فیلم آموزش امواج الیوت از دکتر محمد ژند

فیلم آموزش امواج الیوت از دکتر محمد ژند

امواج الیوت از دکتر محمد ژند

نظریه امواج الیوت برای اولین بار در دهه 1930 توسط فردی به نام رالف نلسون الیوت مطرح شد. از نظر الیوت تمامی رفتارهای اتفاق افتاده در بازار بورس پیرو الگوهایی تکراری می باشند و هیچ چیز تصادفی و اتفاقی نیست.

در حقیقت ارائه نظریه امواج الیوت به منظور توصیف حرکات قیمت در بازارهای مالی انجام شد. به نوعی به منظور تشخیص امواج نیاز به بررسی و آنالیز حرکت قیمت سهام و رفتار معامله گران می باشد.

فیلم آموزش امواج الیوت از دکتر محمد ژند

به طور معمول به سرمایه گذارانی که تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا از روند بازار به سود برسند سرمایه گذاران سوار بر موج گفته می شود. به عنوان نمونه حکایت صاحب خانه ای که به قصد رسیدن به شرایط بهتر اقدام به تعویض مستاجران خود می نماید مصداق بارز موج تامین مالی مجدد می باشد.

الیوت بعد از بازنشستگی بر اثر بیماری، به صورت اختصاصی بازار را تحلیل نمود. او در سن 75 سالگی روی نمودارهای شاخص سالانه، ماهانه، هفتگی و روزانه موجود و نمودارهای ساعتی و نیم‌ساعتی که خود ساخته بود را مورد مطالعه قرار داد.

نلسون الیوت به تشریح قواعد خاص حاکم بر چگونگی شناسایی، پیش‌بینی و سرمایه‌گذاری در این الگوهای امواج پرداخت. نتیجه حاصل از تحقیقات الیوت سرانجام در سال 1995 به صورت مجموعه ای از کتاب ها، نامه ها و مقاله ها تحت عنوان R.N. Elliott’s Masterworks به چاپ رسید.

فیلم آموزش امواج الیوت به زبان اصلی ( انگلیسی )

 این روزها یکی از بزرگ ترین کمپانی های مستقل تجزیه و تحلیل مالی و پیش بینی بازار در جهان به نام Elliott Wave International مطابق با مدل الیوت بازار را تجزیه و تحلیل و پیش بینی می نماید.

مقاله پیشنهادی:  فیلم آموزش چنگال اندروز با کامران جعفرقلی

البته الیوت خود به خوبی بر این امر واقف بود که به هیچ عنوان به طور قطعی نمی توان قیمت های آینده را با توجه به الگوها پیش بینی نمود و تنها استفاده از الگو برای تحلیل بازار آینده کاربردی می باشد. به نوعی می توان گفت که امواج الیوت این فرصت را به افراد خواهد داد تا بتوان از آن ها در کنار دیگر روش های تحلیل تکنیکال نظیر شاخص های تکنیکال ، به منظور تشخیص موقعیت های مناسب خرید و فروش بهره برد. در واقع این احتمال وجود خواهد داشت که ساختار امواج الیوت در بازار از نظر هر یک از معامله گران به صورت متفاوتی تعبیر گردد.

از نگاه الیوت این روانشناسی اکثریت سرمایه گذاران می باشد که روند حرکتی قیمت های مالی را تعیین می کند. او به این نکته پی برده بود که ظهور نوسان ها در روانشناسی جمعی همواره در الگوهای تکراری فراکتال یا «امواج» در بازارهای مالی اتفاق می افتد.  او در نهایت موفق شد که از الگوهای تکرار شونده به گونه ای استفاده نماید که بتوان از آن ها به عنوان شاخص های پیش بینی بازار آینده بهره ببرد.

الیوت توانست با توجه به مشخصه های قابل اعتماد و کشف شده در الگوهای امواج بورس، سهام را به طور دقیق مورد پیش بینی قرار دهد.

به کمک الیوت می توان به خوبی ساختار و آناتومی نمودارها و چرخه های ایجاد و زوال موج های قیمتی را آموخت.

ویدئوهای آموزشی زیر اثری از دکتر محمد حسن ژند در رابطه با امواج الیوت می باشد. در این مجموعه به خوبی به سبک کلاسیک امواج الیوت آموزش داده شده اند.

مقاله پیشنهادی:  انیمیشن های جذاب بورس

امیدواریم این آموزش ها برای شما عزیزان مفید واقع گردد.

ردیفعنوانلینک دانلودحجم
1انواع سیکل ها (موج)دانلود 61MB
2کف مطلق با استفاده از قاعده رابرت ماینردانلود 59MB
3موج شماری قسمت اولدانلود 55MB
4موج شماری قسمت دومدانلود 95MB
5آشنایی با انواع فیبوناچی هادانلود 70MB
6انواع przدانلود 93MB
7کشیدگی (امتداد) موج یکدانلود 36MB
8کشیدگی (امتداد) موج سومدانلود41MB
9کشیدگی (امتداد) موج پنجمدانلود37MB

بازنشر از فراچارت farachart.com

مقالات مرتبط

8 نظر در “فیلم آموزش امواج الیوت از دکتر محمد ژند”

  1. سلام و تشکر فراوان از جناب دکتر ژند
    من همین فیلم ها ر شاید 10 بار دیدم .کاش جناب دکتر لطف مکردن توی امواج شماری یه موج کلی رو شمارش میکردن به صورت عملی ،من که منتظر م،توکل الله

  2. بسیار عالی و کاربردی بود ممنونم از زمانی که گذاشتید استاد…هرچند الیوت جز مباحث فوق العاده پیشرفته است و درکش نسبتاً سخت تره ولی شما بسیار خوب و قابل فهم ارائه کردید ممنونم 🙏🏻❤

  3. پیمان پادیاد

    سلام استاد …من خودم مدرس تحلیل تکنیکال هستم و 20 تا استاد مختلف داشتم ولی شما بینظیر هستید واقعا باسواد هستیدوشیوه تدریس خود من هم بسیار ساده وقابل فهم هست شما از من هم ساده تر توضیح میدید فقط یه جمله استاد تمام عیادید شما

  4. جناب دکتر ژند

    در یک ویدیوی آموزش در مورد نظریه امواج الیوت در بخش اولش بیان کاملا متناقضی در مورد ارتباط نظریه الیوت با بورس ایران داشتید که من ماندم کدام حرف شما را قبول کنم که دقیقا عین سخنان شما را می نویسم:تفکیک کنیم بین فارکس و بورس ایران که نمودارها و نوسان قیمتی متفاوتی دارند و یک نمودار بکشیم و بگوییم امواج الیوت بعد بالافاصله می گویید که بعضی از دوستان در بورس ایران امواجی را معرفی می کنند و میگویند الیوتی نیست که اصلا این امکان نداره امواجی باشه اما الیوتی نباشه. حال سوال من اینه که بالاخره امواج الیوت در بورس ایران جواب میده یانه

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا