سخنان آموزنده بیل گیتس: بهترین سخنان بیل گیتس

سخنان بیل گیتس

سخنان بیل گیتس به عنوان یک شخصیت انسان دوست، ثروتمند و موفق، همیشه الگوی مناسبی برای بسیاری از مردم جهان بوده است. او که در 28 اکتبر سال 1955، در کشور آمریکا متولد شد، زندگی جالبی داشت و در سنین کم توانست بزرگترین شرکت دنیا یعنی مایکروسافت را راه اندازی کند. سخنان آموزنده بیل گیتس به عنوان مالک معتبرترین و بزرگترین کمپانی دنیا مورد توجه بسیاری از بزرگان در دنیا قرار گرفته است.
او قدم های با ارزشی در دنیای تکنولوژی برداشت، به همین دلیل است که دانستن راز موفقیت بیل گیتس برای خیلی از کارآفرین ها و حتی افراد عادی مهم است. بهترین سخنان ویلیام هنری گیتس سوم نتیجه گذشت زمان بسیار، از دوران کودکی بیل گیتس تا نوجوانی و تمام تجربیاتی است که در روند مدیریت کارهایش بدست آورد. او در بنیاد خیریه ای که خودش و همسرش تاسیس کردند (بنیاد خیریه بیل و ملیندا) قدم های زیادی را برای بهبود زندگی دیگران برداشت و توانست از این طریق اقدام به ایجاد بورسیه بیل گیتس نیز کند. در ادامه مطلب با گزیده ای از بهترین و ارزنده ترین سخنان و جملات گیتس آشنا می شوید.

گزیده ای کوتاه از زندگی بیل گیتس

مسئله ای که سخنان بیل گیتس را ماندگار کرد شاید سرگذشت و نبوغ بی حد و اندازه اش، به عنوان یک برنامه نویس خلاق بود که از دوران نوجوانی تا به الان با او مانده است. حتی او از همان ابتدای کودکی، علاقه بسیار فراوانی به خواندن کتاب های بزرگ مثل مرجع و دایره المعارف داشت. انباشته شدن این همه خلاقیت و کتاب های بیل گیتس باعث شدند تا در تمام لحظه های زندگی اش سخنان ارزشمندی از او به جا بماند.

وقتی سخن از Bill Gates به میان می آید، همه او را فردی ثروتمند، موسس مایکروسافت و همچنین بعنوان کارآفرینی پیگیر و موفق می دانند. کتاب هایی که بیل گیتس نوشته و حتی تمام کتاب هایی که او تا الان خوانده است نیز مورد توجه عموم مردم قرار دارد. او نمونه ای از یک فرد پیگیر و موفق است که وقتی نوجوان بود، توانست یک برنامه جامع را برای کامپیوتر دبیرستان خود بنویسد.

مقاله پیشنهادی:  خانواده بیل گیتس: فرزندان و همسر بیل گیتس؟!

نکته جالب این است که ویلیام هنری گیتس سوم که معروف به بیل گیتس است، تحصیلات خود را به طور کامل در دانشگاه هاروارد به پایان نرساند و در میانه راه از کالج خود انصراف داد. او ترجیح داد در حرفه ی خودش یعنی برنامه نویسی، رشد کرده و بعدا یک بنیاد خیریه خصوصی و موفق به نام بنیاد بیل و ملیندا گیتس را تاسیس کند. بیشتر سرمایه موسس مایکروسافت، صرف پیشبرد اهداف انسان دوستانه، خیرخواهانه و صرف امور خیریه گیتس شد. در حال حاضر نیز همسرش ریاست این بنیاد را برعهده گرفته است.

برای نزدیک شدن به موفقیت باید سخنان آموزنده بیل گیتس را بخوانید. تجربیات و تلاش او در حرفه اش سیری ناپذیر بود تا جایی که اگر پروژه مایکروسافت جواب نمی داد، او سراغ فعالیت در زمینه هوش مصنوعی می رفت. هوش مصنوعی نیز از علایق او به شمار می آمد و در این زمینه نیز مطالعات گسترده ای داشت.

توصیه های مهم بیل گیتس

توصیه های مهم در بهترین سخنان بیل گیتس

 • بیل گیتس روزی در یکی از دبیرستان های ایالات متحده آمریکا، یک سخنرانی معروف برای دانش آموزان کرد که سخنان او در تاریخ ماندگار شد. این سخنرانی به هفت توصیه مهم اشاره می کند که شامل موارد زیر است:
 • در دنیا هر کار موثر و مثبتی انجام بدهید در آن تاثیرگذار خواهد بود، در صورتی که اهمیتی ندارد نسبت به خود دارای احساسات مثبتی باشید. پس چیزی که مهم است عزت نفس شما نیست، بلکه کار مثبتی است که در جامعه انجام می دهید.
  باید با حقایق زندگی کنار آمد، چون در دنیایی زندگی می کنیم که هیچ چیز عادلانه نیست.
 • بدلیل اینکه احیانا در کار خود به موفقیت نرسیده اید نباید والدین خود را سرزنش کنید، بلکه باید سعی کنید تا اشتباهات خود را تکرار نکرده و از آنها عبرت بگیرید.
 • اگر در مورد استادتان فکر می کنید که در مدرسه یا دانشگاه به شاگردانش سخت می گیرد، دچار برداشتی اشتباه شده اید. هنگامی که وارد بازار کار شوید و زیر نظر یک مدیر یا رئیس قرار گرفتید، می بینید که او از استاد شما سخت گیرتر است. دلیلش نداشتن امنیت شغلی مدیر شما، در مقایسه با استادتان در مدرسه است.
 • اگر بعد از گذراندن تحصیلات تکمیلی شغلی پیدا کردید که زیر نظر یک سازمان است، طبیعتا نمی توانید حقوق زیادی از آنجا دریافت کنید. در صورتی به عنوان دستمزد، به یک مبلغ قابل توجه دست خواهید یافت که برای چنین مزایا و عنوان، تلاش زیادی کرده باشید.
 • در نظر داشته باشید قبل از متولد شدنتان، پدر و مادر شما نیز از شادابی و جوانی بسیار برخوردار بودند و مانند الان، ملال آور به نظر نمی رسیدند.
 • اینکه بخواهید در رستوران به آشپزی بپردازید، اصلا ربطی به کسر شان و غرورتان ندارد. قبلا بزرگترهایمان دید بازتری به این قضیه داشتند و به چشم یک فرصت به آن نگاه می کردند. این برای قرارگیری در بسیاری از موقعیت ها صدق می کند.
مقاله پیشنهادی:  خانه بیل گیتس: ویژگی های داخل خانه بیل گیتس+ ویلای بیل گیتس!

سخنان آموزنده بیل گیتس در ارتباط با پول

این فرد خیرخواه و موفق که تجربه و تلاش خیلی خوبی در ارتباط با کار و ثروت دارد، جملات آموزنده ای را در این رابطه گفته است، برخی از آنها را در زیر بخوانید:

 • کتاب های بیل گیتس و تجربیات زیادی که از خواندن و نوشتن کتاب یا دنیای کسب و کار بدست آورده، او را به حدی می رساند که حرف هایش برای شرایط زندگی امروزمان، هم پند آموز و هم کمک کننده هستند. به همین دلیل است که می گوید اگر فردی فقیر بدنیا آمد هیچ تقصیری ندارد ولی اگر فقیر از دنیا رفت مقصر است.
 • اگر همیشه مورد تائید سایرین قرار بگیرید، ممکن است به خود مغرور شده و دست از تلاش بردارید. این خطرناک است و انسان از آن پس دیگر متوجه کارهایی که می خواهد متمایز از بقیه انجام دهد نمی شود.
 • از سخنان بیل گیتس می توان به این اشاره کرد که او زندگی را عادلانه نمی دانست و توصیه می کرد که باید به روال زندگی به همین شکل عادت کرد.
سخنان آموزنده بیل گیتس

 

 • یکی از سخنان بیل گیتس این است که برای وارد شدن به تجارت در زمان فوق العاده ای قرار داریم، چون قرار است 10 سال بعد روند تجارت به اندازه 50 سال قبل دچار تغییر و تحول شده باشد.
 • یکی از پر معناترین جملات بیل گیتس این است که مردم در هنگام تغییر دچار ترس می شوند. مثلا وقتی برق اختراع شد نیز اکثر مردم در ابتدا از آن می ترسیدند.
 • او عقیده داشت که جمله «من نمی دانم» باید به «من هنوز نمی دانم» تغییر پیدا کند.
 • یکی دیگر از سخنان مهم Bill Gates این است که ما همیشه وقایعی که احتمال بروز آنها برای 2 سال آینده وجود دارد را مورد ارزیابی مکرر قرار می دهیم. ولی نسبت به تغییری که احتمال وقوع آن برای 10 سال بعد خیلی قوی است بی تفاوت می شویم، پس نباید منفعل بود.

سخنان بیل گیتس برای موفقیت در زندگی

 • اگر توانایی خوب انجام دادن کاری را ندارید، حداقل تلاش کنید تا درست به نظر بیاید.
 • بیل گیتس موفقیت را معلمی کثیف می دانست، چون موفقیت می تواند افراد باهوش را قانع کند که قرار نیست هیچ وقت شکست بخورند.
 • برای دستیابی به موفقیت های بزرگ تر باید تحمل پشت سر گذاشتن ریسک های بزرگ تر را نیز داشته باشید.
 • موفقیت درست مانند یک معلم بدجنس به نظر می آید، زیرا باعث فریب دادن شاگردان زرنگش می شود. طوری که آنها خیال می کنند، قرار نیست هیچ وقت شکست بخورند.
سخنان بیل گیتس برای موفقیت در زندگی

 

 • یکی از سخنان بیل گیتس این است که در دوران کودکی رویاهای متعددی در سر داشت و عقیده او این بود که فرصت زیادی برای مطالعه دارد و همین موضوع نیز نقش زیادی در موفقیت او داشته است.
 • برای موفقیت های خود جشن بگیرید، این خیلی هم عالی است. ولی نباید فراموش کنید که یادگیری از شکست ها، بسیار مهم تر است.
 • یکی دیگر از بهترین سخنان بیل گیتس این است که اگر صرفا به منافع خود فکر می کرد باید الان مشغول شغل دیگری بود و اگر صرفا هدفش رسیدن به خط پایان بود، پس احتمالا باید سال ها قبل از آن عبور می کرد؟
 • اکتشافات یک انسان، بزرگترین پیشرفت او نیست. بلکه اگر مشخص کند چگونه همین اکتشاف ها باعث بی عدالتی می شود، در آن صورت است که پیشرفت کرده است.
 • بعضی از آدم ها به محض اینکه به کوچکترین موفقیت می رسند دچار گمراهی می شوند. در صورتیکه انسان های هوشمند بر اساس این تفکر که هرگز نمی بازند، فریب نخواهند خورد.

بیل گیتس و سخنان او در مورد جمعیت جهان

در سخنان بیل گیتس که در سخنرانی حدود 10 سال پیش گفته شده بود، نگرانی زیادی برای افزایش روزافزون جمعیت جهان وجود دارد. او در مورد اثرات مخرب گازهای کربن دی اکسید که در سطح کره زمین پراکنده هستند سخنرانی کرد.

 

بیل گیتس و سخنان او در مورد جمعیت جهان

 

جملات بیل گیتس در این رابطه جای تامل دارد، زیرا او می گوید بیشترین دلیلی که در آینده باعث افزایش دمای زمین خواهد بود همین گازها هستند. او گفت در تلاش هستند تا چاره ای بیندیشند که این گازها را در سراسر دنیا به صفر برسانند.
او در طی سخنرانی خود از معادله ای رونمایی کرد که از 4 مولفه برخوردار بود و همه این چهار مورد ضربدر هم می شدند. این معادله اینطور پیش می رود که اگر یکی از موارد به صفر منتهی شود، قطعا بقیه مولفه ها هم اثرشان از بین خواهد رفت. چون در ریاضیات هر چه در صفر ضرب شود، مساوی با صفر و بی اثر می شود. معادله ای که بیل گیتس در این مورد ارائه داد؛ CO2 مساوی است با P ضربدر S ضربدر E ضربدر C بود.

مقاله پیشنهادی:  ثروت بیل گیتس در خیریه ها! بیل گیتس چگونه پولدار شد؟

معنی این چهار مورد که هر کدام با حرف اول کلمه مربوطه نمایش داده شده است، به شکل زیر هستند:

 • P؛ یعنی Peaple به معنی مردم است.
 • S؛ یعنی Services per person به معنی تمام خدماتی که یک فرد به آن احتیاج پیدا می کند.
 • E؛ یعنی Energy per cervice به معنی میزان انرژی که هر فرد استفاده می کند.
 • C؛ یعنی CO2 per energy unit به معنی گاز دی اکسید کربن است که در هر واحد انرژی محاسبه می شود.

سخنان بیل گیتس در مورد این موضوع این است که به کاهش هر یک از این مولفه ها بپردازند، تا این روند بتواند مقدار گاز کربن دی اکسید را در هوای جهان به صفر منتهی کند. اولین مولفه تعداد مردم کل دنیا را نشان می دهد و از طریق طرح هایی از قبیل کیفیت دریافت درمان و حفظ بهداشت در سراسر جهان است. البته کارهای مناسب در واکسیناسیون های امن یا حتی مراقبت هایی برای درمان و تولید مثل نیز می توانند اقدامات محافظتی خوبی برای کنترل جمعیت دنیا در آینده باشند.

بهترین سخنان بیل گیتس در مورد کار و انگیزه

در زیر چند مورد از سخنان بیل گیتس که انگیزشی هستند آورده شده است:

 • Bill Gates در سخنی مهم گفته است که ما می توانیم با گسترش تکنولوژی دنیا را تغییر دهیم.
 • او همیشه می گفت که فقط با خودش رقابت می کند و هدفش بهتر شدن در شخصیت و حرفه اش است.
 • آقای Gates می گفت که برای کارهای سخت، باید از افراد تنبل استفاده شود. زیرا چنین فردی می تواند راه حلی ساده را برای انجام آن کار بیابد.
بهترین سخنان بیل گیتس در مورد کار و انگیزه

 

 • به عقیده ی او کامپیوتر برای برطرف کردن مشکلاتی اختراع شد که بعدا بوجود آمدند و قبلا چنین مشکلاتی نبود.
 • در سخنان بیل گیتس گفته شده که ما آرامش خود را از طریق انسان های موافق بدست می آوریم و افزایش رشد خود را نیز از طریق انسان های مخالف داریم.
 • او نوآوری در کار را قوی ترین انرژی ایجاد تغییر در جهان می دانست.
 • بیل گیتس گفت: داشتن چشم اندازی برای وجود یک کامپیوتر در میز هر خانه، باعث شد تا مایکروسافت تاسیس شود و ما ذره ای در این امر دچار سستی نبودیم.
 • یکی از سخنان آموزنده بیل گیتس این است که طرز گردآوری، استفاده و مدیریت آن کار تعیین می کند که شما در هر حرفه ای می بازید یا برنده می شوید.
 • درواقع مردم هستند که زمان را تلف می کنند، بازی ها و رایانه ها این کار را نمی کنند.
 • بیل گیتس در سخنی گفته است: افرادی که کسب و کار آنها در اینترنت نباشد، آن حرفه دوام کمتری دارد.
 • یکی دیگر از سخنان بیل گیتس این است که اگر فقط دو دلار داشت، ترجیح می داد که یک دلار آن را صرف روابط عمومی کند.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا