دانلود مستند جذاب دنیای شگفت انگیز طلا با دوبله فارسی

دانلود مستند دنیای شگفت انگیز طلا

مستند دنیای شگفت انگیز طلا با دوبله فارسی

طلا در واقع فلزی نرم، براق، زرد رنگ و منعطف و با قابلیت چکش خواری می باشد. این فلز در طبیعت به صورت آزاد و به شکل تکه هایی در سنگ ها و رسوب های آبرفتی یافت می شود و از فلزات ضرب سکه به شمار می آید. طلا در برخی از کشورها معیاری برای سنجش ارزش پول می باشد و از دیگر کاربردهای آن می توان به استفاده در زمینه ساخت جواهرات و دندان پزشکی و الکترونیک اشاره نمود.

مستند دنیای شگفت انگیز طلا با دوبله فارسی

فلز طلا از ساختار کوبیک برخوردار می باشد که در وهله اول به رنگ طلایی است اما پس از بریده شدن به رنگ سیاه یا بنفش تغییر پیدا خواهد نمود. این فلز را می توان در بین عناصر مختلف شکننده ترین گزینه به شمار آورد. سست بودن طلا نیز سبب شده است که برای استحکام هر چه بیشتر، آن را به شکل آلیاژ در آوردند. این عنصر به خوبی قادر به هدایت دما و الکتریسیته می باشد.

همان طور که می دانید طلا در بین عناصر طبیعت از بیشترین زیبایی برخوردار می باشد. همچنین دارای جلای فلزی است و به هنگام توده ای بودن به رنگ زرد می باشد. اما در صورتی که نازک شود به رنگ سیاه، ارغوانی و سرخ در خواهد آمد.

این فلز در بیشتر کشورها جهت ضرب سکه و سیستم های پولی استاندارد مورد استفاده قرار خواهد گرفت. از دیگر موارد استفاده از این عنصر گرانبها می توان ساخت زیور آلات ، صنایع دندانسازی و آبکاری فلزات را نام برد. این فلز همچنین در زمینه پوشش برای ماهواره ها و به عنوان بازتابنده خوب اشعه مادون قرمز نیز بسیار کاربردی می باشد.

مقاله پیشنهادی:  فیلم آموزش رشد اقتصادی با دکتر فرهاد نیلی

طلا عنصری ارزشمند می باشد که به منظور اندازه گیری آن از واحد اونس استفاده می شود. بعد از آن که به آلیاژ تبدیل شد نیز اندازه گیری آن با مقیاس قیرات انجام می شود.

دنیای شگفت انگیز طلا

نماد شیمیایی عنصر طلا Au می باشد که در واقع مخفف کلمه لاتین Aurum (درخشش سپیده دم) می باشد. ویژگی هایی چون کمیابی آن، کاربردپذیری آسان، تصفیه راحت، مقاومت در برابر زنگ ‌زدن و خوردگی، رنگ متمایز، واکنش‌ناپذیری با دیگر عناصر از طلا، عنصری بسیار ارزشمند ساخته است و کمتر فلزی را می توان یافت که از بیشتر این خصوصیات بهره مند باشد.

تمامی طلایی که تا به حال در کل دنیا کشف شده است تنها به اندازه مکعبی 21 متری می باشد و در واقع یکی از دلایل بالا بودن قیمت آن نیز همین مسئله است. در دنیا کشورهایی چون آفریقای‌ جنوبی، ایالات متحده آمریکا، استرالیا، روسیه، کانادا، چین، برزیل و گینه‌ نو از تولیدکنندگان عمده طلا به شمار می روند.

دنیای شگفت انگیز طلا

میزان چکش پذیری این طلا به اندازه ای است که این امکان وجود خواهد داشت تا یک گرم از آن را به قدری چکش زد که مساحت پهنای آن به یک متر مربع برسد. مستند دنیای شگفت انگیز طلا مستند جذابی از حقایقی پیرامون فلز طلا و دیگر فلزهای گرانبها می باشد. این مستند فرصت خوبی برای شناخت تاریخچه طلا و استخراج آن و علت استراتژیک بودن آن می باشد. در این مستند همچنین به خوبی نقش طلا در جنگ ها و تامین هزینه های جنگی و نقش وال استریت و بانک های بزرگ در نوسانات طلا را بیان خواهد نمود.

مقاله پیشنهادی:  فیلم آموزش معامله در گپ های قیمتی
عنوان مستنددنیای شگفت انگیز طلا
کارگردانبرایان مک‌کنا
سال تولید2013
محصولکشور آمریکا
مدت زمان41 دقیقه
حجم مستند 670 Mb
دانلودلینک دانلود

بازنشر از فراچارت farachart.com

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا