ارز دیجیتال یا رمز ارز چیست؟ آموزش ارز دیجیتال، نکات و کاربرد آن+ PDF

ارز دیجیتال چیست
فهرست محتوا نمایش

از زمان های بسیار قدیم، روش های زیادی برای کسب درآمد و بدست آوردن پول وجود داشته است. مثلا اسکناس یا سکه یا برگه های مهر شده یا به اصطلاح چک، و حالا هم پول هایی به نام ارز های دیجیتال پدید آمده اند. ارزهای دیجیتال نوع بسیار جدیدی هستند که پیش بینی می شود چندین سال آینده دیگر پول های کاغذی بلا استفاده و ارزهای دیجیتال بعنوان پول اصلی استفاده شوند. بعبارت دیگر، از ارز های دیجیتال نسبت به پول و اسکناس بیشتر استفاده شود. اما هنوز خیلی از ما نمی دانیم ارز دیجیتال یا رمز ارز چیست؟ ارزهای دیجیتال چگونه پدید آمده و چطور می توان از آن استفاده کرد. در ادامه این مقاله چارت ایران، به آموزش ارز دیجیتال برای پاسخ به سوالات شما می پردازیم.

ارز دیجیتال و کاربرد ان

ارز دیجیتال چیست؟

ارزهای دیجیتال همان رمز ارزهای معمولی هستند با این تفاوت که این ارزها به صورت دیجیتال بوده و هیچ اسکناسی رد و بدل نمی شوند. اسم دیگر این ارز “رمز ارز “هست. شاید بپرسید تعریف دقیق تر ارز دیجیتال چیست و چرا به آن رمز ارز گفته می شود؟ در واقع این نوع ارز با شکافتن یا اصطلاحا هش کردن بدست می آید و لازم نیست زحمت فیزیکی برای بدست آوردن آن داشته باشید. در این مقاله آموزش ارز دیجیتال پرداخته و مهمترین نکات آن را بیان می کنیم.

مقاله پیشنهادی:  سیگنال ارز دیجیتال چیست - آشنایی با سیگنال ترید رمز ارزها و معرفی کانال تلگرام سیگنال ارز دیجیتال

ارز های دیجیتال یا رمز ارز تنوع بالایی دارند و نکته جالب و قابل توجه این هست که این ارز ها با توجه به متمرکز نبودنشان به هیچ نهاد یا ارگانی وابسته نیستند. نحوه بدست آوردن این ارز ها خیلی پیچیده نیست. دستگاه های ماینر یا استخراج کننده با هش کردن کدها و رمز ها برای بازگشایی و پیدا کردن رمز آن درحال کار هستند. هرچه دستگاه های ماینر قوی تر باشند با سرعت بیشتری کار هش را انجام میدهند.

ارتباط هش و کیف پول دیجیتال

حال که دانستید ارز دیجیتال چیست، شاید ندانید که هش چیست و چه کاربردی دارد. هش تکه رمزی است که توسط دستگاه های ماینر استخراج و گشایش می شود. این نوع ارز ها را قاعدتا نمی توان در کیف پول های معمولی گذاشت. پس کیف پول های مخصوص به نام کیف پول دیجیتالی لازم است. بسیاری از شرکت های معتبر دنیا این کار را انجام می دهند و شما با ثبت نام در سایت آنها می توانید ارزهای دیجیتال خود را یا به صورت رایگان و یا به صورت دستمزد بسیار پایینی که از خود ارز دیجیتال شما برمی دارد نگهداری کنید.

به طور کل ارز های دیجیتال به نوعی وابستگی خاصی ندارند و به میزان کار آمدی ماینر های شما بازدهی با سود مناسب می دهند. این ارز ها بدلیل نامتمرکز بودن به افشا هویت اشخاص نمی پردازد و از نظر امنیت در سطوح بسیار بالایی هستند. بطور کلی، ارز های دیجیتال ارز هایی بدون داشتن مرکزی واحد و دارای امنیت بالا و منبع خوبی برای سرمایه گذاری البته با آموزش های قبلی هستند.

تاریخچه پیدایش ارز های دیجیتال

اما تاریخ پیدایش ارز دیجیتال (رمز ارز) چیست؟ همانطور که برای اسکناس ها یا سکه ها نمی توان تاریخ شروع دقیقی را معرفی کرد، تاریخ دقیقی نمی توان برای پیدایش ارزهای دیجیتال بیان کرد؛ مثلا بیت کوین که یکی از مهم ترین ارزهای جهان به شمار می رود در سال 2008 ساخته شد.

تاریخچه ارز دیجیتال

اما اطلاعات دقیقی از این که اولین ایده و پیشنهاد برای چه کسی و چه زمانی بوده، در دسترس نیست. البته گمانه هایی می شود که نشان می دهد شروع این کار در دهه 80 میلادی بوده است. بسیاری نیز می گویند که پیدایش ارز های دیجیتال از پیدایش بیت کوین شروع شده که در ادامه در مورد بیت کوین توضیحات بیشتری بیان می شود. برخی نیز پیدایش اولیه آن را سال 1996 می دانند که رفته رفته بهبود یافته و توسعه فراوانی در زمینه ارز های دیجیتال صورت گرفته است.

مقاله پیشنهادی:  بورس چیست؟ مقاله کامل درباره بازار بورس + فیلم و PDF

رابطه ارزهای دیجیتال و بلاک چین

در حین آموزش ارز دیجیتال شاید بپرسید رابطه بلاک چین و ارز دیجیتال چیست؟ درواقع، بلاک چین بستر فعالیت تمامی ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز است. فناوری بلاک چین توسط ساتوشی ناکاموتو اختراع شده است. ساتوشی مخترع ارز دیجیتال بیت کوین نیز هست! ساتوشی با کنار هم قرار دادن مجموعه ای از ایده ها مانند هش، ثبت جمعی و غیره، ایده بلاک چین را بوجود آورد.

بلاک چین ایده توسعه تبلیغ

هدف اصلی از اختراع بلاک چین، ارائه راه حلی برای رفع مشکل دوبار خرج کردن ارزهای دیجیتال بود. زیرا اطلاعات دیجیتال براحتی کپی می شوند. با وجود این نقص، صاحب یک سکه نقدی، جایگزین ن را در یک جا صرف کرده و از کد مختص خود در تراکنش دیگری نیز استفاده می کند. دقیقا مانند حالتی است که یک صاحب خانه، منزل خود را بصورت همزمان به دو نفر بفروشد.

ساتوشی ناکاموتو تصمیم به گسترش و توسعه یک پول غیرمتمرکز گرفت. یعنی به منظور تایید تراکنش ها در شبکه کاربران، یک راه جدید پیدا کرد. به همین دلیل، در گزارش اولیه بیت کوین ذکر شده که: اطلاعات زمانی دقیق در یک زنجیره دنباله دار از اثبات انجام کار مبتنی بر هش در تراکنش ها ذکر می شود. سوایق مربوط به این تراکنش ها را نمی توان تغییر داد. مگر درحالتی که انجام کار مجددا اثبات شود.

دلیل و مفهوم نامگذاری بلاک چین

اما نقش بلاک چین در ارز دیجیتال چیست؟ هر بلاک در رمز ارز بیت کوین، از مجموعه اطلاعات تراکنش های انجام شده در شبکه شکل گرفته است. به بیانی دیگر، هر بلاک نشان می دهد که شخص A چه میزان پول برای شخص B و شخص C چه میزان پول برای شخص D فرستاده است.

در هر بلاک، اطلاعات مهمی جای گرفته که به باقی شبکه کمک می کند اعتبار بلاک تایید شود. این دقیقا مانند اثبات انجام کار  است. همچنین، هر بلاک حاوی اطلاعاتی مربوط به بلاک قبل از آن است. یعنی  هر بلاک با بلاک قبل از خود، نوعی ارتباط ارجاعی دارد و سبب ایجاد یک زنجیره در شبکه می شود. این اطلاعات هش نامیده می شوند.

تاثیر تحقیقات جامع - تیم توسعه در بلاک چین

توابع هش در هر بلاک، مجموعه ای خاص از اطلاعات را بصورت زنجیره ای از حروف و اعداد با نام digest را ایجاد می کنند. ایجاد تغییر در داده های موجود، سبب ایجاد تغییر در هش نیز می شود. امنیت شبکه با وجود هش در بلاک، تضمین و اطمینان بیشتری خواهد داشت.

مقاله پیشنهادی:  فارکس چیست؟ ۱۰۰٪ نکات بازار فارکس + همه چیز درباره فارکس!

برطبق آموزش ارز دیجیتال درصورتی که هکر قصد دستکاری بلاک خاصی در شبکه را داشته باشد، باید تمامی بلاک های بعد از آن را نیز تغییر دهد. زیرا تغییر یک بلاک در شبکه سبب نامعتبر شدن هش بلاک های پس از آن نیز می شود. با  افزایش قدرت پردازش شبکه، طول این  زنجیره نیز افزایش می یابد. با افزایش سطح پردازش موردنیاز به منظور حل معادلات و اضافه کردن بلاک جدید به زنجیره، سخت تر  می توان بلاک چین را دستکاری کرد. هکرها تنها درحالتی می توانند در سابقه تراکنش ها تغییر ایجاد کنند که به اکثریت قدرت پردازش شبکه دسترسی پیدا کنند.  

رمز ارزهای دیجیتال

نام دیگر ارز دیجیتال چیست؟ همان گونه که می دانید به آن رمز ارز نیز می گویند. رمز ارز همانطور که از اسمش مشخص است، بصورت دسته ای از رمزها وجود دارند. دستگاه های مخصوص شروع به استراج این رمزها کرده و در واقع ارز را استخراج می کنند. در واقع، سیستم الگوریتمی پیشرفته ی پنهان در این رمز ارز ها سبب می شود که کار به دستگاه های دیجیتال سپرده شود تا با استفاده از الگوریتم های ماینینگ، هش یا استخراج انجام شود.

رمز ارز دیجیتال چیست

پس کار آنها تولید رمز و کار دستگاه های ماینر استخراج است. بدین شکل که الگوریتم های ارز ها، رمز هایی را برای بدست آوردن ارز برای مصرف کننده تولید می کند. مصرف کننده توسط دستگاه های ماینر، آن رمز ها را برای بدست آوردن رمز استفاده می کند.

الگوریتم های هر ارز دیجیتال متفاوت است. مثلا الگوریتم بیت کوین با اتریوم کاملا متفاوت است و از آنجاست که تفاوت های نوع های ارز های دیجیتال شکل می گیرد.

مقاله پیشنهادی:  توصیه ها و نکات مهم برای موفقیت در بورس و بازارهای مالی قسمت دوم

ویژگی های رمز ارز دیجیتال چیست؟

مهمترین ویژگی های ارز دیجیتال یا رمز ارز به شرح زیر است:

 • دیجیتالی: ارزهای دیجیتال تنها به شکل دیجیتالی و روی کامپیوترها موجود هستند. هیچ اسکنان یا سکه فیزیکی ندارد. برای رمز ارزها هیچ نوع پولی بعنوان پشتوانه در بانک های مختلف مانند بانک مرکزی وجود ندارد.
 • رمزنگاری شده: هر کاربر دارای کد منحصربفردی است که سبب پیشگیری از دسترسی سایر کاربران به اطلاعات او می شود. این عمر رمزنگاری نامیده می شود و قابل هک شدن نیست. زیرا رمز ارزها بر بستر کریپتوکارنسی هستند و رمزنگاری و مخفی شده اند.
 • همتا به همتا: براساس آموزش ارز دیجیتال، رمز ارزها بصورت آنلاین منتقل می شوند. کاربران این ارزها ازطریق بانک، پی پال یا غیره باهم ارتباط برقرار نمی کنند. این کاربران بدون هیچ واسطه ای با هم معامله می کنند. بعبارتی در این دنیا هیچ ناظر شخص ثالث مورداعتمادی وجود ندارد.
 • عدم نیاز به اعتمادسازی: نیاز به اعتمادسازی به هیچ شخص یا سازمان دیگری برای نظارت یا کنترل دارایی شما وجود ندارد. اطلاعات و کنترل کامل پول هر کاربر بطور کامل تحت اختیار خود اوست.
 • غیرمتمرکز: ارزهای دیجیتال دارای سرور مرکزی نیستند. این ارزها بین شبکه ای متشکل از هزاران کامپیوتر توزیع یافته اند. از آنجایی که این شبکه ها فاقد سرور مرکزی هستند، به آنها شبکه غیرمتمرکز می گویند.
 • دارای نام مستعار: با داشتن یک نام مستعار و بصورت ناشناس می توانید رمز ارزها را معامله کنید. یعنی به منظور استفاده از رمزارزها یا به تملک درآوردن آنها نیاز به ارائه اطلاعات شخص خود ندارید.
 • جهانی: هر کشور دارای ارز مختص خود به نام فیات است و انتقال این ارزها در سطح جهانی کاری دشوار است. اما رمز ارزها در سرتاسر جهان براحتی ارسال می شوند. به همین دلیل به ارزهای بدون مرز نیز شهرت دارند.

تفاوت پول معمولی با ارز دیجیتال چیست؟

تفاوت های زیادی میان ارزهای دیجیتال و پول معمولی وجود دارد. مهمترین تفاوت ارز دیجیتال با پول سنتی برای تازه واردها، فیزیکی نبودن این ارز ها بر خلاف پول معمولی است.

اما یکی دیگر از مهم ترین تفاوت ها در نحوه ی انتقال و خرید و فرو بسیار آسان است. تفاوت دیگر، همیشگی بودن و از دست نرفتن آن است. مثلا اگر شما 100 هزار تومان پول نقد به صورت اسکناس داشته باشید، احتمال خراب شدن و گم شدن و حتی دزدیده شدن آن بسیار بالا است. اما این ارز ها این گونه نیستند و از بین نمی روند.

تفاوت دیگر میان این دو، نحوه بدست آوردن آنها است که در ارزهای معمولی، با انجام کار و یا درخواست کسی، پول بعنوان کارمزد به شما پرداخت می شود. پول معمولی فقط و فقط در ضراب خانه چاپ می شود و کسی حق به وجود آوردن نوع جدید آن را غیر از دولت ندارد. اما ارزهای دیجیتال اینگونه نیستند و هرکس با توجه به قدرت ماینر و زمان صرف شده برای ماینینگ، ارزهای دیجیتال را استخراج می کند. هر متخصص یا افرادی که در این صنعت زبردست هستند یا شرکت هایی که لازم می دانند، می توانند ارز دیجیتال تولید کنند.

آشنایی بیشتر با انواع ارز های دیجیتال:

ارزهای دیجیتال در ابتدا معمایی بزرگ برای خیلی ها بودند ولی حالا با توضیحات ساده و آموزش ارز دیجیتال می توان فهمید که ارز دیجیتال چیست.

انواع ارز دیجیتال

 

تعداد بسیار زیادی از ارز های دیجیتال در جهان وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید اما چند مورد از آنها خیلی محبوب و معروف تر هستند. در ادامه به توضیح معروف ترین و محبوب ترین ارزهای دیجیتال می پردازیم.

مقاله پیشنهادی:  کدال چیست؟ کامل ترین آموزش سایت کدال بورس، کدال چارت فارسی (1401)

ارز های دیجیتال مشهور

از معروف ترین ارزهای دیجیتال ( رمز ارز ) می توان بیت کوین، لایت کوین، اتریوم ، بیت کوین کش، ریپل، ترون، استلار و غیره را نام برد.

بیت کوین

تاریخچه بیت کوین بعنوان معروف ترین ارز دیجیتال چیست؟ موسس بیت کوین ساتوشی ناکاموتو است. او ابتدا سایت را راه اندازی کرده و سپس ایمیلی به مشتریان فرستاد و کار این ارزهای دیجیتال را شروع کرد.

امروزه ارزش بیت کوین از ارزش دیگر ارز های دیجیتال بیشتر است و به یکی از غول ها و یا بهتر است بگوییم پادشاهان ارزهای دیجیتال یا رمز ارز ها تبدیل شده است.

خرید و فروش بیت کوین بدلیل شهرت و استفاده فراوان بسیار راحت تر است. درگاه ها و سایت های بیشتری برای خرید و فروش بیت کوین وجود دارد. 

لایت کوین بعنوان ارز دیجیتال چیست؟

لایت کوین توسط چارلی لی که کارمند گوگل نیز بوده ساخته شد. این ارزهای دیجیتال دارای دو الگوریتم هستند. اگر چه سیستم الگوریتم ساده تر و بهینه تری نسبت به بیت کوین دارد ولی هنوز برای رسیدن به بیت کوین فاصله بسیار زیادی دارد. زیرا طرفداران بیت کوین بسیار بالا هستند و اکثرا در بیت کوین سرمایه گذاری می کنند. اما لایت کوین به نسبت خود و هم گروهی هایش نسبتا معاملات خوبی را به ثبت رسانده و رشد و سود بسیاری داشته است.

اتریوم

در آموزش ارز دیجیتال اتریوم بعنوان یک ارز دیجیتال چیست؟ ویتالیک بوترین سازنده اتریوم است. اتریوم ابتدا ساده و الان تکامل یافته تر است. اتریوم نیز یکی از برترین و نام آشناترین ارز های دیجیتال یا رمز ارزهای جهان است که جای خود را بخوبی یافته است. اتریوم در چند سال اخیر میزان معامله بسیار بالایی را برای خود به ثبت رسانده و این یکی از شاخصه های مهم تجاری بودن اتریوم است. اتریوم بعد از بیت کوین نام آشناترین ارز دیجیتال است که مردم می شناسند و شاید بارها و بارها نامش به گوش شما خورده باشد. به خاطر نام آشنا بودن این ارزهای دیجیتال، مردم بعد از بیت کوین معمولا به اتریوم روی می آورند. اما همه اینگونه نیستند و هر معامله گر یا صاحب ماینری باتوجه به شرایط و جایگاه و مقدار پول خود و با توجه به آینده آن ارز دیجیتال، یکی را انتخاب می کند.

بیت کوین کش

سازنده بیت کوین کش راجر ور است که به مسیح بیت کوین معروف است زیرا او بیت کوین را از فشار های حجمی تقاضا و عرضه نجات داد و باعث شد بیت کوین تا چندین برابر بهینه شود. در حال حاضر، خیلی از سیستم های معاملاتی قابلیت معامله بیت کوین کش را دارا است. معمولا بیت کوین کش برای معامله های بزرگی استفاده می شود که با بیت کوین انجام می شوند و این کار برای فشار نیاوردن به معاملات بیت کوین انجام می شود.

مقاله پیشنهادی:  عرضه اولیه چیست؟ - معرفی عرضه اولیه جدید سهام بورس - آموزش کامل و راهنمای نحوه خرید عرضه اولیه سهام

استلار

استلار بعنوان ارز دیجیتال چیست؟ استلار یکی از انواع رمز ارزها است و یک شبکه همتا به همتا مانند بیت کوین و غیرمتمرکز است. همچون سایر ارزهای دیجیتال بر بستر تکنولوژی بلاک چین است. هیچ نهاد مرکزی و تصمیم گیرنده ای در این شبکه غیرمتمرکز موجود نیست. تمامی جرئیات تراکنش ها در این ارزهای دیجیتال بر روی بلاک چین ذخیره می گردد. بلاک چین مانند یک دفتر کل عمومی است و هرکسی توانایی مشاهده این دفتر کل و جزئیات تراکنش ها را دارد.

ریپل

در آموزش ارز دیجیتال جالب است بدانید ریپل بلز که سازنده ریپل هست اسم خود را روی ارز دیجیتال خود گذاشت. ریپل هم یکی دیگر از ارزهایی است که موازی با دیگر ارزها به جلو می رود. به نظر می رسد ریپل آینده خوبی داشته باشد. ریپل با استفاده از زبان سی پلاس پلاس و سیستم عامل لینوکس توسعه یافته است. ریپل در واقع شهرت کمتری دارد و این به معنای کم بودن معاملات و ماینرهای آن است.

ترون

آیا نام ترون را شنیده اید و می دانید جایگاه آن در ارز دیجیتال چیست؟ جاستین سان کارآفرین چینی سازنده ترون است. ترون در سال 2017 رونمایی شد. یکی از تفاوت های مهم ارز ترون با سایر ارز های معروف این است که با ماینرهای گرافیکی بدست نمی آید. تنها باید این ارزهای دیجیتال را خریداری کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید و یکی از راه های سرمایه گذاری است. اگر جزو افرادی هستید که علاقه ای به پرداخت هزینه اضافی برق یا اجاره ماینر ندارید، شاید ترون یکی از گزینه های مناسب برای شما باشد. اگر هم معامله گر خوبی هستید، ترون یک منبع سودآور برای شما است و فرصت های زیادی برایتان ایجاد می کند.

تولید و استخراج ارز های دیجیتال

همانطور که پیش تر در آموزش ارز دیجیتال گفته شد، نحوه تولید رمز ارز هایا همان ارز های دیجیتال از الگوریتم های پیشرفته و پیچیده ای تبعیت می کند که رمز تولید می کنند. این رمزها نوع خاصی از رمزها هستند که فقط توسط استخراج کننده های مخصوص قابل هش شدن و رمزگشایی هستند.

نحوه استخراج ارزهای دیجیتال توسط دستگاه های ماینر یا همان استخراج کننده است که نسبت به سرعت و عملکرد در حال رقابت هستند.

 

استخراج ارز دیجیتال

 

واحد این ماینرها هش بر ثانیه یا بر ساعت است که هر چه بالاتر باشد، سرعت بیشتری در رمزگشایی دارد و بهینه تر و بهتر است. در ادامه دقیق تر بررسی می کنیم مراحل استخراج ارز دیجیتال چیست؟

مراحل استخراج ارزهای دیجیتال

 1. تراکنشی توسط کاربر ازطریق کریپتوکارنسی هایی که در کیف پول خود دارد، انجام می شود. هدف کاربر، ارسال ارز دیجیتال یا توکن موردنظر خود به شخصی دیگر است.
 2. انتشار این تراکنش توسط برنامه کیف پول است و در این لحظه باید منتظر بود تا این بلاک چین توسط یک ماینر انتخاب شود. تا زمانی که هیچ ماینری آن را انتخاب نکرده باشد، این تراکنش در استخر تراکنش های تایید نشده معلق خواهد ماند.
 3. ماینرهای درحال فعالیت در شبکه، تراکنش ها را از این استخرها انتخاب کرده و آنها را به شکل یک بلاک می سازند. یک بلاک متشکل از مجموعه تراکنش هایی است که در این لحظه هنوز تایید نشده اند. همچنین برخی اطلاعات اضافی مانند امضایدیجیتال، زمان سنج و غیره در این بلاک هستند.
 4. برطبق آموزش ارز دیجیتال، با انتخاب تراکنش ها و افزودن آنها به بلاک خود، بلاکی از تراکنش ها توسط ماینرها ایجاد می شود. آنها در بلاک چین برای افزودن این بلاک از میان تراکنش ها، نیازمند یک امضا هستند. نام دیگر این امضا، proof of work است که با حل یک مسئله پیچیده ریاضی ایجاد شده و برای هر بلاک از تراکنش ها منحصربفرد است.
 5. ماینری که قادر به یافتن اولین امضای دارای شرایط بلاک خود باشد، اقدام به انتشار این بلاک و امضای آن برای سایر ماینرها خواهد کرد.
 6. در این مرحله باید سایر ماینرها، امضا را با استفاده از داده های بلاک پخش شده اعتبارسنجی کنند. باید بررسی کنند آیا هش خروجی منطبق با امضای موجود هست یا خیر. درصورت تطابق، اعتبار آن توسط سایر ماینرها تایید می شود و این بلاک به بلاک چین اضافه می شود.
 7. پس از اضافه شدن یک بلاک به زنجیره، با اضافه شده هر بلاک دیگر پس از آن، یک تاییدیه برای آن بلاک محسوب می شود. تا اینجا دریافتید مراحل استخراج ارز دیجیتال چیست؟ اما روش های نرم افزاری نیز درمورد استخراج ارزهای دیجیتال وجود دارد که در ادامه بیان می کنیم.
مقاله پیشنهادی:  معرفی و بررسی کارگزاری فارابی و نظرات - ورود به کارگزاری فارابی

روش نرم افزار تولید ارز دیجیتال چیست؟

براساس آموزش ارز دیجیتال روش مرسوم دیگری هم وجود دارد که به صورت نرم افزاری به دو شکل انجام می گیرد:

 1. در این روش در نرم افزار های مخصوص به ازای دیدن تبلیغ یا کاری که شرکت تولیدکننده نرم افزار می خواهد، به شما بیت کوین یا هر نوع ارز دیگری پرداخت می کند. اما شاید این سوال برای شما ایجاد شود که خود آنها چگونه بیت کوین را بدست می آورند؟ باید در جواب گفت که آنها خود دستگاه های ماینری دارند که این کار را انجام می دهد.
 2. در این روش نرم افزاری یا سایت و حتی تلفنی و حضوری، شما دستگاه های ماینر را برای خود اجاره می گیرید. و بسته به قرار داد شما کل یا مقداری از استخراج ارز های دیجیتال متعلق به شما خواهد بود.

اما باید توجه داشت که کلاهبرداران و سود جویانی هستند که ممکن است با روش های مختلف شما را به دام بیندازند. شما باید قبل از هر کاری تحقیق کرده و از سایت ها و اپلیکیشن ها و نرم افزار های مطمئن و قابل اعتماد استفاده کنید.

و یک توصیه مهم برای استفاده از سایت های خرید و فروش ایرانی برای شما داریم. آن توصیه این است که آن ها حتما دارای نماد اعتماد الکترونیک باشند و آن را از سایت نماد اطمینان استعلام بگیرید. سایتی که نماد اعتماد و اطمینان دارد، سایتی است که مراجع قانونی و ذی ربط، آنها را تایید کرده اند و نسبت به بقیه سایت ها امنیت بیشتر و قابل اعتمادتر است.

مزایای استفاده از ارز های دیجیتال

اما در آموزش ارز دیجیتال مزایای استفاده از ارز دیجیتال چیست؟ مزایای استفاده از این ارزها آنقدر زیاد هستند که نمی توان همگی را در این جا بیان کرد. اما تعدادی از آن ها در اینجا عبارتند از:

 • این ارزها برای همیشه در دسترس هستند. 
 • این ارزها  خراب نمی شوند، مفقود نشده و دزدیده نمی شوند.
 • محلی امن برای سرمایه گذاری هستند.
 • ارزش پول با این روش از دست نمی رود.
 • براحتی می توان در خرید اینترنتی از آنها استفاده کرد.
 • به علت تقاضای بالا، می توان آن را در زمانی کوتاه تبدیل کرد.
 • به عنوان سرمایه می توان از آن استفاده کرد.
 • روشی برای کسب درآمد قانونی حلال و پر درآمد است.
 • به دست آوردن آن بسیار راحت است.
 • براحتی خرید و  فروش می شود .

کاربردهای ارز دیجیتال در ایران چیست؟

براساس آموزش ارز دیجیتال، ارزهای دیجیتال طی سالهای اخیر در ایران رواج یافته است. البته بیشتر به عنوان محلی امن برای سرمایه گذاری است. اما در آینده ای بسیار نزدیک با همین ارز های دیجیتال توانایی خرید های اینترنتی را هم می توان پیدا کرد. در ایران بسیاری از افراد با استفاده از ماینرها و استخراج از ارزهای دیجیتال سود بسیار بالایی بدست آوردند. البته شما می توانید بعنوان یک واسطه گر یا بهتر است بگوییم معامله گر وارد شوید و سود های بسیار خوبی از این روش به دست بیاورید. سایت های بسیاری معامله گری بورس را در ایران فراهم کرده اند که شما هم می توانید از آن سایتها استفاده کنید.

ارز دیجیتال در ایران

 

البته امید است که در آینده ای نه چندان دور، خریدهای اینترنتی و حتی فیزیکی با ارزهای دیجیتال در ایران اتفاق بیفتد. همچنین انتظار می رود جایگاه های خودپرداز و نو آوری های زیادی در این باره ساخته و مورد استفاده قرار گیرند.

مقاله پیشنهادی:  ❤️ آلپاری چیست؟ ❤️ ورود به آلپاری فارسی اصلی چگونه است؟

جایگاه ارز های دیجیتال در ایران

اما جایگاه ارز دیجیتال چیست، آن هم در ایران! حتما خبرهای خوبی در این باره شنیدید که ایران از ارز های دیجیتال حمایت کرده و آن را در دستور کار خود قرار داده است. البته درباره نحوه مصرف برق هنوز کارها و پیش زمینه هایی مانده که قرار است بررسی شوند.

بطور کلی برطبق آموزش ارز دیجیتال، جایگاه ارز های دیجیتال در ایران جایگاهی نسبتا خوب و قانونی و راهی برای کسب درآمد مطمئن آسان و قانونی و پر سود است. البته ایرانیان متخصص دست به کار شده اند و راه را برای شما راحت تر کردند. مثلاراه های ارتباطی را بیشتر کرده اند و دستگاه های بیشتری برای خرید و اجاره فراهم کرده اند. مهم تر از همه، شما می توانید با حساب های بانکی ایرانی و پول های رایج ایران خرید و فروش کنید. پس جایگاه ایران همانطور که گفته شد جایگاهی خوب است و به سمت پیشرفت بیشتر در حرکت است.

سرنوشت ارز های دیجیتال چه می شود؟

سرنوشت رمز ارز یا ارز دیجیتال چیست و برای آینده چه پیش بینی هایی می شود. پیش بینی می شود آینده ارزهای دیجیتال خیلی خوب و صعودی و در حال رشد شود. چرا که دائما در حال بروز رسانی الگوریتم ها و دستگاه های ماینر و بهینه سازی کردن آن ها هستند و هر روز ارز های دیجیتال جدیدی به وجود می آیند. این نشانه بسیار خوبی برای پیشرفت این نوع ارزها یعنی ارزهای دیجیتال است. از طرفی معاملات ارزی که انجام می شود، نشان دهنده آینده خوبی برای این ارز است. چرا که انجام شدن معامله، نشان زنده بودن آن ارز است و تولید روز افزون آن بازاری رقابتی می سازد که موجب پایداری و صعود ارز های دیجیتال یا رمز ارز ها می شود. و شما هم اگر به دنبال راهی جدید و خوب برای سرمایه گذاری یا کسب در آمد هستید، ارز های دیجیتال را به شما توصیه می کنیم. البته باز هم باید گفت که آموزش ارز دیجیتال، تحقیق و بروز بودن شما الزامی است و با آموزش به بالاترین سودها می رسید.

سوالات رایج درمورد ارزهای دیجیتال

سوالات ارز دیجیتال

تا اینجای مقاله تلاش کردیم با آموزش ارز دیجیتال پاسخ جامعی برای سوال رایج ارز دیجیتال چیست ارائه دهیم. برخی سوالات رایج نیز درمورد ارزهای دیجیتال مطرح می شود که در این قسمت به آنها می پردازیم.

کدام یک از ارزها را برای استفاده و سرمایه گذاری استفاده کنیم؟

 باید دید در زمانی که شما می خواهید از ارز های دیجیتال استفاده کنید کدام یک بهتر است. اگر قصد سرمایه گذاری دارید، باید به سوابق و تحقیقات بپردازید. اگر هم به ماینینگ می خواهید بپردازید باید ارزش آن و مقدار سرمایه را لحاظ کنید.

سرمایه گذاری در ارز های دییجیتال چه اندازه سود می دهد؟

 میزان سود ارز های دیجیتال در زمان های مختلف متفاوت است. اما تاریخ ثابت کرده که می شود میزان سود های زیادی بدست آورد.

استفاده از ارزهای دیجیتال بهتر است یا پول های کاغذی؟

پاسخ معلوم است، ارز های دیجیتال مزایای بسیار بیشتری دارد. اگر فکر می کنید که این کار زیاد مطمئن نیست و ارزشش را ندارد سخت در اشتباه هستید. این ارز تازه وارد درست است که در ابتدای راه خودش قرار دارد اما بسیار خوب و بهتر از پول های کاغذی است.

بهترین راه بدست آوردن بیت کوین چیست؟

بهترین راه استفاده از ماینرهای فیزیکی یا اجاره آن ها است. زیرا نسبت به سایت ها و اپلیکیشن های مورداستفاده بسیار امن تر، مطمئن تر و سریع تر است.

بهترین راه خرید و فروش ارز دیجیتال چیست؟

می توانید ارزهای دیجیتال را ازطریق صرافی های آنلاین خرید و فروش کرد. برای انجام خرید و فروش از این طریق باید عملیات احراز هویت را انجام دهید. امیدوارم از این آموزش ارز دیجیتال استفاده کافی را برده باشید و با ورود به این بازار موفقیت های بسیاری بدست آورید.

دانلود کتاب PDF ارزهای دیجیتال

مقالات مرتبط

4 نظر در “ارز دیجیتال یا رمز ارز چیست؟ آموزش ارز دیجیتال، نکات و کاربرد آن+ PDF”

 1. من همیشه توصیه می کنم که وقتی می خواهید تجارت کنید ، باید از یک پرسنل آموزش دیده کمک بگیرید. من با تجارت Phoenix octaFx معامله می کنم و اگر آنها را توصیه نکنم ، خودخواهانه خواهد بود. من با سیگنال های محافظت شده خوب و استراتژی های فعال همیشه توانستم بیش از 11،200 دلار در هفته درآمد داشته باشم. لطفاً اینجا وب سایت آنها است و ایمیل آن را خودتان بررسی کنید.

  ایمیل: phoenixoctafxtrade@gmail.com
  وب: phoenixoctafxtrade.wixsite.com/mysite-1

 2. سلام
  امیدوارم حالتون خوب و تنتون سالم باشه.
  اگه قصد دارید که درآمد دلاری داشته باشید قطعا فارکس یک راه بسیار جذاب میتونه باشه براتون…
  من قصد داشتم بهتون یک بروکر معتبر که روش های واریز و برداشت زیادی از جمله ریالی داره معرفی کنم
  ♦️یونیکورن بروکر
  برای مشاهده خدمات بیشتر و آموزش
  https.//unfxb.eu/fa
  دیدن کنید و جزئیات بیشتر را مشاهده کنید.
  ممنون که وقتتون رو بهم دادید و امیدوارم براتون مفید باشه …

 3. قیمت رمزارزها

  سلام سپاس از مطلب مفیدتون، بسیار عالی بود. ارزهای دیجیتال بسیار پبچیده و جالبن و سرمایه گذاری داخلشون میتونه درامدزا باشه بهتره که اونها رو کامل و عمقی بررسی کنیم. متشکر از نکاتی که گفتید.

 4. با سلام خیلی مطلب خوبی بود ممنون از تیم قدرتمند شما 🙂
  من و تیم مون پنج ساله روی حوزه خرید و فروش ارزهای دیجیتال کار میکنیم .
  دوستانی که تمایل به همکاری داشتن در تلگرام به mr_fokrپیام بدن .
  ممنون از سایت خوبتون ….
  با قدرت ادامه بدید 🙂

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا