آیا معامله گران به گرگ های قطب شمال شباهت دارند؟

آیا معامله گران به گرگ های قطب شمال شباهت دارند

در این مطلب قصد داشته پیش از هر چیزی حکایتی در رابطه با گرگ های قطب شمال و شکارچیان تعریف کنیم که بدون شک بعد از خواندن آن به شباهت میان معامله گران و گرگ های قطب شمال پی خواهید برد. این داستان در عین در حال که به نوعی بسیار ناراحت کننده بوده اما به منظور شناخت جایگاه برخی از معامله گران در بازارهای مالی کاربردی خواهد بود، با چارت ایران همراه باشید.

 

آیا معامله گران به گرگ های قطب شمال شباهت دارند؟

آیا معامله گران به گرگ های قطب شمال شباهت دارند؟

روزگاری در قطب شمال روشی توسط شکارچیان اختراع شده بود که از آن به منظور شکار و به دام انداختن گرگ ها استفاده می نمودند. در این روش در واقع مقداری خون بر روی تله ای برنده و تیز ریخته و بعد آن را درون قالب یخی گذاشته و در محل مورد نظر و به نوعی بر سر راه گرگ ها قرار می دادند.

مقاله پیشنهادی:  فارکس چیست؟ ۱۰۰٪ نکات بازار فارکس + همه چیز درباره فارکس!

 

آیا معامله گران به گرگ های قطب شمال شباهت دارند؟

آیا معامله گران به گرگ های قطب شمال شباهت دارند؟

بوی خون باعث شده که گرگ به سمت تله کشیده شده و آن را مشاهده کنند. گرگ به طمع خون شروع به لیسیدن یخ می کند تا جایی که کم کم یخ روی تیغه آب شده و از آن جایی که زبان گرگ از سرما بی حس شده متوجه آن نخواهد شد که تیغه تیز تله باعث بریده شدن زبان او شده است.

خون از زبان گرگ جاری خواهد شد و گرگ نیز از آن جایی که گمان می کند که طعمه لذیذی پیدا کرده سریع تر به لیسیدن مشغول می شود در حالی که غافل از آن است که طمع و حرص و شهوت باعث شده که او خون خود را بخورد، شاید هم خود ترجیح داده این گونه گمان کند! او تا جایی به این کار ادامه داده که آن قدر از او خون رفته که جان از کف داده و خود باعث مرگ خود می شود. در واقع برای مردن او از هیچ گونه گلوله و نیزه ای استفاده نشده و تنها از طمع او برعلیه خود او استفاده می شود.

آیا معامله گران به گرگ های قطب شمال شباهت دارند؟

 

می توان گفت که این غرور گرگ است که باعث نابودی او خواهد شد!

واقعیت آن است که این حکایت در رابطه با بسیاری از معامله گران بازارهای مالی نیز صدق می کند؛ خیلی از معامله گران به دست خود پای نامه نابودی خود امضا زده و همچون گرگ های قطب شمالی به سمت نیستی می روند.

مقاله پیشنهادی:  تقویم اقتصادی فارکس چیست؟ (بهترین سایت های تقویم اقتصادی فارکس)

در حقیقت خیلی از معامله گران زمانی که متحمل ضرر شده و یا به طور کلی شاهد از دست رفتن سرمایه خود هستند انگار مغز آن ها دچار یخ زدگی شده و به جای آن که از این باتلاقی که در آن فرو رفته بیرون آیند بیشتر در آن غرق خواهند شد. برخی از آن ها همچنان به دنبال نمودن معاملات ضرربخش خود ادامه داده و برخی نیز دوباره از طریق قرض و زحمت بسیار دوباره سرمایه ای به دست آورده و آن را مجدد وارد این کار می کنند در حالی که در واقع با هر قدم به نابودی نزدیک تر می شوند.

آیا معامله گران به گرگ های قطب شمال شباهت دارند؟

یک معامله گر برای موفقیت نیاز است که رویای یک شبه پولدار شدن، غرور بی جا، مدیریت نابجای سرمایه، عدم برخورداری از حد ضرر، آرزوهای محال، حرص و طمع، عدم برخورداری از سیستم معاملاتی مطلوب را در همان ابتدا چال نموده و بعد با آگاهی کامل وارد بازارهای مالی شود.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا