ساخت کیف پول مجازی در صرافی های آنلاین بیت کوین

کیف پول بیت کوین

ساخت کیف پول مجازی در صرافی های آنلاین بیت کوین

صرافی های آنلاین محبوب ترین راه برای ذخیره کردن سکه ها هستند چون راحت ترین راه به حساب می آید. اگر سکه های خود را روی این صرافی ها ذخیره کنید، می توانید به سادگی آن را مبادله کنید و هر جایی که بخواهید بفرستید؛ زیرا این صرافیها، مدیریت کلیدهای شما را | برعهده دارند. با این حال، این روش ذخیره کردن سکه ها بسیار خطرناک است.

ساخت کیف پول مجازی در صرافی های آنلاین بیت کوین

به خاطر داشته باشید که شما مستقیما کلید خصوصی تان را در اختیار ندارید، یعنی اگر صرافی هک شود، ممکن است سکه های خود را از دست بدهید. به همین دلیل است که افراد زیادی فکر می کنند بلاک چین قابل هک است یا هکرها به سادگی می توانند سکه های شما را بدزدند. این واقعیت دارد که در سال ۲۰۱۷، چند صرافی هک شدند و ارز زیادی دزدیده شد ولی این موضوع به دلیل سخت بودن ذخیره سازی رمزارزها نبود. این اتفاق بدین علت بود که افراد زیادی اهمیتی به ذخیره سازی نمی دادند.

کیف پول های قطعی

هنگامی که از کیف پول های آنلاین استفاده می کنید، ممکن است آدرس عمومی شما در هر زمان تغییر کند. ممکن است فهمیده باشید که برخی صرافی ها امکان تولید آدرس جدید را فراهم می کنند (یا ترسیده باشید که سکه های خود را از دست داده باشید چون آنها را به آدرس اشتباه فرستاده اید). در ابتدا، این مکانیسم چیزترسناکی نیست!

مقاله پیشنهادی:  چگونه می توان بیت کوین استخراج کرد - انواع استخراج سکه بیت کوین

این تکنولوژی، «کیف پول های قطعی» نامیده می شود و ویژگی ای است که هدف آن بهبود امنیت است. بیایید به عنوان مثال یک کیف پول آیوتا را در نظر بگیریم. اولین کاری که می کنید این است که یک «سید» (۵۳) انتخاب کنید که حاوی ۲۴ کلمه است (در حالت آیوتاها). این کلمات به صورت تصادفی قابل انتخاب هستند و حالا سید کلیدهای خصوصی شما هستند.

براساس آن، کیف پول اولین کلید خصوصی و آدرس عمومی را ایجاد می کند که می توانید سکه ها را در آن دریافت کنید. زمان بعدی برای وارد شدن به کیف پولتان، می توانید آدرس عمومی جدیدی ایجاد کنید یا آدرس شما به صورت خودکار تغییر می کند. زیرا براساس کلید خصوصی اولیه شما و همچنین سید شما، کیف پول رمزارز کلید خصوصی جدیدی محاسبه می کند که در آن می توانید سکه ها را دریافت کنید. برای دسترسی به تمام کلیدهای خصوصی که تولید شده اند، کیف پول شما کلیدهای بعدی را محاسبه کرده و کل موجودی حساب شما را سرجمع میزند).

ساخت کیف پول مجازی در صرافی های آنلاین بیت کوین
ساخت کیف پول مجازی در صرافی های آنلاین بیت کوین

این فرایند استاندارد امنیتی بالاتری را فراهم می کند چون اکنون سکه های شما تقسیم شده اند. همان طور که قبلا آموختیم، هک کردن کلید خصوصی غیرممکن است ولی در حالتی که کسی آن را درست حدس بزند یا کلید اصلی را از یک کپی دیجیتال بدزدد، نمی تواند کل ارز را سرقت کند. حتی اگر یک کلید خصوصی دو بار داده شود که از نظر تئوری ممکن است اتفاق بیفتد، ولی حتی احتمال بردن پنج بار لاتاری پشت سر هم و سپس مرگ بر اثر برخورد صاعقه نیز از آن بیشتر است!) تنها بخشی از ارزتان را از دست خواهید داد.

مقاله پیشنهادی:  نوبیتکس: نحوه ثبت نام نوبیتکس با گوشی+ آموزش مراحل

چگونه امنیت دارایی هایم را فراهم کنم؟

چند قانون مهم هست که باید از آنها پیروی کنید. همچنین ضروری است که به بهترین راه برای ذخیره کردن دارایی های خود فکر کنید. نخست اینکه باید کیف پول رمزارز خود را بسته به نیازهای خود انتخاب کنید. این یعنی اگر تراکنش های روزانه دارید، نیاز شما با کسی که می خواهد دارایی های خود را سال ها نگهداری کند، متفاوت است.

ساخت کیف پول مجازی در صرافی های آنلاین بیت کوین

از خطراتی که صرافی ها برای کلید خصوصی شما ایجاد می کنند، آگاه باشید. علاوه بر این، بدانید که برخی سکههای تقلبی ممکن است، ویروس داشته باشند. بنابراین ضروری است که روی رمزارزها تحقیق کرده و قابل اعتماد بودن یا نبودن آن را ارزیابی کنید. بهتر است از دانلود کردن هر برنامه یا محتوای نامطمئنی اجتناب کنید! لازم است طرح پشتیبانی داشته باشید. روش های دستیابی به کیف پول های رمزارز ، صرافی ها یا لجرهای خود را در مکانهای مختلفی قرار دهید و از آنها در برابر سرقت، بلایای طبیعی و… محافظت کنید. به طور کلی، روشی که بتوان آن را بهترین راه برای ذخیره کردن داراییهای رمزگذاری شده دانست، وجود ندارد.

چارت ایران : در قسمت بعد درباره ی برخی اقدامات امنیتی بحث خواهیم کرد. اینکه آنها را دنبال کنید یا نه و اینکه کدام را انتخاب کنید، به حس مسئولیت شما بستگی دارد.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا