده و آن را در سایت های فروش فایل با قیمتی مشخص قرار می دهید. فایل های انتخابی شما می توانند شامل …

توضیحات بیشتر »

آموزش کسب درآمد با کوتاه کردن لینک

آموزش کسب درآمد با کوتاه کردن لینک

کسب درآمد با کوتاه کردن لینک یکی از راه های کسب درآمد اینترنتی ، از طریق لینک های اینترنتی است. در سال های اخیر شرکت های مختلف فعال در حوزه اینترنت از سرویسی جدید رونمایی کردند که همان کوتاه کردن لینک های اینترنتی بود. حتما تا حالا متوجه شده اید …

توضیحات بیشتر »

کسب درآمد از شرکت های ایرانی کلیکی همانند گوگل ادسنس و آپلود فایل

کسب درآمد از شرکت های ایرانی کلیکی همانند گوگل ادسنس و آپلود فایل

کسب درآمد از شرکت های ایرانی کلیکی همانند گوگل ادسنس برای کسب درآمد از طریق تبلیغات، علاوه بر شرکت گوگل می توان با شرکت های ایرانی که کاری شبیه گوگلادسنس انجام میدهند نیز همکاری کرد. همکاری با این شرکت ها مزیت های خود را نسبت به کار کردن با شرکت …

توضیحات بیشتر »

آموزش کسب درآمد از گوگل ادسنس

آموزش کسب درآمد از گوگل ادسنس

کسب درآمد از گوگل ادسنس (google adsense) اگر از سایت گوگل برای جستجوی اطلاعات در اینترنت استفاده می کنید حتما تا کنون لینک های تبلیغاتی کنار سایت گوگل را مشاهده کرده اید. این نوع از تبلیغات متنی که به رنگ زرد نیز دیده می شوند، در حقیقت منبع اصلی درآمد …

توضیحات بیشتر »

فصل سوم آموزش کسب درآمد از طریق اینترنت کسب درآمد از طریق سیستم همکاری در فروش

فصل سوم آموزش کسب درآمد از طریق اینترنت

فصل سوم آموزش کسب درآمد از طریق اینترنت امروزه قدرت اینترنت برای کسب درآمد بر هیچکس پوشیده نیست و اگر چه شاید همه مردم راه های کسب درآمد از آن را ندانند اما همه قبول دارند که از طریق اینترنت کارهای زیادی می توان انجام داد. در حال حاضر طبق …

توضیحات بیشتر »

آموزش کسب درآمد و کار از طریق فروش ایده طرح استارت آپ اختراع

آموزش کسب درآمد و کار از طریق فروش ایده طرح استارت آپ اختراع

ایده های تان را بفروشید (آیا قدر ایده های تان را می دانید؟) آیا می دانستید ایران جزو کشورهایی است که توانسته ساز و کاری شکل دهد تا صاحبان ایده و نوآوری ، مخترعان، صاحبان طرح، صاحبان اختراع یا اکتشاف و حتی صاحبان برند بتوانند دارایی فکری خود را به …

توضیحات بیشتر »

نکات کلیدی و مهم برای سرمایه گذاران کوتاه مدت بورس

نکات کلیدی و مهم برای سرمایه گذاران کوتاه مدت

فقط سرمایه گذاران کوتاه مدت بخوانند (هدیه ای ویژه برای افراد باهوش) سرمایه گذاران کوتاه مدت افراد باهوشی هستند که در هر شرایطی می توانند از بازار سود ببرند. برای آن ها فرقی نمی کند بازار در حال سقوط یا صعود باشد. بسیاری بر این عقیده هستند برای موفقیت در …

توضیحات بیشتر »