دانلود مستند جذاب رازهای پنهان پول با دوبله فارسی

مستند رازهای پنهان پول

مستند رازهای پنهان پول + دوبله فارسی

در ابتدای زندگی بشر انسان ها سعی می کردند از طریق شکار یا تولید نیازهای خود را برطرف نمایند و پس از آن در این زمینه با مشکلاتی مواجه شدند و این بار تصمیم بر آن شد که به معاوضه مستقیم کالا با کالا بپردازند. اما باز هم مشکلی بر سر راه بود، در واقع به طور معمول ارزش دو کالای مورد معاوضه با هم برابری نمی کرد و به طور معمول یکی از آن ها ارزشمندتر می بود، این مشکل کم کم زمینه مبادله ی کالا با کالای غیرمستقیم و پیدایش پول را فراهم نمود.

دانلود مستند جذاب رازهای پنهان پول با دوبله فارسی
دانلود مستند جذاب رازهای پنهان پول با دوبله فارسی

رواج یافتن پول در بین افراد کم کم زمینه ساز داد و ستد و تجارت های وسیع تری شد و به تدریج صرافی هایی شکل گرفتند. افراد مشغول در این حرفه در واقع به افرادی که از دو کشور مختلف بودند در عملیات پولی کمک کرده و به نوعی واسطه می شدند. این عملکرد زمینه ساز انتشار پول های کاغذی و در نتیجه بانک های امروزی شد.

شکل پول ها نیز از ابتدا که به شکل مسکوک فلزی بودند رفته رفته دستخوش تغییر شد و در نهایت به صورت پول های کاغذی امروزی در آمدند. با گذشت زمان دیگر ماهیت پول صرفا جهت مبادله ی کالا با کالا جهت رفع نیازها نمی باشد و امروزه پول استفاده بسیار وسیع تری در مقایسه با گذشته دارد. طی این سال ها سیاست های مالی، چنان دستخوش تغییر شده است که عدم اطلاع از حقایقی که در مورد پول ها وجود دارد باعث شده خیلی از افراد درگیر کلاهبرداری ها گردند و سرمایه خود را به دلیل عدم شناخت کافی عملکرد بانک ها و بازارهای بورس از دست بدهند.

مقاله پیشنهادی:  فیلم آموزش فیلتر نویسی در بورس با فرهاد سلطانی
دانلود مستند جذاب رازهای پنهان پول با دوبله فارسی

یکی از اقتصادانان آمریکایی به نام مایکل ملونی (Michael Maloney) دست به ساخت مستندی تحت عنوان رازهای پنهان پول زده است که در واقع برنامه ای ویدئویی و چند قسمتی به کارگردانی دَن رابوک (Dan Rubock) می باشد. در این برنامه مستند، اقتصاد آمریکا مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است و نیز در آن به صورت کامل در رابطه با پول و چگونگی خلق آن و امپراتوری دلار و کارکرد بانک‌ها و سیستم مالی جهان صحبت شده است. 4 قسمت ابتدایی این مجموعه 7 قسمتی توسط اندیشکده یقین زیرنویس فارسی شده است. علاوه بر زیرنویس فارسی ارائه شده برای این مجموعه ویدئویی، شبکه تلویزیونی مدرن اکونومی نیز در چهار بخش آن را دوبله فارسی نموده است که شما عزیزان به راحتی قادر به دانلود این ویدئوهای دوبله شده در قسمت زیر خواهید بود.

ابتدای این مستند با این جمله از مایکل ملونی آغاز می گردد:

” اکنون ما در حال نزدیک شدن به یک بحران مالی بسیار بزرگ هستیم، بحرانی که تا به حال جهان با آن درگیر نشده است. می توان گفت که طی این دهه بزرگترین جابجایی ثروت در کل تاریخ انجام خواهد شد.”

دانلود مستند جذاب رازهای پنهان پول با دوبله فارسی

او همچنین افزود که:در چنین شرایطی شما بایستی از آگاهی لازم برخوردار گردیده و اطلاعات کاملی در زمینه تاریخچه پول و آگاهی از امور مالی و نیز نحوه عملکرد اقتصاد جهانی داشته باشید. آگاهی شما بایستی به اندازه ای باشد که فریب بانک ها و بازارهای بورس را نخورید و اجازه ندهید که از شما به شیوه پنهان کلاهبرداری شود.


ردیفعنوانلینک دانلودحجم
1بخش اولدانلود481MB
2بخش دومدانلود509MB
3بخش سومدانلود463MB
4بخش چهارمدانلود222MB

بازنشر از فراچارت farachart.com

مقاله پیشنهادی:  فیلم آموزش کامل و جامع معامله گری با جارات داویس به زبان فارسی

مقالات مرتبط

2 نظر در “دانلود مستند جذاب رازهای پنهان پول با دوبله فارسی”

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا