جملات آموزشی وارن بافت قسمت 8

جملات آموزشی و انگیزشی وارن بافت درباره اقتصاد و سرمایه گذاری

جملات آموزشی و انگیزشی وارن بافت درباره اقتصاد و سرمایه گذاری

کنفرانس در دانشگاه فلوریدا، ۱۵ اکتبر ۱۹۹۸

طعم کولاها

وارن بافت : یک نکته که مردم درک نمی کنند، و درست همان چیزی است که باعث می شود کولاها به ارزشی بالغ بر هزاران هزار میلیارد دلار دست پیدا کنند، یک حقیقت ساده است… کولا هیچ خاطره ای از طعمش باقی نمی گذارد. می توانید یک نوشابه کوکاکولا را ساعت نه، ساعت یازده، ساعت سه و ساعت پنج بنوشید – و آن نوشابه ای که در ساعت پنج نوشیدید، طعمی درست مثل همان نوشابه ای دارد که صبح نوشیدید. شما نمیتوانید با سودای وانیلی، پرتقال، یا انگورچنین حسی به دست آورید. همه اینها نوشیدنی هایی هستند که دلتان را می زنند. اغلب غذاها و نوشیدنی ها دلتان را می زنند. و شما بعد از مدتی از آنها خسته می شوید… به این معنا که شما مردمانی از سرتاسر جهان دارید که مصرف کنندگان قهاری هستند، و روزانه پنج نوشابه و اگر نوشابه رژیمی باشد شاید هفت یا هشت قوطی یا در این حدود مصرف کنند. این در حالی است که مردم هرگز نسبت به محصولات دیگر چنین اقبالی نشان نمی دهند، لذا، شما با این مصرف سرانه باورنکردنی مواجه می شوید.

جملات آموزشی و انگیزشی وارن بافت درباره اقتصاد و سرمایه گذاری

کنفرانس در دانشگاه فلوریدا، ۱۵ اکتبر ۱۹۹۸

شکلات هرشی

وارن بافت : اگر وارد مغازه ای شوید و بگویید، «شکلات هرشی می خواهم» و فروشنده بگوید، «من هیچ نوع شکلات هرشی ندارم، اما این شکلات گمنام را دارم، و قیمتش تا حدی کمتر از شکلات هرشی است، شما بلافاصله به آن سوی خیابان می روید و یک شکلات هرشی می خرید. کسب و کار خوب یعنی همین.

مقاله پیشنهادی:  نکات آموزشی و آموزنده وارن بافت قسمت 10

سخنرانی در دانشکده نوتردام، بهار ۱۹۹۱

ژیلت

وارن بافت : شرکت ژیلت شگفت انگیز است. ژیلت بیش از ۶۰ درصد ارزش دلاری تیغ های ریش تراش جهان را تأمین می کند. شبها که به رختخواب می روم و به تمام آن چند میلیارد مردی فکر می کنم که با موهای صورت در حال رشد خود نشسته اند، با خیال بسیار آسوده ای به خواب می روم.

کنفرانس در دانشگاه نبراسکا- دانشجویان لینکلن، ۱۰ اکتبر ۱۹۹۴

روزنامه دیلی ریسینگ فرم

وارن بافت : گران ترین روزنامه در ایالات متحده که تیراژ زیادی هم ندارد، دیلی ریسینگ فرم است.| روزانه حدود ۱۵۰٫۰۰۰ نسخه از این روزنامه به فروش می رسد و حدود ۵۰ سال قدمت دارد و قیمت آن ۲ تا ۲ . ۲۵ دلار است و آنها همچنان قیمت ها را بالا می برند و این نکته مهم است. چنانچه شما مسابقات اسب دوانی را دنبال می کنید و می خواهید بین روزنامه های جوزلیتل گرین شیت (۵۸) و دیلی ریسینگ فرم یکی را انتخاب کنید، اگر علاقمند جدی مسابقات اسب دوانی باشید، فرم را انتخاب می کنید. می توانید روزنامه فرم را به قیمت ۲ دلار عرضه کنید، یا 1.5 دلار، یا ۲ . ۵ دلار، در هر صورت مردم آن را خواهند خرید. اساسأ مثل فروختن سوزن سرنگ به آدمهای معتاد است. این یک کسب و کار ضروری و اساسی است.

جملات آموزشی و انگیزشی وارن بافت درباره اقتصاد و سرمایه گذاری

سخنرانی برای دانشکده نوتردام، بهار ۱۹۹۱

شرکت والت دیزنی

وارن بافت : ببینید شرکت والت دیزنی در نیمه نخست سال ۱۹۶۶ در بازار بورس چه ارزشی داشت. قیمت هر سهم این شرکت در آن زمان ۵۳ دلار بود، که خیلی ارزان به نظر نمی رسید، اما بر مبنای این قیمت می توانستید کل شرکت را به نرخ ۸۰ میلیون دلار خریداری کنید، زمانی که سفید برفی، خانواده سوئیسی رابینسون (۵۹) و برخی دیگر از کارتون هایی که کتاب آنها نوشته شده بود، این قیمت ارزش داشتند. و سپس پارک تفریحی دیزنی لند و نابغه ای به نام والت دیزنی با هم شریک شدند.

مقاله پیشنهادی:  نوسان گیری در بورس چیست؟ فیلم+ PDF (آموزش سیستم نوسان گیری بورس)

فوربز، ۱ نوابر ۱۹۶۹

وارن بافت : در سال ۱۹۶۶، ۵ درصد از شرکت والت دیزنی را خریدیم. ما بابت آن چهار میلیون دلار پرداختیم. ارزش کل این شرکت هشتاد میلیون دلار بود… فیلم ماری پاپینز به تازگی برای کودکان اکران شده بود. ماری پاپینز در آن سال حدود سی میلیون دلار فروخت و سال ها بعد، باز هم این شانس را داشت که برای کودکان نسل جدید نمایش داده شود و کسب درآمد کند.

مثل این است که یک چاه نفت داشته باشید که پس از استخراج همه نفت آن، دوباره پر از نفت شود. آنها در ۱۹۶۶ حدود ۲۲۰ فیلم از این دست داشتند که همه آنها سود خالص محسوب می شدند و داشتن سهام والت دیزنی به شکل باورنکردنی سودآور بود. در سال ۱۹۶۶ برخی می گفتند، «خوب، امسال ماری پاپینز فوق العاده بود، اما معلوم نیست آنها بتوانند سال بعد هم ماری پاپینز دیگری داشته باشند، پس حتما سودهایشان کاهش خواهد یافت.» من به این اهمیت نمی دهم که سودهای این شرکت پایین بیاید. شما می دانید که هنوز ماری پاپینز را دارید که چند سال دیگر نمایش دهید، و فرض را بر این قرار میدهید که بچه ها کمی خواهند خندید. منظورم این است که لازم نیست شما هرسال محصول جدیدی داشته باشید، حتی اگر هر چند سال یکبار محصول جدیدی داشته باشید که مورد استقبال قرار گیرد، می توانید همواره از آن کسب درآمد کنید.

سخنرانی برای دانشجویان مدیریت بازرگانی نوتردام، بهار ۱۹۹۱

کسب درآمد از اینترنت

وارن بافت : اینترنت، پدیده بسیار عظیمی است. من همین قدر می دانم. من نمیدانم چگونه از آن درآمد کسب کنم… من تلاش نمی کنم از طریق اینترنت سود کسب کنم. اما می خواهم بدانم تا چه حد می تواند به یک کسب و کار پایدار آسیب برساند. روش ما تا حد زیادی بر مبنای سود بردن از نبود تغییر است تا تغییر. نبود تغییر در شرکت تولید آدامس ریگلی(۶۱) است که برای من جذابیت دارد. من فکر نمی کنم این شرکت از اینترنت آسیب بخورد. این همان نوع کسب و کار مطلوب نظر من است.

مقاله پیشنهادی:  آموزش سرمایه گذاری به کودکان همراه با نکات کاربردی
جملات آموزشی و انگیزشی وارن بافت درباره اقتصاد و سرمایه گذاری
جملات آموزشی و انگیزشی وارن بافت درباره اقتصاد و سرمایه گذاری

بیزینس ویک، ۵ جولای ۱۹۹۹

هیجان شرکت های اینترنتی

وارن بافت : قرار بود اینترنت زندگی های ما را تغییر دهد، اما نه به این معنا که هر شرکت با ارزش ۵۰ میلیارد دلار بتواند رؤیای یک آگاهی عرضه و فروش عمومی سهام را در سر بپروراند.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا