فیلم آموزش فیلترنویسی در متا استاک برای بورس سهام

فیلم آموزش فیلترنویسی در متا استاک برای بورس سهام

آموزش فیلترنویسی در متا استاک برای بورس سهام

فیلم آموزش فیلترنویسی در متا استاک برای بورس سهام
فیلم آموزش فیلترنویسی در متا استاک برای بورس سهام

فیلترنویسی در متا استاک یکی از مشکلات برخی کاربران است. قابلیتی که با آن بتوانید سهم موردنظر خود را با شرایط خاص خود غربالگری کنید را می توانید در فیلترنویسی بیابید. در این مقاله قصد داریم به مفهوم فیلترنویسی در بازارهای سرمایه و آموزش فیلترنویسی در متا استاک بپردازیم.

مفهوم فیلترنویسی در بازارهای سرمایه

فرض کنید به منظور سرمایه گذاری، به دنبال سهام مناسبی هستید تا در شرایط مناسب بتوانید اقدام به خرید آن کنید. پیدا کردن اینگونه نمادها از میان تمام نمادهای بازار کار سختی است. در اینجاست که فیلترنویسی به کمک شما می آید و می توانید این کار را براحتی انجام دهید.

امکان فیلترنویسی در یک سایت به سهامداران کمک می کند دیده بان خود را به شکلی مشاهده کنند که مطابق با سلیقه، ترجیح و تحلیل آنها باشد. همچنین به کمک فیلترنویسی بتوانند از میان تمام نمادهای موجود در بازار، نمادهای مطابق با فیلتر نوشته شده را برگزینند. در این حال، باقی نمادها به سهامداران نمایش داده نمی شود.

برخی از مثالهایی که می توان برای فیلترنویسی نام برد عبارتند از:

  • سهم هایی که بالای میانگین 50 روزه هستند را ببینیم.
  • سهم هایی که سیستم ichimoku سیگنال خرید یا فروش داده
  • سیگنالهای RMO صادر شده را ببینیم.

فیلترنویسی در متا استاک

نرم افزار متا استاک، به عنوان یکی از قوی ترین نرم افزارهای تحلیل تکنیکال در دنیا و ایران شناخته می شود. برای کار با این نرم افزار، ابتدا نرم افزار MetaStockPro را نصب کرده و باز کنید.

مقاله پیشنهادی:  فیلم آموزش پرایس اکشن با لنس بگز به زبان اصلی

مشاهده فیلترنویسی در متا استاک

به منظور مشاهده موارد فیلترنویسی در متا استاک که قبلا بر روی آن انجام شده، ابتدا از منوی Tools، گزینه The explorer را انتخاب می کنیم. با این کار، منوی فیلترینگ یا اکسپلورر برای شما نمایش می یابد. در این کادر، لیستی از فیلترهای قبلا ایجاد شده به ما نمایش داده می شود.

شروع فیلترنویسی در متا استاک

به منظور شروع فیلترنویسی ، ما در اینجا از نمودار میانگین متحرک در تحلیل تکنیکال استفاده می کنیم. همچنین بر روی نمودار ایران خودرو بعنوان نمونه کار می کنیم. در اینجا قصد داریم میانگین متحرک 50 روزه را روی سهم  قرار دهیم. به شکل زیر عمل میکنیم: در حالتی  که نمودار ایران خودرو باز است، از لیست اندیکاتورهای متا استاک، Moving Average را انتخاب می کنیم و روی نمودار سهم رها می کنیم. مطابق شکل زیر، کادری باز می شود.

فیلم آموزش فیلترنویسی در متا استاک برای بورس سهام
فیلم آموزش فیلترنویسی در متا استاک برای بورس سهام

در این کادر، بازه زمانی را 50 روزه مشخص کردیم و نوع میانگین متحرک را از نوع ساده درنظر گرفتیم. سپس ok می زنیم و کادر بعدی را نیز ok می زنیم. با این کار، شکل زیر را مشاهده خواهیم کرد.

فیلم آموزش فیلترنویسی در متا استاک برای بورس سهام
فیلم آموزش فیلترنویسی در متا استاک برای بورس سهام

مطابق شکل فوق، هرجایی که نمودار قیمت، میانگین50 روزه را قطع کرده، یا روند صعودی شکل گرفته یا یک سودی به معامله گر رسانده است.

همچنین بخوانید : فیلم آموزش انواع واگرایی در تحلیل تکنیکال

البته لزوما همه جا به این شکل عمل نمی کنیم و این یک مثال ساده است. این یک نمونه سهم بازار بود. دقت داشته باشید که هر استراتژی باید با شرایط بازار و حداقل با حمایت و مقاومت ها چک شود تا متحمل ضرری نشوید.

مقاله پیشنهادی:  فیلم آموزش متا استاک با وحید درزی
ردیفعنوانلینک دانلودحجم
1فیلتر نویسی در نرم افزار متا استاکدانلود 54MB
2نمایش دیتای زنده در متا استاکدانلود 17MB
3فایل اکسل ضمیمه شدهدانلود 2MB

مطلب مرتبط : فیلم آموزش فیلتر نویسی در بورس با فرهاد سلطانی

پکیج آموزش حرفه ای و کامل فیلتر نویسی بورس با علی محمودیان

بازنشر از فراچارت farachart.com

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا