جملات و سخنان وارن بافت قسمت 18

سخنان وارن بافت درمورد زندگی انتخاب همسر و موفقیت در سرمایه گذاری

سخنان وارن بافت درمورد زندگی انتخاب همسر و موفقیت در سرمایه گذاری

سی ان بی سی، ۸ فوریه ۲۰۱۲

موهبت های زندگی بافت

وارن بافت : در کودکی تمام چیزهای خوب را داشتم. موهبت خانواده ای که در آن همه درباره موضوعات جالب صحبت می کردند، والدین باهوشی داشتم و به مدارس خوبی می رفتم. فکر نمی کنم می توانستم در دامان والدینی بهتر از آنها پرورش یابم. این امر اهمیت بسزایی داشت. من از والدینم پول نمی گرفتم و واقعا نمی خواستم این کار را بکنم. اما در زمان و مکان مناسب به دنیا آمدم.

سخنان وارن بافت درمورد زندگی انتخاب همسر و موفقیت در سرمایه گذاری

گلوله برفی، ۲۰۰۸ |

طغیان دوران کودکی

وارن بافت : در کودکی واقعا شورشی بودم. برخی از معلمها پیش بینی می کردند در آینده به طرز فجیعی در زندگی شکست خواهم خورد. من حساب مواردی را که به علت ناسازگاری های اخلاقی مورد اعتراض قرار می گرفتم، ثبت می کردم. اما پدرم هرگز از من ناامید نشد. و مادرم نیز همینطور. هیچ کدام از آنها از من ناامید نشدند. داشتن والدینی که تو را باور داشته باشند، نعمت بزرگی است. گلوله برفی، ۲۰۰۸

فراگیری اصول اخلاقی

وارن بافت : فکر می کنم خانواده، بهترین کانون یادگیری اصول اخلاقی است. به عقیده من اغلب ما ارزش هایمان را از آنچه پیرامون خود می بینیم و قبل از رفتن به دانشکده بازرگانی، می آموزیم. فکر می کنم تأکید روی آنها امر مهمی است، اما در عین حال بر این باورم که اگر قرار باشد بین تحصیلات خیلی عالی و اصول کامل اخلاقی در خانواده یا یک دوره آموزشی آتی در مدرسه، یکی را انتخاب کنم، خانواده را انتخاب می کنم.

مقاله پیشنهادی:  نکات آموزشی و آموزنده وارن بافت قسمت 10

دانشگاه کلمبیا، ۱۲ نوامبر ۲۰۰۹

همسر بافت

وارن بافت : تأثیر سوزی در زندگی من به اندازه پدرم یا شاید بیشتر از او و به شیوه ای متفاوت بود. من دارای تمام این مکانیزم های دفاعی بودم که او می توانست شرح دهد، اما من نمی توانم. او احتمالا استعدادهایی را در من میدید که دیگران نمی توانستند ببینند. اما او این را هم می دانست که شکوفا شدن آنها مستلزم زمان و پرورش بسیار بود. او کاری کرد تا من احساس کنم کسی را در کنارم داشتم که می خواست با یک ظرف کوچک آب گل ها را رشد بدهد.

گلوله برفی، ۲۰۰۸

با چه کسی ازدواج کنیم

وارن بافت : با فرد مناسبی ازدواج کنید. و من در این مورد جدی هستم. به این طریق تفاوت بیشتری در زندگیتان ایجاد خواهد شد. ازدواج مناسب، امیال و آرزوها و تمام زندگیتان را تغییر خواهد داد. اینکه با چه کسی ازدواج کنید، امر بسیار مهمی است.

دانشگاه کلمبیا، ۱۲ نوامبر ۲۰۰۹

برنامه ریزی برای زندگی

وارن بافت : من به برنامه ریزی برای زندگی اعتقادی ندارم.

فوربز، ۱ نوامبر ۱۹۶۹

سر به سر گذاشتن جی زی

وارن بافت : جی زی حدود یک سال قبل اینجا بود. و کاری که من کردم این بود که حدود شش بار از کراواتش تعریف کردم. گفتم،«هی پسر، چه کراوات قشنگی.» و بالاخره او گفت،«باشه، تو بردی وارن.» و آن را باز کرد و به من داد. بعدها به مراسم افتتاحیه او رفتم. کراواتی که به من داده بود، بستم. و بعد، وقتی او را دیدم شروع کردم به زل زدن به کراواتش. و گفتم، میدانی جی، این کراوات قشنگی است.» و او گفت، «فراموشش کن وارن، یک کراوات بیشتر به تو نمیدهم.»

سخنان وارن بافت درمورد زندگی انتخاب همسر و موفقیت در سرمایه گذاری

سی بی اس نیوز، ۸ فوریه ۲۰۱۲

زندگی روزمره

وارن بافت : من مدت زمان خیلی زیادی را صرف مطالعه می کنم. احتمالا حداقل شش ساعت در روز مطالعه می کنم، شاید هم بیشتر. یک یا دو ساعت مکالمه تلفنی دارم. و فکر می کنم. همین.

کنفرانس برای دانشجویان دانشگاه نبراسکا۔ لینکلن، ۱۰ اکتبر ۱۹۹۴

مقاله پیشنهادی:  جملات و سخنان وارن بافت قسمت 15

خودباوری

وارن بافت : احساس می کنم مشغول نقاشی کلیسای سیستین چاپل هستم. زمانی را دوست دارم که مردم می گویند، «وای، چه نقاشی قشنگی.» اما این نقاشی من است، و وقتی کسی می گوید، «چرا به جای رنگ آبی بیشتر از قرمز استفاده نمی کنی؟» می گویم، خداحافظ. این نقاشی من است. و من اهمیتی نمی دهم آن را چند می فروشند. آن نقاشی به خودی خود هرگز از بین نخواهد رفت. این یکی مهمترین ویژگی های آن است.

گلوله برفی، ۲۰۰۸

وارن بافت : به نظر من وقتی کسب و کاری را واقعا درک می کنیم، لازم نیست گامهای کوچک برداریم. من هرگز نمی خواهم کاری را در مقیاس کوچک انجام دهم، زیرا، به چه دلیل باید چنین کنم؟ اگر من آن را در مقیاس کوچک انجام می دهم، به این دلیل که از نگرش خودم مطمئن نیستم، ترجیح می دهم آن را به طور کلی فراموش کنم و به سراغ کاری بروم که در مورد آن اطمینان دارم.

کنفرانس برای دانشجویان دانشگاه نبراسکا۔ لینکلن، ۱۰ اکتبر ۱۹۹۴

بافت به حرف چه کسی گوش می کند

وارن بافت : من آنقدر خوش اقبال بودم که از نخستین سالیان زندگی، بنیان درستی داشته باشم. و بعد اساسا به حرف هیچ کس دیگری گوش نمی کردم. من هر روز صبح به آینه نگاه می کنم، و آینه همیشه با من موافق است.

دانشگاه کلمبیا، ۱۲ نوامبر ۲۰۰۹

کارت امتیاز درونی

وارن بافت : پرسش مهم درباره نحوه رفتار مردم این است که آنها کارت امتیاز درونی دارند یا بیرونی اگر کارت امتیازی درونی چیزی است که شما را راضی می کند، برایتان خوب است. من همیشه آن را به این شکل مطرح می کنم. می گویم: «بین. آیا ترجیح میدهی بزرگترین عاشق دنیا باشی، اما کاری کنی که همه مردم فکر کنند بدترین عاشق دنیا هستی؟ یا ترجیح میدهی بدترین عاشق دنیا باشی اما کاری کنی مردم فکر کنند بهترین عاشق دنیا هستی؟»

گلوله برفی، ۲۰۰۸

بهترین سرمایه گذاری

وارن بافت : بهترین سرمایه گذاری شما خودتان هستید.

مقاله پیشنهادی:  جملات و سخنان وارن بافت قسمت 16

هیچ چیزی نیست که بتوان با آن قیاس کرد.

مجله جئورجیا تک آلومنی، زمستان ۲۰۰۳

شغل آزاردهنده

اگر با کسانی کار می کنید که باعث می شوند معده درد بگیرید، به نظر من شغلتان را عوض کنید. این بدترین شیوه سپری کردن زندگی است و شما فقط یکبار زندگی می کنید.

مجله جئورجیا تک آلومنی، زمستان ۲۰۰۳

عاشق کارتان باشید

وارن بافت : شما باید کار مورد علاقه تان را انجام بدهید. باید برای انجام آن شور و شوق داشته باشید. اگر کاری غیر از آن را انجام می دهید، شغلتان را عوض کنید. حتما این امکان وجود دارد که بتوانید کار مورد علاقه تان را انجام دهید… مادام که کار مورد علاقه تان را انجام می دهید، واقعه فرقی نمی کند ۱۰ میلیون دلار دارید، یا ۱۰۰ میلیون یا ۱ میلیون دلار. چون می خواهید به قدر کافی پول داشته باشید تا بتوانید اغلب کارهایی را که از انجامشان لذت می برید انجام دهید. این امر نیازی به شانس و اقبال ندارد.

سخنان وارن بافت درمورد زندگی انتخاب همسر و موفقیت در سرمایه گذاری
سخنان وارن بافت درمورد زندگی انتخاب همسر و موفقیت در سرمایه گذاری

مجله جئورجیا تک آلومنی، زمستان ۲۰۰۳

وارن بافت : کاری را انجام بدهید که اگر در جایگاه من بودید انجام میدادید، یعنی زمانی که پول دیگر برایتان اهمیتی نداشت. من در ۷۹ سالگی… هر روز کار می کنم. و این تنها چیزی است که بیش از هر چیزی در دنیا مرا راضی می کند. هر چه در سنین پایین تر به این نگرش نزدیک شوید، بیشتر از زندگی لذت خواهید برد و کارتان را واقعا بهتر انجام خواهید داد.

دانشگاه کلمبیا، ۱۲ نوامبر ۲۰۰۹

وارن بافت : درستکاری یکی از دوستانم به نام پیت کیویت در اوماها می گفت هنگام استخدام افراد سه ویژگی را مد نظر قرار میدهد. او به دنبال درستکاری، هوش و انرژی بود. و معتقد بود اگر فردی اولی را نداشته باشد… آن دوتای دیگر او را خواهد کشت. زیرا اگر فردی فاقد راستی و درستی باشد، ترجیح میدهید گنگ و تنبل باشد. و نمی خواهید باهوش و پرانرژی باشد.

مقاله مرتبط : وارن بافت کیست ؟ زندگینامه کامل وارن بافت

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا