آموزش کدال خوانی در بورس

آموزش کدال خوانی

شما می‌توانید سرفصل مدنظر خود از فهرست محتوای این مقاله انتخاب کنید تا به قسمت مربوطه هدایت شوید:

کدال خوانی در بورس راهی موثر برای ورود به سامانه کدال یا همان کدال ۳۶۰ است. گذراندن صحیح دوره های آموزش سایت کدال بصورت حرفه ای، مسیر فعالیت کاربران را در بازار بورس بسیار هموار خواهد کرد. یعنی وقتی کدال خوانی در بورس را خوب یاد بگیرید به عنوان سرمایه دار یا مدیر، فعالیت بورسی شما راحت تر پیش می رود.
سرمایه گذاران و مدیران شرکت ها از طریق این سامانه بهتر به ارائه شکل کلی و مسیر نمادشان خواهند پرداخت. از طرفی دیگر کاربرانی که بدنبال خرید سهام بورسی و کارهایی از این قبیل هستند، به آسانی سهام یک شرکت را خریداری کرده و دنبال می کنند. برای اینکه بتوانید بصورت رایگان از آموزش های یادگیری کدال استفاده کنید، توصیه می کنیم مطالب زیر را با دقت مطالعه کنید.

آموزش کدال خوانی

اگر می خواهید در بورس عکس العمل سریع داشته و از اخبار شرکت های بورسی بموقع با خبر شوید، لازم است که کدال خوانی در بورس را حتما بیاموزید. البته مطالب آموزشی بسیار ارزنده ای را در مقاله کدال 360 و آموزش کار با کدال همین سایت قرار داده ایم که در این مورد می تواند بسیار کمک کننده باشد.

سامانه کدال در واقع یکی از بهترین امکانات موجود، برای تمامی سهامداران ایران است که هر اطلاع، گزارش و اعلامیه ای که از سوی شرکت ها منتشر می شود را سریع ببینید. این ویژگی منحصر به فردی برای یک سرمایه گذار فعال در بازارهای بورسی تلقی می شود، زیرا همیشه اطلاعات را به روز دریافت خواهند کرد.

مجموعه گزارشاتی که در سامانه کدال می توانید استخراج کنید، شامل موارد زیر هستند:

 • ارزیابی لازم برای بدست آوردن سود از نماد دلخواه «شرکت» در بازه های زمانی گوناگون را بوسیله کسب آموزش های لازم در کدال می توانید بدست آورید.
 • حتی بوسیله کدال اطلاعات اندازه فروش سهم های مختلف، برای انواع شرکت ها در یک مدت زمان مشخص قابل دستیابی می شود.
 • به گزارشات و اطلاعیه های قسمت مجمع های مختلف دسترسی خواهید داشت که این مسئله خود بسیار مهم است.
 • چه مسائلی می تواند باعث صعودی شدن سرمایه یک شرکت، یا به عبارتی همان نماد شود؟ اطلاعات مربوط به این مورد هم توسط همان شرکت ها در سامانه Codal، آن هم بر اساس اولویت زمان بارگذاری گزارشات، قرار خواهد گرفت.
مقاله پیشنهادی:  نکات کلیدی و مهم برای سرمایه گذاران کوتاه مدت بورس

مقاله پیشنهادی: ثبت نام در کدال

بررسی دریافت رایگان آموزش کار با کدال

سرمایه گذاری که می خواهد وارد این حوزه شده و کاملا حرفه ای شود، طبیعی است که باید تمامی موارد آموزشی مربوط به کدال را بیاموزد. آموزش کدال خوانی، مطالعه مطالب بسیاری را می طلبد که دو نمونه از مقاله های منتشر شده توسط چارت ایران را در بالا معرفی کردیم. البته در سایت چارت ایران اطلاعات و آموزش های بسیار زیادی را در این مورد می توانید پیدا کنید.
مثلا اینکه بدانید کدال چیست یا سایت کدال 360 چیست و در چه زمینه هایی کار کرده، یا چه مزیت هایی را می تواند به کاربران خود ارائه دهد، کاملا ضروری به نظر می آید. برای درک بیشتر سهام های بورسی، باید تحلیل های بنیادی مبتنی بر ارائه صورت مالی انواع شرکت ها را مورد ارزیابی قرار داد. در همین راستا سایت Codal، قدم های بسیار موثری در بورس برداشته است. یعنی بوسیله انتشار گزارشاتی واضح از سوی ناشران و مدیران نمادها، نقش مهمی را ایفا کرده است.
در حقیقت هدف سامانه کدال بر همین مبنا استوار شده است. این سایت با ارائه اطلاعات کلیدی که از شرکت های بورسی منتشر می کند، به عنوان پر رنگ ترین و پر درخواست ترین منابع، برای سهامداران در کشورمان شناخته می شود. تمام این شواهد دلیلی محکم برای کاربرانی است که می خواهند سود هدفمندی را از بازار بورس بدست آورند. بنابراین باید وارد سامانه کدال شده و سعی کنند کدال خوانی را خوب یاد بگیرند.

کدال خوانی در بورس

با ناشران ارائه دهنده گزارشات در کدال آشنا شوید

ناشر از جمله اصطلاحاتی است که یکی از قسمت های سایت Codal را تشکیل می دهد. این قسمت مربوط می شود به «نماد» یا همان «شرکت» نشر دهنده اطلاعات انواع سهام. دانش آموختگان کدال خوانی، به خوبی با این قسمت آشنایی پیدا می کنند. در واقع ناشران خود به 4 قسمت تفکیک می شوند که عبارتند از:

 • قسمت اول: نمادهای قبول شده در بورس اوراق بهادار تهران
 • قسمت دوم: شرکت های قبول شده در فرابورس ایران
 • قسمت سوم: نمادهای ثبت شده در سازمان بورس
 • قسمت چهارم: نمادهای به ثبت نرسیده توسط سازمان بورس

مقاله پیشنهادی:‌ پکیج آموزش بورس

چرا دریافت آموزش کدال خوانی اینقدر مهم است؟

تا اینجا گفتیم که در بازار بورس و سرمایه، کسب اطلاعات دقیق نمادها و به روز بودن گزارش های دریافتی بسیار حیاتی است. زیرا تصمیم گیری سرمایه گذاران برای آینده سهامشان را مشخص می کند. حال در نظر بگیرید که کاربری تازه وارد است و بدون تجربه. همچنین آموزش های لازم را ندیده و می خواهد به تنهایی وارد این حوزه شود. کاملا روشن است که چنین سرمایه گذاری موفق نمی شود و به احتمال زیاد با ضرر نیز روبرو خواهد شد.
در حقیقت فردی که پا به این عرصه می گذارد، حتما باید از سامانه های معتبر و قابل اطمینانی مانند کدال استفاده کرده و در مورد کدال خوانی مهارت های لازم را داشته باشد. چون واقعا بدون در نظر گرفتن اطلاعیه ها و گزارش های مربوط به نماد و حتی بی خبر بودن از صورت های مالی یک شرکت، نمی توان در بازار سرمایه جلو رفت و سود بدست آورد.
یک کاربر سرمایه دار که می خواهد در بازار بورس ایران فعالیت مستمر و البته موثر داشته باشد، حتما باید با اصول استاندارد کدال خوانی بورس آشنا شود. خوشبختانه در این سایت مجموعه ای از آموزش های لازم گردآوری شده است. هر یک از این محتواها، تکمیلی بر مطلب دیگر است و سعی شده تا همه موارد ضروری خیلی ساده و روان توضیح داده شود.

مقاله پیشنهادی:  آموزش کسب درآمد از فروش شارژ موبایل

نتایج یادگیری کدال خوانی در بورس

 • یکی از بازخوردهای بسیار مثبت بعد از گذراندن آموزش کدال خوانی، این است که به محض درج جدیدترین خبر مطلع خواهید شد. این اخبار از سمت نمادها و همچنین در مورد دعوت به مجامع است.
 • بنابراین با توجه به مورد قبل، مجمع هر تصمیمی بگیرد سرمایه گذار متوجه می شود و اطلاعیه های مربوط به موضوع در سایت قابل رویت می شوند.
 • وقتی بموقع گزارش و اعلامیه ها در مورد بالا رفتن نرخ سرمایه منتشر شود، سرمایه دار می تواند بهتر در این رابطه تصمیم گیری کند.
 • ارائه اطلاعات دوره ای شرکت ها و صورت های مالی آنها به تصمیم گیری اصولی تر در جهت خرید یا فروش سهام و بررسی آنها کمک بسیار زیادی می کند.
 • فعالیت در بازار سرمایه فقط این نیست که به دنبال دیدن اعداد و نمودارها باشید. بلکه باید با کسب آموزش های لازم اطلاعات دقیق و به روز را از منبعی معتبر، مثل سامانه کدال استخراج کنید.
 • حتی بوسیله این سامانه از تمام تصمیم گیری و کارنامه حرکات مالی هیئت مدیره نماد خود، اطلاعات لازم را بدست می آورید.
 • دیدن مسیر تصمیم گیری مالی سهام هر شرکت در سایت کدال، می تواند کمک خیلی خوبی برای کاربران Codal باشد. زیرا از این طریق انتخاب می کنید که سهامتان را فروخته یا اینکه می خواهید از این به بعد سهم بیشتری از آن نماد را خریداری کنید.

مقاله پیشنهادی: فارکس چیست

دستیابی به بهترین اهداف مثبت بازار سرمایه با کدال خوانی

نکته های ارزشمندی در سایت کدال و کدال 360 (کدال من) برای سرمایه گذار، ناشر و غیره قرار داده شده است. اطلاعات انتشار یافته توسط هر نماد و هر یک از صورت های مالی آنها مسیری را به سرمایه داران نشان می دهد، فقط لازم است که تحلیل و بررسی دقیق هر یک را یاد بگیرید. کافیست که در Codal بدانید وقتی یک شرکت در حال ارائه مسیر حرکتی و اهداف کوتاه مدت یا بلند مدت است و با افزایش سود مواجه می شود، چه عکس العملی داشته باشید. یعنی کاربری که سهام فلان شرکت را در اختیار دارد، با یک حرکت متفکرانه می تواند به تجربیات مالی خود بیفزاید.
نکته مهم: برای انتخاب یک سهم پول ساز بهترین راه، ارزیابی و مطالعه اطلاعات صورت های مالی و گزارشات هر نماد و در آخر مقایسه آنها با یکدیگر است. به این شکل شک نکنید که در انتخاب بهترین شرکت و خرید سهام آنجا موفق می شوید. بنابراین اگر مسیر حرکتی شما برای کسب و دریافت سود غیر از این بوده و از گزارشات انتشار یافته در کدال دور بمانید، نتیجه کارهایتان در بورس به ضرر نزدیک تر خواهد بود تا به سود.
البته وقتی وارد سایت کدال می شوید، طبیعتا با حجم بسیار زیادی از اطلاعات و اعلامیه های مختلف از سوی نمادهای گوناگون روبرو هستید که اگر آموزش کدال خوانی را بدانید هرگز در این سامانه سردرگم نخواهید شد.

مقاله پیشنهادی:  کال مارجین در بازار فارکس چیست؟ پیشگیری از کال مارجین در بازار فارکس

مهمترین موضوعاتی که در آموزش کدال خوانی یاد می گیرد

 • شناخت مجمع ها یکی از موارد با اهمیت است که آنها را در لیست سر فصل های آموزش می آموزید.
 • صنایع و شرکت های متعددی در سامانه کدال فعالیت دارند که باید بررسی های لازم را برای هدف قرار دادن سهام یکی از آنها انجام دهید، در کدال خوانی با این موضوع نیز آشنا می شوید.
 • اینکه بدانید صورت وضعیت پورتفوی «سبد سهام در بورس» یک ETF به چه نحوی است، بسیار مهم است و باید برای آن کدال را بیاموزید.
 • معمولا نحوه ارائه گزارش شرکت ها با توجه به نوع فعالیتشان فرق می کند، این موضوع خیلی شفاف در سایت کدال برای کاربران قابل بررسی می شود.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا