چه کسانی بیشترین بیت کوین را دارند؟ پادشاهان بیت کوین دنیا

بازار ارزهای دیجیتال از سال ۲۰۱۰ توجه ها را به خود جلب کرد. این بازار توانست طی سال های گذشته سودهای چند صد درصدی به سهامداران خود ارائه دهد. نکته بسیار مهم و جالب توجه اینجاست افرادی که بیشترین بیت کوین را دارند کسانی هستند که در سال های قبل از ۲۰۱۰ به این بازار اعتماد کردند. در واقع این افراد زمانی وارد بازار شدند که بسیاری اطلاعی از بازار ارزهای دیجیتال نداشتند و یا آن را به یک کلاهبرداری بزرگ تشبیه می کردند. غالب افراد لیست سرمایه داران بیت کوین کسانی هستند که زمانی که باید به این بازار اعتماد کردند و بیت کوین را در قیمتی کمتر از یک دلار! خریداری کردند.

در آن روزگار بیت کوین به اندازه ای بی ارزش و ارزان به نظر می رسید که حتی بسیاری از سایت های تبلیغاتی مختلف برای جذب کاربر اقدام به ارائه بیت کوین رایگان می کردند. احتمالا این دسته از سایت ها به هیچ عنوان نمی توانستند حدس بزنند که بیت کوین روزی به ارزشی معادل ۵۰ هزار دلار برسد!

بنابراین افرادی که بیشترین بیت کوین را دارند افراد غیر عادی یا ذاتا ثروتمند نیستند. بلکه این افراد دقیقا همان کسانی هستند که در زمان مناسب کار مناسب را انجام داده اند و امروز به لیست سرمایه داران بیت کوین یا بهتر بگوییم به نهنگ های این بازار تبدیل شده اند. دوست دارید بدانید چه کسانی بیشترین بیت کوین را دارند؟ در ادامه با ما همراه باشید که قصد داریم با چند تن از این افراد آشنا شویم. در پایان این مقاله چارت ایران خواهیم گفت که شناختن افرادی که بیشترین بیت کوین را دارند چه مزیت هایی اقتصادی و سرمایه ای برای ما می تواند داشته باشد. 

مقاله پیشنهادی:  فارکس چیست؟ ۱۰۰٪ نکات بازار فارکس + همه چیز درباره فارکس!

افرادی که بیشترین بیت کوین را دارند!

ساتوشی ناکاموتو

مرموز ترین و شاید پنهانی ترین شخصیت امروز جهان ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین هستند. تقریبا هیچ کس نمی داند که این فرد چه کسی یا چه سازمانی است و تا به امروز خبر رسمی از هویت او منتشر نشده است. چیزی که در این جا برای ما اهمیت دارد این است که این فرد حقیقی یا حقوقی پنهان بیش از ۱ میلیون بیت کوین در اختیار دارد. بیت کوین هایی که هنوز وارد بازار نشده و به فروش نرسیده است.

برادران وینکلوس

این دو برادر در سال ۲۰۱۳ بعد از پشت سر گذاشتن یک دعوی حقوقی با شرکت فیسبوک و دریافت غرامت تصمیم گرفتند که سرمایه خود را وارد بازار ارزهای دیجیتال کنند. بدین ترتیب با خرید بیش از ۵ میلیون واحد بیت کوین به ارزش ۱۱ میلیون دلار تبدیل به یکی از افرادی که بیشترین بیت کوین را دارند شدند.
احتمالا می توان به سادگی محاسبه کرد که ارزش دارایی آن ها امروز به چه عددی رسیده است. بله درست محاسبه کردید حدود دارایی آن ها بیش از ۲۵۰ میلیارد دلار! است. بنابراین به واقع این دو بردارد را می توان یکی از مهمترین سلاطین بازار دانست.

FBI

FB یکی از ادارات و نهادهای امنیتی آمریکا محسوب می شود که در سال ۲۰۱۳ با دستگیری مدیر یکی از سایت های اینترنتی در آمریکا به نام SILK ROAD اموال او را توقیف کرد که در بین این اموال چیزی بیش از ۱۴۰ هزار بیت کوین در اختیار FBI قرار گرفت. این نهاد امنیتی در زمان های مختلف بخشی از این دارایی را به فروش رسانده است.

کشور بلغارستان

بلغارستان یکی از کشورهایی است که خرید و فروش ارزهای دیجیتال و استخراج آن تقریبا به سهولت انجام می شود. از این رو بسیاری از کاربران این کشور در این حوزه فعالیت دارند. نکته مهمی که باید بدانید این است که در سال ۲۰۱۷ کمیته مبارزه با جرائم سازمان یافته این کشور با شروع سرکوب ها توانست بیش از ۵۰۰ بیت کوین مصادره کند. این میزان از بیت کوین می توانست بیش از یک چهام بدهی های این کشور را پرداخت کند.
اما دولت بلغارستان تا به این لحظه هیچ گاه موضع روشنی نسبت به این موضوع اتخاذ نکردند و به طور دقیق اعلام نکردند که سرنوشت بیت کوین های توقیف شده چه شده است.

چرا شناختن افرادی که بیشترین بیت کوین را دارند اهمیت دارد؟

به افرادی که بیشترین بیت کوین را دارند اصطلاحا نهنگ گفته میشود. در واقع برای درک این اصطلاح بهتر است بازار بیت کوین را شبیه به یک دریا یا دریاچه بزرگ تصور کنید که از ماهی های ریز و درشت بسیاری تشکیل شده است. اندازه و جثه هر ماهی به اندازه سرمایه گذاری است که در این بازار انجام داده است که نهنگ ها بزرگ ترین آن ها هستند.

نکته ای که وجود دارد و باید شما به آن توجه داشته باشید این است که در هر بازار سرمایه ای مادامی که یک گروه ضرر نکنند گروه دیگری سودی به دست نمی آوردند. از این رو نهنگ ها همواره به دنبال ایجاد موج های مختلف در بازار هستند تا به واسطه آن ماهی های ریز بسیاری را به سمت دهان خود بکشند.

همچنین برخی از ماهی های ریز به خوبی می دانند که با ماندن کنار نهنگ ها و انجام دادن رفتاری برابر با رفتار آن ها می توانند شانس موفقیت خودشان را افزایش دهند. بنابراین شناخت نهنگ ها و رصد رفتار آن ها در بازار می تواند موقعیت خوبی در اختیار کاربران و سرمایه گذاران باهوش قرار دهد. به هر حال در سال ۲۰۲۲ زندگی می کنیم و قیمت هر واحد بیت کوین بیش از ۳۸ هزار دلار است. بنابراین به سادگی نمی توانیم جزئی از افرادی که بیشترین بیت کوین را دارند شویم، تنها راه این است که این افراد را بشناسیم و رفتاری مطابق رفتار آن ها انجام دهیم.

مقاله پیشنهادی:  سیگنال فارکس (کانال سیگنال فارکس رایگان تلگرام حرفه ای!)

سوالات متداول

افرادی که بیشترین بیت کوین را دارند چگونه به این جا رسیده اند؟
این افراد دقیقا در زمان مناسب اقدام به خرید درصد بالایی از بیت کوین کرده اند. این افراد در سال هایی که هیچ کس به بیت کوین اعتماد نداشت، اعتماد کردند و امروز بر اساس همین اعتماد به سرمایه بسیار خوبی رسیده اند.

چرا شناخت افرادی که بیشترین بیت کوین را دارند اهمیت دارد؟
توجه داشته باشید که شناخت این دسته از افراد می تواند راه و روش سرمایه گذاری در بازار امروز را به شما نشان دهد. از این شناخت این دست از افراد می تواند بسیار مفید باشد.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا