کدال 360 چیست؟ ثبت نام در سایت کدال 360

سامانه کدال 360 چیست؟

کدال 360 درجه در واقع همان سایت کدال بوده که ارتقا یافته و با بروزرسانی های متعدد به این نام تغییر پیدا کرده است. اکثر کاربران فعال در بازارهای سرمایه می دانند که پیدا کردن جایی که بتوان طیف گسترده ای از اطلاعات را در مورد رفتار شرکت ها مشاهده کرد بسیار مهم است. خیلی از افراد در جامعه هستند که دستیابی به این آگاهی ها برای آنها بسیار مهم است. این فرد می تواند در قالب یک تحلیلگر، ناشر، تریدر، سرمایه گذار و یا فعال در این عرصه باشد.

یکی از کارهای ضروری برای این دسته از افراد بررسی رفتار مالی موسسات و شرکت ها، قبل از خرید سهام آنها است. از موارد متعدد برای ارزیابی یک شرکت می توان به مدت زمان پرداخت سود، رفتار و حرکات مالی شرکت، چگونگی میزان افزایش سرمایه و غیره هستند. بنابراین همگی اطلاعیه ها و گزارش های منتشر شده در سایت کدال 360 و همچنین کانال کدال 360 می تواند کمک و حرکت موثری برای همه فعالان در بازار سرمایه باشند. تمامی گزارشات لازم در این سایت دسته بندی و مرتب شده است، بنابراین با مراجعه به آنها می توان نیاز هر کاربری را برطرف کرد.

سایت کدال 360 چیست؟

سایت CODAL مخفف جمله Comprehensive Database Of All Listed Companies است و در حقیقت نام آن از این عبارت بوجود آمده است. در واقع این وبسایت سامانه ای کاملا حرفه ای در رابطه با آگاهی رسانی از حرکات مالی شرکت ها و موسسات کشورمان است. از جمله نهادهایی که موظف به نظارت بر روی این سایت هستند، می توان به اوراق بهادار و بورس اشاره کرد.

در ادامه فعالیت کدال نام این سامانه در سال 1396 به کدال 360 تغییر یافت. بعد از این بروزرسانی امکان در اختیار گذاشتن مطالب جامع که مربوط به ناشران، اطلاعیه های بروز و نهادها بود بوسیله اوراق بهادار و همچنین بورس، در معرض دید کاربران سایت قرار گرفت. در حال حاضر نام جدیدتری از سایت کدال ایجاد شده که به آن «کدال من» می گویند. یعنی اگر شما در سرچ گوگل بزنید «سایت کدال 360»، به طور خودکار به «کدال من» ورود پیدا خواهید کرد.

مقاله پیشنهادی:  فارکس چیست؟ ۱۰۰٪ نکات بازار فارکس + همه چیز درباره فارکس!

در تصویر زیر که نمایی کلی از سایت کدال است در بالای صفحه و سمت راست، لوگوی مربوط به نام جدید که کدال من است درج شده است. حالا اگر روی آن کلیک کنید وارد کدال می شوید. این حرکت نشان دهنده این است که کدال 360 و نام جدید کدال من، با هم اجماع شده اند.

 

کدال 360 چیست?

نکات قابل توجه در سامانه کدال 360

اگر به تازگی وارد کدال شده اید، می دانید کدال چیست و می خواهید در نوار جستجوی آن نماد معاملاتی را وارد کنید، برای اینکه در این حالت سردرگمی سراغتان نیاید، بهتر است فیلد اول را پر کنید. چون پر کردن فیلدهای بعدی، کاربر تازه کار را کمی با پیچیدگی روبرو خواهد کرد. پس فیلدهای بعدی را پر نکنید و بگذارید همانطور خالی بماند.
خوشبختانه سایت کدال 360 این پیچیدگی را رفع کرده و یک امکان راحت تر برای جستجوی همه مراجعه کنندگان که با این سیستم آگاهی داشته یا نداشته، طراحی کرده است. البته در کنار این مسئله یک سیستم تخصصی برای جستجو، آن هم مختص حرفه ای ها در نظر گرفته شده که مانند تصویر زیر است.

 

نکات کدال 360

 

سایت کدال و کانال کدال 360، حول ویژگی های زیر طراحی شده است:

 • بالا بردن سطح سرمایه کاربران
 • ارائه صورت های مالی شفاف از شرکت ها
 • در اختیار گذاشتن اطلاعات ضروری
 • ارائه مواردی چون آگهی از مجامع و نوع تصمیم گیری آنها
 • ایجاد زمان بندی لازم در قالب اطلاعیه برای پرداخت سود به سهامداران
 • نحوه جمع آوری و ارائه گزارش ها بر طبق استانداردهای مطرح جهانی
مقاله پیشنهادی:  آموزش فارکس ویدئویی 0 تا 100 با رضا خانتاراج

لیست اطلاعات مهم در سایت کدال 360

 • در این سایت لیستی از گزارشات ضروری و مهم در رابطه با انواع شرکت های بورسی تهیه شده است.
 • هر موقع سرمایه در یک موسسه در روند صعودی قرار گرفت، حتما اطلاعیه ای سریع از آن منتشر خواهد شد و در سایت قرار می گیرد.
 • در این سایت مجموعه ای از صورت های مالی وجود دارند که بصورت دوره ای تهیه شده اند.
 • البته تعدادی از این رسیدهای مالی هم به شکل سالانه یا تلفیقی تهیه می شوند که یا به شکل فاقد حسابرسی یا با انجام حسابرسی، اطلاع رسانی می شوند.
 • در بالا اشاره ای کوتاه به مجامع شد، در واقع اگر دعوت برای مجمع عمومی عادی، سالانه و یا حتی سایر اشکال آن صورت گیرد، حتما در قالب آگهی در سایت کدال منتشر خواهد شد.
 • در شرکت های مختلف گاهی تصمیم به تغییر افراد موجود در هیئت مدیره گرفته می شود، بنابراین بوسیله کانال کدال، کاربر می تواند براحتی از این تغییرات هم با خبر شود.
 • از طریق این سایت می توانید به تمام رفتارها و فعالیت های شرکتی که در بورس فعال است دسترسی داشته باشید.

معرفی گزینه های مختلف سایت کدال 360

در مطالب بالاتر توضیح دادیم که کدال چیست، حالا می خواهیم ببینیم که در این سایت چه قسمت هایی وجود دارند:

 • گزینه اول: خانه
 • گزینه دوم: ناشران
 • گزینه سوم: نهادهای مالی
 • گزینه چهارم: سامانه سنم
 • گزینه پنجم: سامانه تدان
 • بخش ششم: سامانه صورتحساب ها
 • بخش اخبار، درباره ما و ارتباط با ما
 • آخرین بخش، کاملا واضح است و نیاز زیادی به توضیح ندارد.

آخرین بخش، کاملا واضح است و نیاز زیادی به توضیح ندارد.

مقاله پیشنهادی:  کدال خوانی (آموزش کدال خوانی در بورس)+ کار با کدال

بررسی بخش اول سایت کدال 360؛ خانه

«خانه» در سایت کدال جایی است که کاربران می توانند به روز ترین و داغ ترین اخبار مربوط به شرکت ها که منتشر می شود را ببینند. تصویر زیر مربوط به فضای خانه در محیط کدال است.

بررسی بخش اول سایت کدال 360

 

اگر می خواهید خیلی راحت اعلامیه های منتشر شده از سوی شرکتی که در آن سهام دارید را ببینید، باید نماد آن را درج کرده و از این طریق به اطلاعیه های آن شرکت دسترسی پیدا کنید. حتی در قسمت جستجوی اطلاعیه ها می توانید بر اساس ایجاد فیلترهایی همچون گروه اطلاعیه، نماد سهم و شرایط ناشر یا نام شرکت، گزارش های مدنظرتان را پیدا کنید. اطلاعات هر شرکت در زمان ارائه را می توان به ترتیب از تازه ترین اطلاعیه ها تا قدیمی ترین آنها دید.

 

مقاله پیشنهادی:  اخبار فارکس (سایت فارسی تحلیل اخبار فارکس Forex)

بررسی بخش دوم سایت کدال 360؛ ناشران

کاربران می توانند شرکت هایی که در بازار بورس، فعالیت مداوم دارند را در قسمت ناشران کدال مشاهده کنند. در واقع ناشران به شرکت هایی گفته می شود که در حال توضیع سهام هستند و گزارش هایی که در این رابطه دارند را از طریق این گزینه در اختیار متقاضیان بگذارند. پس اگر می خواهید کد صنعت و شرکت های منتشر کننده بورسی را ببینید، بخش ناشران از این بابت بسیار کاربردی است.
اگر نیاز به این بخش را پیدا کردید، روی این گزینه از ناشران در کدال کلیک کنید. در این قسمت شرکت ها بر اساس حروف الفبا جای گذاری شده اند، پس براحتی در نوار جستجوی سایت کدال نام شرکت را نوشته و اطلاعات آن را در دسترس داشته باشید. معمولا اطلاعات موجود در این قسمت عبارتند از: ماهیت کلی شرکت، زمینه فعالیت، اسم شرکت، سرمایه به ثبت رسیده و نرسیده، گزارشی واضح از کارهای اعضای هیئت مدیره و غیره.

بررسی بخش ناشران سایت کدال 360

 

در قسمت نهادهای مالی اطلاعات زیر قابل مشاهده می شوند:

 • لیست کاملی از شرکت های موجود در سرمایه گذاری
 • لیست شرکت های تامین کننده سرمایه
 • لیست موسسات رتبه بندی
 • معرفی انواع کارگزاری ها
 • معرفی شرکت هایی در رابطه با مشاوره برای سرمایه گذاری های مختلف
 • لیست انواع صندوق های سرمایه گذاری
 • معرفی شرکت های سبد گردان
 • گزارش های دوره ای و مجوزهای موجود برای فعالیت شرکت
 • وضعیت ثبت و پذیرش

از طریق گزینه فیلتر، که در قسمت بالایی صفحه وجود دارد، می توان به این اطلاعات دست یافت. گزارشات کدام شرکت را می خواهید ببینید؟ اسمش را وارد کرده تا بتوانید به اطلاعات آنجا دسترسی پیدا کنید. در حقیقت وقتی وارد این بخش می شوید، به اطلاعاتی که مختص نهادهای مالی: مثل مدیر عامل، اسم نهاد مربوطه و شرایط پذیرش و میزان سرمایه به ثبت رسیده شرکت هستند متصل شوید. به این شکل براحتی مشخص می شود که کدام شرکت معتبر و کدامیک نیز رسمی نیست و نمی توان روی آن حساب باز کرد.

بخش نهادهای مالی کدال ۳۶۰

 

مقاله پیشنهادی:  بروکر آلپاری: ۰ تا ۱۰۰ مراحل ثبت نام در آلپاری (Alpari)+ ویدئو مراحل!

بررسی بخش چهارم سایت کدال ۳۶۰؛ سامانه سنم

سامانه ای با نام «نظارت مکانیزه صندوق های سرمایه گذاری» باعث پا به عرصه گذاشتن سامانه «سنم» شده است. وظیفه این بخش اطلاع رسانی گزارش های روزانه ای است که از صندوق های سرمایه گذاری منتشر می شود. بنابراین با توجه به این قسمت بخشنامه ای توسط سازمان بورس و اوراق بهادار ایجاد شده است. بر طبق آن تمامی روسای شرکت ها باید فایل هایی که در برگیرنده فایل روزانه اطلاعات صندوق های سرمایه گذاری به نام قالب «XML» است را در سامانه سنم سایت کدال 360 بارگذاری کنند. این بارگذاری توسط نرم افزارهایی که مختص این کار هستند صورت می گیرد.

سامانه سنم سایت کدال ۳۶۰

بررسی بخش پنجم؛ سامانه تدان

در سامانه کدال، سامانه فرعی دیگری به نام «تحلیل داده های ناشران» که به آن «سامانه تدان» نیز می گویند طراحی شده است. هدف این سامانه اطلاع رسانی گزارشاتی است که مربوط به کارشناس های بخش صندوق های سرمایه گذاری، سبد گردان و همچنین منتشر کردن اطلاعات تحلیلی است. کاربران حاضر در این سامانه می توانند برای تغییر نرخ سهام، گزارشی تحلیلی را از مدیر عامل های شرکت های منتشر کننده اطلاعیه بخواهند.

سامانه تدان را می توان راه ارتباطی موثر در جهت وصل افراد انتشار دهنده اطلاعیه ها و تحلیل گران دانست. بنابراین اگر کارشناس ها و سبد گردانان سوالی داشته باشند، از این طریق از مدیر عامل شرکت ناشر می پرسند.

 

سامانه تدان کدال 360

بررسی بخش ششم کدال 360؛ سامانه صورتحساب ها

بوسیله سامانه صورتحساب ها از سایت کدال، موارد زیر در دسترس کاربران قرار می گیرد:

 • در خواست آنلاین دیده شدن بدهی های قبلی
 • در خواست آنلاین برای پیش صورتحساب ها
 • ثبت درخواست بمنظور دیدن و چاپ شدن صورت حساب های که صادر شده یا حتی صادر نشده

مقاله پیشنهادی:  بروکر ویندزور Windsor: [ثبت نام در بروکر ویندزور]
سامانه صورتحساب ها کدال 360

 

اگر یک کاربر معمولی باشید، نمی توانید به این بخش وارد شوید. لیست صورت حساب های مندرج در کدال 360 بسیار مهم هستند، زیرا بوسیله آنها اطلاعات مالی که مدیریت سازمان و پاسخگویی به نهادهای نظارتی درخواست دارند، تامین خواهد شد.

ایجاد سبد سرمایه گذاری در Codal 360

کاربرانی که اقدام به تشکیل سبد سرمایه گذاری در سایت کدال می کنند براحتی می توانند به کمک ایمیل، مرورگر و حتی پیامک از تمامی گزارشات طبقه بندی شده سبد خود مطلع شوند. به منظور تشکیل سبد، بر روی کادر علاقه مندی ها در ناحیه بالایی صفحه مربوط به کدال من وارد شوید.

ایجاد سبد سرمایه گذاری در Codal 360

چگونه اطلاعات سبد سرمایه گذاری را به کدال 360 بفرستیم؟

وقتی که تمامی مراحل مربوط به تشکیل سبد برای سرمایه گذاری را با دقت انجام دادید، نوبت به این مرحله می رسد که کاری کنیم تا اطلاعات سبد برایمان ارسال شود. پس برای فعالسازی، سایت کدال من را باز کرده و روی کادر «گوش بزنگ» بزنید. بعد از کلیک کردن وارد صفحه جدیدی می شوید که سه کادر در زیر صفحه دارد.

درحقیقت با استفاده از این صفحه انتخاب می کنید که از این به بعد می خواهید اطلاعات را از طریق مرورگر دریافت کنید یا بوسیله ایمیل یا پیام کوتاه، یکی را باید فعال کنید. در صورتیکه مراحل احراز هویت خود را در کدال 360 انجام داده و تمام کرده باشید، بعد از ایجاد سبد سرمایه گذاری می توانید از امکان فعال کردن هر سه گزینه برخوردار شوید. در اینجا تنها گزینه ای که برای فعال کردنش باید وجه تعیین شده ای بپردازید «پیامک» است.

مقاله پیشنهادی:  فیبو گروپ فارسی: ورود به بروکر فیبو گروپ(Fibo Group)
ارسال اطلاعات سبد سرمایه گذاری به کدال 360

نحوه کار کردن و ثبت نام در کدال 360

برای وارد شدن به این سایت، ابتدا در نوار جستجوی Google نام «کدال 360» را وارد کرده و یا با کپی کردن و بردن لینک https://www.codal.ir/ در نوار جستجوی گوگل، وارد کدال شوید.

وقتی بوسیله یکی از دو روش بالا وارد سایت کدال شدید، دقیقا مانند تصویر زیر لیست زیادی از اطلاعات شرکت های فعال در بازار سرمایه که شامل بورس و فرابورس می شوند را مشاهده می کنید.

آموزش ثبت نام در کدال ۳۶۰

 

به تصویر زیر نگاه کنید، اینجا با استفاده از دکمه جستجوی اطلاعیه ها، وارد اطلاعات شرکت مورد هدفتان شده و گزارشات منتشر شده از آن را مطالعه کنید.

 

مقاله پیشنهادی:  تقویم اقتصادی فارکس چیست؟ (بهترین سایت های تقویم اقتصادی فارکس)

در اینجا کادر جدیدی ایجاد شده که در آن اطلاعات شرکتی که بدنبال آن می گیرد را خواهید دید. از دو راه زیر مشاهده گزارشات امکان پذیر می شود:

 • راه اول این است که می توان با تایپ کامل اطلاعات در نوار جستجوی سایت کدال 360، گزارش های موجود را دید.
 • راه دوم هم بوسیله درج «نام» یا به عبارتی همان «نماد» در کادر جستجو، اطلاعیه های منتشر شده را پیدا کرد.

نکته: وقتی کار سرچ اطلاعات در نوار جستجوی کدال را تکمیل کردید، نتایج بر اساس تاریخ به نمایش در خواهند آمد و ابتدا تازه ترین مطالب در معرض دید شما قرار می گیرد و بعد بقیه اطلاعات موجود را می بینید.

مراحل ثبت نام در کدال ۳۶۰

 

تلاش کردیم اطلاعات کاملی در زمینه آموزش کدال 360 در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. سوالات و پیشنهادات خود را در انتهای این مقاله کامنت کنید.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا