معامله در سشن لندن(ساعات معاملاتی+ حجم معاملات)

معامله در سشن لندن

طبق گزارش بانک بین‌المللی BIS، بیش از ۳۵٪ از میانگین گردش مالی بازار فارکس از سال ۲۰۱۶ تاکنون در سشن معاملاتی لندن رخ داده است. این آمار نشان‌دهنده اهمیت این جلسه معاملاتی است. سشن لندن با سشن نیویورک همپوشانی دارد، این موضوع آن را به فرصتی بی‌نظیر برای معامله در بازار فارکس تبدیل می‌کند. اگر شما مایل به ترید در این سشن هستید تا پایان این مقاله با چارت ایران همراه باشید. ما به شما کمک می‌کنیم تا با بررسی این سشن، بهترین معاملات را انجام دهید.

آشنایی با سشن لندن

سشن معاملاتی لندن که به‌عنوان سشن اروپایی هم شناخته می‌شود یکی از سه سشن معاملاتی است که مسئول باز نگه داشتن بازار ارز در 24 ساعت شبانه‌روز می‌باشد. این جلسه (یا همان سشن) با پایان یافتن جلسه Toyko (آسیایی) آغاز می‌شود و چندین ساعت پس از شروع جلسه نیویورک (آمریکای شمالی) بسته می‌شود.
جلسه لندن در ساعات اداری رسمی شهر از ساعت 7:30 صبح تا 3:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ برگزار می‌شود. لندن مدت‌ها است که مرکز فارکس بوده و ۴۳ درصد از کل معاملات در لندن انجام می‌شود. 4 ساعت پایانی جلسه لندن به دلیل همپوشانی آن با جلسه نیویورک، بیشترین حجم معاملات را تجربه می‌کند.

سشن لندن

ویژگی‌های معامله در سشن لندن

 • حجم معاملات و نقدینگی بالا

جلسه لندن به «حجم معاملات و نقدینگی بالا» شهرت دارد و عمدتاً به‌دلیل حضور مؤسسات مالی بزرگ، بانک‌ها، صندوق‌های تأمینی و شرکت‌های چند ملیتی فعال در مرکز مالی اروپا است. افزایش فعالیت معاملاتی در این جلسه اغلب منجر به کاهش اسپردها و کاهش هزینه‌های معاملاتی برای معامله‌گران می‌شود.

مقاله پیشنهادی:  بروکر لایت فارکس: ورود به لایت فارکس (Liteforex)

 • همپوشانی بازار

جلسه لندن با هر دو جلسه آسیایی و نیویورک همپوشانی دارد و شرایط معاملاتی بهینه و افزایش نوسانات را ایجاد می‌کند. همپوشانی با جلسه آسیایی امکان انتقال یکپارچه فعالیت‌های تجاری از یک منطقه به منطقه دیگر را فراهم و به نقدینگی مداوم بازار کمک می‌کند.

چه ارزهایی را می‌توان در سشن لندن معامله کرد؟

جفت ارزها، معیار ارزش بین ارزها هستند. ارزها به ارز پایه و ارز مظنه ثانویه تقسیم می‌شوند. رایج‌ترین ارزی که در سطح جهانی معامله می‌شود “EUR/USD” است که در آن ارزش نشان‌دهنده مقدار دلار آمریکا برای خرید یک واحد یورو است.
هر جفت ارز حاوی یک قیمت پیشنهادی و یک قیمت درخواستی است. «قیمت پیشنهادی» حداکثر ارزشی است که خریدار مایل است برای ارز بپردازد و «قیمت درخواستی» کم‌ترین قیمتی است که فروشنده مایل به پذیرش آن است. «اسپرد پیشنهاد و تقاضا» تفاوت بین قیمت پیشنهادی و پیشنهادی است. به نقل از سایت “audacitycapital.co.uk” بهترین جفت ارزها برای معامله در جلسه لندن عبارت‌اند از:

 • جفت ارز EUR/USD

جفت EUR/USD (یورو/دلار آمریکا) محبوب‌ترین معامله در لندن و کل بازار فارکس است. این جفت ارز به‌دلیل انتشار کم در حدود 0.1 پیپ محبوب است. جفت EUR/USD به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا تجارت را با سرمایه اندک شروع کنند و همچنان سود بالایی داشته باشند.
این جفت ارز تقریباً 20 درصد از حجم معاملات در بازار فارکس را نشان می‌دهد. اسپرد متغیر بین 0.1 تا 3 پیپ است؛ در حالی که اسپردهای ثابت بین 1.3 تا 5 پیپ هستند. این جفت شاید بهترین جفت برای سودهای کوچک و مکرر باشد.

مقاله پیشنهادی:  فیبوگروپ (آموزش+ ثبت نام، کار و ورود بروکر فیبوگروپ)

جفت ارز EUR/USD در سشن لندن

 • جفت ارز GBP/USD

اکثر کارشناسان معاملات فارکس، پوند انگلیس را به جفت دلار آمریکا توصیه می‌کنند؛ زیرا نوسانات بالا با اسپردهای کم دارد. این جفت با نوسانات مکرر قیمت، حرکت پیپ و نرخ ارز مشخص می‌شود. بنابراین می‌تواند سود زیادی را برای هر معامله‌گر موفقی به همراه داشته باشد. با این حال به‌دلیل نوسانات زیاد، ممکن است ضررهایی را هم به همراه داشته باشد. این ویژگی‌ها، GBP/USD را به یک جفت ایده‌آل برای معامله‌گران روزانه‌ای تبدیل می‌کند که می‌خواهند از نوسانات قیمت بهره ببرند؛ زیرا با سرعتی سریع وارد و خارج می‌شوند. انجام تحلیل تکنیکال قبل از معامله در جفت GBP/USD بسیار مهم است.

 • جفت ارز EUR/JPY

این جفت برای معامله‌گرانی که بیشتر با این دو اقتصاد آشنا هستند ایده‌آل است. جفت ارز جفت EUR/JPY حساس است و باعث حرکات بزرگ می‌شود. این جفت دارای محدوده روزانه 1.9٪ و دامنه گسترش 0.5 تا 5.7 پیپ است. هنگام استفاده از این جفت EUR/JPY منتظر باشید که تغییرات عمده‌ای را تجربه کنید. مزیت اصلی این جفت کاهش ضرر احتمالی به دلیل اسپردهای کم است.

 • جفت ارز EUR/GBP

جفت EUR/GBP یکی از قوی‌ترین جفت‌های معاملاتی در بازار فارکس است. این جفت دارای حداقل اسپرد 1.1 پیپ با محدوده حاشیه 3.3 درصد است. نوساناتی که در این جفت ارز رخ می‌دهد به تغییرات نرخ بهره اعلام شده توسط بانک‌های منطقه بر می‌گردد. این موضوع می‌تواند باعث تقویت یک ارز در برابر دیگری شود و نوسانات را افزایش دهد.

جفت ارز EUR/GBP در سشن لندن

زمان‌های کلیدی برای انجام معامله در سشن لندن

در این بخش می‌خواهیم معامله در سشن لندن را طبق بازه‌های زمانی مختلف با هم بررسی کنیم.

مقاله پیشنهادی:  بروکر آمارکتس: ثبت نام در آمارکتس+ ورود به Amarkets

 • قبل از ساعت 8 صبح

دوره 7:30 صبح تا 8:00 صبح زمانی است که معامله‌گران لندنی وارد بازار می‌شوند و به حرکت در بازار آسیا واکنش نشان می‌دهند. معمولاً معامله‌گران لندنی به موقعیت‌هایی در جهت مخالف حرکت در جلسه آسیایی نگاه می‌کنند، بنابراین به‌ دنبال فرصت‌هایی برای خرید در حمایت یا فروش در مقاومت باشید.
بازار فارکس معمولاً در این دوره نسبتاً آرام است؛ اما گاهی اوقات می‌تواند به سرعت حرکت کند بنابراین از حرکت ناگهانی قیمت تعجب نکنید. وقتی معامله‌گران لندنی از حرکت قیمت آسیایی پیروی می‌کنند، معمولاً به این معنی است که روند قوی از ساعت 8 صبح به وقت لندن ادامه خواهد داشت.

 • ساعت 8 صبح تا 10 صبح

نوسانات بازار فارکس زمانی که بازار سهام بریتانیا در ساعت 8 صبح باز می‌شود به‌طور قابل‌توجهی افزایش می‌یابد. در نتیجه معامله‌گران لندنی در این دوره تهاجمی‌تر خواهند بود و معامله با روند معمولاً سودآورتری رخ می‌دهد. این سشن بهترین زمان برای معامله اکثر معامله‌گران است.

 • ساعت 10 صبح تا 12:30 بعد از ظهر

این دوره معمولاً آرام است. اکثر اوقات به دنبال این باشید که بازار، حرکتش را از ساعت 8 صبح به 10 صبح معکوس کند مگر اینکه یک خبر مهم بازار را به حرکت درآورد یا قیمت‌ها در نمودار روزانه بالاتر از مقاومت یا پایین‌تر از سطح حمایت قرار گرفته باشند. یک استراتژی سودآور می‌تواند این باشد که منتظر بمانید تا بازار شکافی بالاتر یا پایین‌تر از میانگین متحرک 10 میله‌ای در نمودار 5 دقیقه‌ای ایجاد کند و در مقابل حرکت اخیر معامله کنید.

زمان‌های کلیدی برای انجام معامله در سشن لندن

مقاله پیشنهادی:  بروکر ارانته [آموزش ثبت نام و کار با بروکر ارانته Errante]

 • ساعت 12:30 الی 13:30

این ساعت یکی از چالش‌برانگیزترین زمان‌ها برای تجارت است؛ زیرا معامله‌گران منتظر انتشار داده‌های اقتصادی ایالات متحده هستند. اکثر معامله‌گران از انجام معامله قبل از اطلاعیه‌های اقتصادی اجتناب می‌کنند؛ بنابراین بازار معمولاً آرام است و بهتر است در این مدت از معامله خودداری کنید.
گاهی اوقات معامله‌گران بزرگ در این دوره به دنبال توقف می‌گردند؛ بنابراین می‌تواند حرکت‌های شگفت‌انگیزی وجود داشته باشد که منطقی نباشد. اگر می‌بینید که بازار به سمت مقاومت در حال افزایش است یا به سمت حمایت رو به پایین است، بهتر است معامله نکنید. اگر دستورات توقف ضرر سایر معامله‌گران ضربه بخورد، معامله‌گران اسکالپینگ می‌توانند فرصت معاملاتی معکوس کوتاه مدت داشته باشند.

 • از ساعت 13:30 تا 2:30 بعد از ظهر

در اکثر روزها یک اطلاعیه اقتصادی در ساعت 1:30 بعد از ظهر وجود دارد. قضاوت در مورد تأثیر گزارش‌های اقتصادی می‌تواند مشکل باشد؛ بنابراین برای اکثر معامله‌گران بهتر است 5 تا 15 دقیقه پس از اعلام برای معامله صبر کنند.
در حالی که تجزیه و تحلیل اخبار حیاتی است، تجزیه و تحلیل عملکرد قیمت پس از اعلام اقتصادی از اهمیت بیشتری برخوردار است. گاهی اوقات یک رقم ضعیف اقتصادی می‌تواند منجر به سقوط اولیه جفت ارز فارکس شود تا بازار به سرعت معکوس شود؛ زیرا معامله‌گران می‌توانند دیدگاه‌های متفاوتی داشته باشند.

 • ساعت 2:30 بعد از ظهر تا 4 بعد از ظهر

بازار سهام ایالات متحده در ساعت 2:30 بعدازظهر شاهد افزایش نوسانات دوباره است؛ زیرا معامله‌گران فارکس مایل به دنبال کردن ریسک روند صعودی یا کاهشی از بازار سهام هستند. در صورت افزایش بازار سهام، بازارهایی مانند USDJPY و GBPUSD معمولاً افزایش می‌یابند.
تجزیه و تحلیل رابطه بین بازار سهام و جفت ارز انتخابی شما می‌تواند به یافتن فرصت‌های معاملاتی کمک کند. به یاد داشته باشید گاهی اوقات اطلاعیه‌های اقتصادی در ساعت 3 بعد از ظهر وجود دارند که می‌توانند بر قیمت فارکس تأثیر بگذارند.
سشن معاملاتی لندن طولانی است بنابراین نیازی به معامله کل جلسه نیست. مزیت یک معامله‌گر خصوصی بودن «توانایی انتخاب هنگام معامله» است. هنگامی که معامله در جلسه لندن را شروع می‌کنید، زمان‌های مختلف را امتحان و سپس عملکرد خود را تجزیه و تحلیل کنید.

مقاله پیشنهادی:  بروکر اپو فایننس (ثبت نام+ احراز هویت در اپوفایننس)

استراتژی‌های معاملاتی برای معامله در سشن لندن

 • تجارت برک آوت

معامله‌گران ممکن است از افزایش قیمت‌ها و افزایش نوسانات در ساعات آغازین جلسه لندن استفاده کنند. استراتژی‌های معاملات برک ‌آوت شامل وارد کردن موقعیت‌هایی است که قیمت ارز از سطوح حمایت یا مقاومت کلیدی عبور می‌کند و اغلب با حجم معاملات بالا همراه است.

استراتژی‌های معاملاتی برای معامله در سشن لندن

 • تجارت محدوده

جفت ارزهای محدود به محدوده ممکن است حرکت قیمت‌های قابل پیش‌بینی بیشتری را در طول جلسه لندن نشان دهند. استراتژی‌های معاملاتی محدوده شامل شناسایی محدوده قیمت و معامله در محدوده‌های تعیین شده، خرید نزدیک به سطوح حمایتی و فروش نزدیک به سطوح مقاومت است.

بررسی مزایا و معایب سشن لندن

به جدول زیر نگاه کنید:

مزایا معامله در سشن لندن

معایب معامله در سشن لندن

حجم معاملات بالا

رقابت سنگین بین شرکت‌ها و تریدرها

نوسانات بالا

احتمال بازگشت سریع افزایش قیمت‌ها

همزمانی با انتشار اخبار مهم اقتصادی

گزینه‌ای نامناسب برای تریدرهای مبتدی

همپوشانی با سشن‌های توکیو و نیویورک

اسپرد کم‌تر در مقایسه با دیگر سشن‌ها

مقاله پیشنهادی:  بروکر ویندزور Windsor: [ثبت نام در بروکر ویندزور]

نکات مهم برای انجام معامله در سشن لندن

جلسه معاملاتی لندن دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که همه معامله‌گران باید یاد بگیرند. برخی از نکات اصلی که هنگام معامله باید در نظر گرفته شوند عبارت‌اند از:

 • جلسه لندن با نوسانات و نقدینگی بالا همراه است
 • جلسه لندن شکست‌های بیشتری را تجربه می‌کند.
 • توجه به همپوشانی بین جلسات لندن و نیویورک برای افزایش نقدینگی و نوسانات مهم است.

نکات مهم برای انجام معامله در سشن لندن

تکنیک‌هایی که برای یک تجارت موفق باید مد نظر قرار دهید به شرح زیر هستند:

 1. مهارت‌ها و دانش تجاری خود را بهبود ببخشید.
 2. تمام اهداف و سبک معاملاتی خود را مشخص کنید.
 3. بهترین پلتفرم معاملاتی و یک کارگزار خوب را شناسایی کنید
 4. با یک روش سازگار باشید.
 5. بهترین نقاط ورود و خروج را شناسایی کنید و به آن‌ها پایبند باشید.
 6. یک برنامه مدیریت ریسک مناسب داشته باشید.
 7. تعداد ضررها را به حداقل برسانید و بدانید که چرا قبل از معامله مجدد ضرر کردید.
 8. تجزیه و تحلیل عمیق را در آخر هفته انجام دهید تا برای هفته آینده آماده شوید.
 9. همه‌چیز را روی کاغذ بیاورید.

اندیکاتور سشن لندن در فارکس

معامله‌گران فعال برای شناسایی ساده‌تر سشن‌های فارکس از جمله سشن لندن از اندیکاتور مخصوص در پلتفرم‌های خود استفاده می‌کنند. اندیکاتور سشن لندن، سیگنال‌های معاملاتی ارائه نمی‌دهد و تنها زمان باز شدن سشن به وقت ایران و پایان سشن‌های معاملاتی را به معامله‌گر نشان می‌دهد.

مقاله پیشنهادی:  فرزاد وجیهی یکی از بهترین تریدرهای ایرانی: مصاحبه با فرزاد وجیهی!

تحولات بازار در سشن لندن

8 ساعت از معاملات روزانه فارکس به سشن معاملاتی لندن اختصاص دارد. در این بازه زمانی، تحولات قابل‌توجهی در بازار رخ می‌دهد.

تحولات بازار در سشن لندن

 • با شروع فعالیت بانک‌ها و بنگاه‌های اقتصادی اروپا، اخبارهای مهم اقتصادی همزمان با سشن لندن منتشر می‌شوند که تأثیر زیادی بر بازار دارند.
 • بازار لندن به‌عنوان نخستین سشن اروپایی، دروازه ورود اروپایی‌ها به معاملات فارکس است. این امر منجر به حرکت‌های قابل‌توجهی در قیمت‌ها می‌شود.
 • همزمانی سشن لندن با نیویورک باعث می‌شود حجم معاملات و نوسانات در بازار فارکس به حداکثر برسند.
 • سشن لندن با سشن توکیو همپوشانی دارد. این تقارن منجر به افزایش حجم معاملات و تغییرات بیشتر در بازار می‌شود.
 • تغییرات در بازارهای دیگر نظیر سهام و کالاهایی همچون طلا بر تحولات بازار فارکس در سشن لندن تأثیرگذارند.

چه جفت ارزهایی در سشن لندن بیشتر معامله می‌شوند؟

بیشترین معامله در سشن لندن مربوط به جفت ارزهای زیر است:

 1. USD/JPY (دلار آمریکا در برابر ین ژاپن)
 2. EUR/USD (یورو در برابر دلار آمریکا)
 3. USD/CHF (دلار آمریکا در برابر فرانک سوئیس)
 4. GBP/USD (پوند بریتانیا در برابر دلار آمریکا)

مقایسه سشن لندن با سایر سشن‌های بازار

هر یک از سشن‌های معاملاتی فارکس ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند؛ به همین دلیل معامله‌گران باید ویژگی‌های مهم این سشن‌ها را بدانند تا بتوانند تصمیمات بهتری بگیرند. در جدول زیر مقایسه کوچکی بین سشن لندن با سایر سشن‌های بازار انجام دادیم.

ویژگی‌ها

سشن لندنسشن نیویورکسشن توکیو

حجم معاملات

بالابالاپایین

پویایی

بالا

بالا

پایین

تأثیر داده‌های اقتصادیقویقوی

نسبتاً ضعیف

مخاطرات سیاسی و اقتصادیمتوسطمتوسط

بالا

مقاله پیشنهادی:  سایت کسب درآمد رایگان ایرانی: 12 سایت درآمدزایی ایرانی

کلام آخر

جلسه لندن به‌عنوان یک دوره حیاتی برای معامله‌گران فارکس است و به دلیل حجم معاملات و نقدینگی بالا، فرصت‌های زیادی را برای سود در پی دارد. معامله‌گران با درک ویژگی‌های سشن معاملاتی لندن، نظارت بر جفت ارزهای کلیدی و به کارگیری استراتژی‌های معاملاتی مؤثر می‌توانند عملکرد معاملاتی خود را بهینه‌تر کنند و از حرکات پویای بازار در طول این پنجره معاملاتی حساس استفاده کنند.

منابع:

https://www.audacitycapital.co.uk/trading-guides/currency-pairs/london-session/

https://www.forex.com/ie/glossary/london-session/

https://titanfx.com/news/london-forex-trading-session-trading-strategies

https://www.linkedin.com/pulse/what-london-session-forex-finance-biz-5zjec/

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا