رویدادهای معامله ی بازار در بیت کوین

بیت کوین رویدادها

رویدادهای معامله ی بازار

رمزارزها، با توجه به ماهیت تکنولوژی، شامل مجموعه ای معدود از رویدادهای بسیار رایج هستند، که اغلب به عنوان فرصت های عالی سرمایه گذاری دیده می شوند. ذهن ما اغلب از فورک و ایردراپ پر شده است اما از آنجایی که درباره ی رخدادهای بازار صحبت می کنیم، به نظر می رسد عاقلانه باشد که درباره ی معامله ی آنها به طور کلی صحبت کنیم.

ما برای دو نوع اصلی از رخدادها تفاوت قائل می شویم، رخدادهایی که اغلب اوقات، افراد را برای چگونه معامله کردن گیج می کند (پیشتر با عنوان فورک/ایردراپ و نیز فهرست معامله از آنها یاد شد). پیش از صحبت کردن دربارهی آنها، لازم است نگاهی بیندازیم به اینکه چگونه رخدادهای بازار به اجرا در می آیند.

اعلان عمومی

در اینجا اولین و تنها قاعده ای که باید دنبال کنید، این است: «شایعه را بخر، خبر را بفروش». لازم نیست که بر مبنای شایعات به معامله بپردازید؛ این تنها یک یادآوری برای فروش دارایی، درست قبل از رسیدن به نقطه ی اوج خود است. بسته به نوع اعلان، اجرای رویداد باید به عنوان یک معامله ی عالی کوتاه مدت انجام گیرد، البته اگر به دنبال خروج هستید پیش از آنکه اکثریت نیز تصمیم به انجام آن بگیرند، حارج شوید.

با این حال، این موضوع صرفا برای اعلامیه ای کاربرد دارد که ممکن است به صورت بالقوه ارزش زیادی به همراه داشته باشد؛ مواردی از قبیل: افشای مشارکت، انتشار محصول، عرضه ی اوراق بهادار و سوخت سکه. اگر این رویداد اهمیت زیادی نداشته باشد، قیمت معمولا پیش از آن به صورت کامل ارزش گذاری شده است و شانس اینکه تأثیر بیشتری را به همراه داشته باشد، اندک است

مقاله پیشنهادی:  نقشه بازار ارز دیجیتال، ارائه و نقدینگی بازار در ارز دیجیتال

نمونه هایی از رویدادهای غیر مهم شامل انتشار نقشه ی راه، سخنرانیهای کنفرانس (مگر اینکه کنفرانس اصلی باشد) یا راه اندازی یک وب سایت جدید است. با این حال ممکن است برای سکه هایی با ارزش بسیار پایین صدق نکند، در حالی که در مراحل اولیه ی توسعه شان، چه بسا امکان دارد نقاط عطف کوچک، قابل توجه باشند.

این امر به دلیل آن است که به آنها اجازه می دهد به محض رایج شدن، به مخاطب بزرگتری دسترسی داشته باشند). لحظه ی فروش نباید دقیقا قبل از اعلامیه باشد؛ بلکه باید اندکی زودتر از اعلان، فروش انجام پذیرد. اگر همه می خواهند آن را از قبل بفروشند، باید بر خلاف آنها عمل کنید. طبق معمول، پیشنهاد می کنیم که از این مسیر سود خود را کسب کنید تا جایی که حتی اگر دامپ شما زودتر اتفاق بیفتد، هنوز هم مقداری از این ارز را تأمین خواهید کرد. چارچوب زمانی در اینجا می تواند یک تا چند روز قبل از اعلان (به عنوان نقطه ی مناسب برای فروش موقعیت) باشد.

حالا برای فهم بهتری از موضوع به سراغ نمونه هایی خاص می رویم:

فهرست مبادله

پیش از بیان مطلب اصلی، مختصری توضیح میدهیم؛ سکه ای که در صرافی بالا (بایننس و بیت رکس)، لیست شده است اجازه ی افشا و باز شدن را ندارد؛ بنابراین اگر سکه ای فهرست آتی خود را اعلان نماید به احتمال زیاد به معنای برنامه ی دیگری خواهد بود. بازی با فهرست معامله به این دلیل به مهارت نیاز دارد که نه تنها شامل انتخاب یک لحظه ی درست برای فروش است؛ بلکه همچنین انتخاب لحظه ای درست برای خرید را نیز در برمی گیرد (اگر در حال حاضر داخل نباشیم). باید فرض کنیم سکه ی ما در یک اعلان ناگهانی، از یک صرافی کوچکتر (مثلا کوکوین) به سمت صرافی بزرگتری (مثلا بایننس) می رود (بدون وجود شایعات و سیگنال های قبلی). اکثر اوقات این سناریو بدین شکل است:

مقاله پیشنهادی:  تاثیر تحقیقات جامع - تیم توسعه در بلاک چین

– پامپ اولیه ی بزرگ در صرافی موجود – اصلاحات و بازسازی – یک اقدام نوسانی، زمانی که معاملات در صرافی جدید فعال است؛ معمولا اولین خرید بسیار بالا است، که توسط روند صعودی کوچک و پس از آن با یک اصلاح طولانی مدت دنبال می شود

. – زمانی که قیمت بدون تغییر باقی می ماند؛ سکه تداوم پایداری را تجربه می کند.

یک استراژی کامل برای کسی که می خواهد سود خود را حداکثر کند، فروش سکه ها در پامپ اولیه است (چه در حالتی که این پامپ برای مبادلهی جاری رخ دهد، چه اینکه جدید باشد و پس از اینکه اقدامات ثابت باقی ماندند در کف اصلاح، اقدام به خرید کند. با این حال، فروش در این سطوح بسیار دشوار است؛ چراکه نوسانات اغلب باعث می شوند قیمت ها پرش ۱۰۰ درصدی را تجربه کنند و صرفا در عرض چند دقیقه به صورت کامل اصلاح شوند.

هرگز نباید پس از اینکه سکه ای فهرست شد به سمت راست بپرید؛ زیرا حجم معنادار، پایدار نیست و قیمت همواره نیازمند یافتن حمایت اولیه ی خود است. HODLerها در این وضعیت معمولا تمایل دارند که در حاشیه بمانند؛ زیرا مبادلات جدید، باوجود نوسانات کوتاه مدت درهرصورت ارزش بیشتری را به ارمغان می آورند. علاوه بر این، دو سناریوی دیگر نیز اینجا به طور خلاصه ذکر شده اند، این دو چشم انداز گسترده ای در مورد نمایش فهرستهای معامله ارائه می دهند:

– چند روز (هفته) پیش از فهرست کردن، یک اعلان زمان دارید؛ مانند هر رویداد دیگری که قبلا توضیح داده شد با این موضوع رفتار کنید. درست قبل از اعلان، یا متوقف شوید یا اینکه سود کسب کنید. بهترین سناریوی مدنظر این خواهد بود که با یک احتمال ورود پایین تر، به فروش برسانید.

مقاله پیشنهادی:  چگونه به بلاک چین دسترسی داشته باشیم؟

بدترین حالت ممکن نیز این خواهد بود که سود بیشتری را از دست خواهید داد، اما فرصت ورود دوباره ایجاد خواهد شد. همان طور که قبلا گفتیم، هیچ مبادله ی قابل توجهی را نمی توان پیشاپیش توسط سکه اعلان کرد؛ بنابراین، افزایش قیمتی که قابل توجه باشد، انتظار نمی رود.

– ارز رایج در حال حاضر یک مبادله ی قابل توجه به حساب می آید و ارز جدید نیز مبادله ای با دفعات کمتر است؛ این موارد هنگامی که یک مبادله ی جدید، ارزش زیادی را برای سکه نمی آورد اساسا بدون رویداد هستند. آنها باعث افزایش قیمت می شوند اما نسبت ریسک و پاداش در اینجا ارزش اقدام کردن ندارد. اگر نمی خواهید ریسک کنید و برای چند درصد یک ورود خوب را از دست بدهید، توصیه می کنیم که به این فهرست نپردازید.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا