رازهای پرایس اکشن | AMarkets

پرایس اکشن الگو جدید

معامله‌گران فارکس برای پیش‌بینی بازار و انجام معاملات از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند، برخی از تحلیل تکنیکال و با استفاده از اندیکاتورها آینده بازار را آنالیز می‌کنند و برخی دیگر بر روی اخبار و حواشی اقتصادی تمرکز می‌کنند، اما در نهایت یکی از مهم‌ترین استرا‌تژی‌ها برای معامله در بازار فارکس، پرایس اکشن است. پرایس اکشن در واقع درک معامله‌گر از چارت، بدون استفاده از اندیکاتورها است که خیلی‌ها آن را ستون معامله‌گری می‌دانند. قیمت توسط خریداران و فروشندگانی که بازار را به سمت بالا یا پایین حرکت می‌دهند تغییر می‌کند و شناخت کافی از استراتژی معامله‌گری با پرایس اکشن می‌تواند به کلی روند معاملات شما را بهبود ببخشد. در این مقاله در خصوص پرایس اکشن توضیح خواهیم داد و راز‌های این استراتژی محبوب را بیان خواهیم کرد.

فیلم آموزش پرایس اکشن توسط شرکت هکتور تریدر

رازهای استراتژی معاملاتی پرایس اکشن

شاید باور نکنید اما هرچقدر که موجودی حساب معاملاتی شما زیاد باشد باز هم معاملات شما تاثیر قابل توجه‌ای بر روی بازار فارکس نمی‌گذارد. تقریباً 80 درصد از تمام معاملات توسط چند موسسه مالی جهانی عظیم انجام می‌گیرد که دارایی‌های آن‌ها بیلیون‌ها دلار ارزش دارد و بنابراین آن‌ها هستند که حرکت اصلی بازار را تعیین می‌کنند. هدف یک معامله‌گر حرفه‌ای فارکس این است که نقاطی را که موسسات مالی عظیم، معاملات خود را در آن باز می‌کنند، شناسایی کرده  و از ورود هم‌زمان در آن‌ نقاط به درآمد برسد.
به طور کلی پرایس اکشن در چارت دارای سه راز اصلی است که دانستن آن‌ها می‌تواند استراتژی پرایس اکشن هر معامله‌گری را به سطح حرفه‌ای برساند، این سه راز عبارتند از روند فرعی پرایس اکشن، واکنش Aggressive initiation و نواحی ریجکشن که در ادامه به صورت مجزا توضیح خواهیم داد.

مقاله پیشنهادی:  ارز دیجیتال آی او اس تی (IOST) چیست؟ معرفی توکن IOST

افتتاح حساب در بروکر آمارکتس : ( در صورتی که لینک باز نشد فیلتر شکن خود را روشن کنید)

https://amarketstrading.co/sign-up

شماره 1: روند فرعی پرایس اکشن

نگذارید روند فرعی پرایس اکشن شما را فریب دهد، اگر فکر کنید در این مناطق موقعیت مناسبی برای معامله کردن نیست کاملاً در اشتباهید. موسسات بزرگ برای ورود به پوزیشن‌های با مبلغ بالا بدون ایجاد تغییر در روند، مانند سرمایه‌گذاران کوچک رفتار می‌کنند و به جای یک پوزیشن بزرگ از چندین پوزیشن با مبلغ کم برای ورود به بازار استفاده می‌کنند. در واقع این بهترین راه برای ورود بی سر و صدای سرمایه‌گذاران بزرگ به بازار است.
به عنوان مثال اگر آن‌ها به صورت یکباره و تهاجمی اقدام به خرید جفت ارز EUR/USD نمایند، بدون شک یک روند ایجاد خواهند کرد و البته این روند نتیجه موفقی برای آن‌ها نخواهد داشت، چرا که بخش اعظمی از سرمایه خود را در قیمت مناسب و مورد نظر خود وارد نکرده‌اند. زمانی که قیمت شروع به حرکت می‌کند، زمان محدودی برای ورود به پوزیشن وجود دارد.
موسسات بزرگ در ابتدا از روند فرعی پرایس اکشن استفاده می‌کنند تا آماده‌سازی لازم برای ساخت یک روند را انجام دهند، سپس قبل از بالا رفتن روند یک پوزیشن با مبلغ بالا باز خواهند کرد.
به منظور دریافت تایید و اطمینان بیشتر برای شناسایی روند فرعی که توسط موسسات بزرگ ایجاد شده است، می‌توانید با ادغام تحلیل خود با اندیکاتور Volume، حجم معاملات در زمان روند فرعی را بررسی کنید. اگر اندیکاتور Volume حجم معاملات را بیش از مقدار عادی در روندهای فرعی نشان داد، شما تایید را دریافت کرده‌اید.
برای دسترسی رایگان به اندیکاتور Volume و چندین ابزار معاملاتی دیگر می‌توانید با ثبت نام در بروکر AMarkets در داخل حساب معاملاتی خود علاوه بر انجام معاملات به انواع اندیکاتور و ابزارهای فارکس دسترسی پیدا کنید.

مقاله پیشنهادی:  سشن‌های معاملاتی فارکس: فرصت‌ها و استراتژی‌های بهترین زمان برای معامله‌گران

شماره 2: واکنش Aggressive initiation

واکنش Aggressive initiation زمانی اتفاق می‌افتد که که خریداران و فروشندگان تلاش می‌کنند قیمت را به سمت موافق خود حرکت دهند و همچنین موقعیت بازار در چارت، روند فرعی را نشان می‌دهد. در این موقعیت موسسات بزرگ با موفقیت روند فرعی خود را ایجاد کردند و با خرید یا فروش‌های بزرگ تلاش می‌کنند یک روند اصلی برای قیمت به وجود بیاورند.
در چنین مواقعی موسسات بزرگ می‌بایست از قبل نقاط ورود خود را تعیین کرده باشند، چرا که زمان کمی تا شروع روند اصلی دارند. اینگونه معاملات در صورت موفقیت، درآمد خوبی برای موسسات کسب خواهد کرد.
در این مواقع برای دریافت تایید Aggressive initiation از بازار فارکس برای ورود به معامله لانگ یا شورت، باید تا شروع روند اصلی صبر کنید و بعد از آن با فرود بعدی وارد شوید.

شماره 3: نواحی ریجکشن

به این حالت اصطلاحاً برگشت قیمت نیز گفته می‌شود. برای درک بهتر نواحی ریجکشن، بگذارید مثالی بزنیم، این حالت زمانی اتفاق می‌افتد که به طور مثال قیمت توسط خریداران تحت فشار است، سپس فروشندگان تهاجمی وارد بازار می‌شوند و فشار بالای خرید باعث برگشت قیمت و برعکس شدن روند می‌شود که به این نواحی از روند، نواحی ریجکشن می‌گویند.

نواحی ریجکشن از اهمیت بالایی برخوردار هستند، به این دلیل که احتمالا قیمت هر زمان که به آن ناحیه نزدیک شود تمایل به تغییر روند و برگشت قیمت خواهد داشت. به عبارتی نواحی ریجکشن یک حمایت یا مقاومت جدید در بازار ایجاد می‌کنند. برای پیدا کردن این نواحی در چارت میتوانید به زمان‌های قدیم بروید، نقاطی که در آن‌ها بازار به یکباره تغییر جهت داده است را بیابید و با روند فعلی مقایسه نمایید.
این 3 راز پرایس اکشن اصلی‌ترین نکات برای پیشرفت در استراتژی معاملاتی هستند و با دانستن آن‌ها نگاه جدیدی به بازار خواهید داشت.

مقاله پیشنهادی:  BingX Wealth پس انداز USDT را به عنوان مارجین در معاملات آتی فعال می کند

سخن پایانی

استراتژی پرایس اکشن سال‌های سال است که در بازارهای معاملاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، این استراتژی همیشه قواعد یکسانی دارد و چیزی در مورد آن تغییر نمی‌کند. در واقع دلیل اصلی اینکه پرایس اکشن هنوز در بازار فارکس مورد استفاده قرار می‌گیرد این است که همچنان نتیجه‌بخش می‌باشد. برای موفقیت در بازار توسط استراتژی پرایس اکشن بیش از هرچیز باید اطلاعات کاملی در مورد آن داشته باشید یا اصطلاحاً فوت و فن آن را به خوبی بیاموزید. در این مقاله تلاش کردم رازهایی از پرایس اکشن که علیرغم اهمیت بالای آن‌ها کمتر مورد توجه واقع می‌شوند را معرفی کنیم. امیدواریم با مطالعه این مطلب و به کارگیری نکات آن در استراتژی پرایس اکشن معاملات موفق‌تری انجام دهید.

افتتاح حساب در بروکر آمارکتس : ( در صورتی که لینک باز نشد فیلتر شکن خود را روشن کنید)

https://amarketstrading.co/sign-up

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا