سرمایه گذاری در بیت کوین – مقایسه تحلیل تکنیکال و بنیادی در بیت کوین

آموزش تحلیل تکنیکال مقدماتی با پشتوتن مشهوری نژاد PDF

سرمایه گذاری در بیت کوین – مقایسه تحلیل تکنیکال و بنیادی در بیت کوین

سرمایه گذاری

نام دیگر آن معامله گر سیکل یا چرخه است؛ شخصی که در کف (پایین) سرمایه گذاری می کند و آن را در طول چرخه ی بازار نگهداری می کند تا اینکه آن را در مسیر رو به بالا یا نزدیک به بالا به فروش برساند. این استراتژی ای است که به معامله گر اجازه میدهد تعادل طول عمر کاری خود را به خوبی حفظ کند، به طوری که اغلب کار در طول دورهی تجمیع انجام می گیرد. پس از آن، تنها کاری که سرمایه گذار انجام می دهد این است که سودهایی را که به دست آورده است، نقد کرده و آنها را مجددا در موقعیت هایی که هنوز پامپ نشده اند، سرمایه گذاری کند. این سبک معامله ی اصلی ما | به حساب می آید.

سرمایه گذاری در بیت کوین

پیشنهاد ما این است در هر پورتفولیو سرمایه گذاری های مختصری داشته باشید، حتی اگر استراتژی اصلی بازی شما معامله ی روزانه است. مهم نیست که چقدر خوب هستید، این مبادلات اغلب تغییردهنده ی زندگیها هستند به طوری که آنها می توانند در طول یک سیکل تنها از بازار بیش از ۲۰ بار حرکت کنند. زمان زیادی به منظور به روز شدن برای هر سکه نیاز نیست اما اگر تحقیقات از قبل انجام شده باشد، رضایت بخش خواهد بود.

HODLing

گرچه HODL در فضای رمزنگاری به یک شوخی تبدیل شد، گروه زیادی از مردم هستند که به حفظ بلندمدت باور دارند. نکته ی اصلی HODLing این نیست که حتی پس از تجربهی دستاوردهای عظیم و اینکه در آستانه ی سقوط هستیم باز هم دست به فروش نزنیم. باورما بر این نیست که به دلیل چرخه های بازار که هر سکه ای از میان آنها عبور می کند، این استراتژی، استراژی مناسبی است. این یک هزینه فرصت از دست رفته ی قابل توجه است که انعطاف پذیری مبادله کننده را با مشکل مواجه می کند و به ناتوانی آنها در واکنش به رفتار بازار اشاره می کند.

مقاله پیشنهادی:  سقوط به خاطر شیل ها - انباشت یا کسب سود - آربیتراژ و معاملات مارجین در ارز دیجیتال
سرمایه گذاری در بیت کوین
سرمایه گذاری در بیت کوین – مقایسه تحلیل تکنیکال و بنیادی در بیت کوین

با در نظر گرفتن یک معامله ی واقعی می توان گفت که هر دو مهارت تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی (معمولا هردو) نیاز است، اما در اینجا سؤالی وجود دارد که لازم است بیشتر مورد توجه قرار گیرد. فارغ از موارد بسیار شدید معامله ی روزانه و HODLing)، ضروری است بدانیم که چگونه میتوان میان این دو تحلیل تعادل برقرار کرد؛ بنابراین می خواهیم پیرامون چگونگی استفاده از دو تحلیل تکنیکال و بنیادی بحث کنیم.

تحلیل بنیادی (FA) در برابر تحلیل تکنیکال (TA)

یکی از قدیمی ترین سؤالات کلاسیک در تمام مبادلات این است که کدام یک قابل اطمینان تر است: TA یا FA؟ به عقیده ی ما، ترکیبی از هر دو. بازار رمزارزها به راحتی دستکاری می شود (ما در آخرین فصل پیرامون این موضوع صحبت خواهیم کرد)، بنابراین، در اغلب موارد تأثیر اخبار بر قیمتها بسیار قابل توجه تراز تأثیری است که بر بازارها دارد. TA هنوز هم در اغلب موارد حرکات را پیش بینی کرده و هنگامی که ظاهر می شوند با FA تراز می گردد ولی چون احتمال اینکه افراد کمی، عرضه ی یک سکه ی خاص را کنترل کنند، بسیار زیاد است، نمی توان به صورت کامل به TA اطمینان کرد.

فیلم آموزش تحلیل تکنیکال با نیما ازادی + PDF

یک حرکت رو به بالای قوی که به دلیل FUD که در nCash جریان داشت متوقف شد، منجر به یک افت لحظه ای ۲۷ درصدی شد. به همین دلیل است که همواره باید در جریان اتفاقاتی باشید که در پروژه در حال رخ دادن است، چون این حوادث تصادفی به تنهایی با TA قابل پیش بینی نیستند.) هنگامی که به تصمیم گیری درباره ی چگونگی انجام معامله می رسیم انعطاف پذیری زیادی وجود دارد، بدین معنی که می توانیم مرز را به یکی از تحلیل های تکنیکال یا بنیادی بدهیم. اگرچه انجام این کار ممکن است، ولی معادل قرار گرفتن در معرض ریسک بسیار بالایی خواهد بود، به همین دلیل است که همواره توصیه می کنیم، ترکیبی از هر دو مورد را داشته باشید:

مقاله پیشنهادی:  روان شناسی و استراتژی معامله در بیت کوین

– هنگام تمرکز روی TA، از FA برای فهمیدن اینکه خطری با پروژه همراه است یا خیر استفاده کنیم (خطراتی مانند ناپدیدشدن توسعه دهنده و گزارش کلاهبرداری و اینکه آیا کاتالیستهایی برای جهش وجود دارند یا خیر (اجرای پلتفرم، وب سایت جدید).

– هنگام تمرکز روی FA، از TA برای پیدا کردن ورودهای مناسب که در نزدیکی حمایت هستند استفاده کنید و خروج های خود را با توجه به مقاومت تنظیم کنید. تمرکز صرف یکی از آنها، شما را در معرض خطر شکستی اجتناب ناپذیر قرار می دهد؛ به سبب ورودی بد که به دور از حمایت انجام شده است و یا حوادثی از بازار که با تحقیق مناسب امکان پیش بینی آنها بود. همچنین خوب است در حالتی که فقط به یکی از انواع تحلیل ها نیاز است، هر دو را در ذهن داشته باشید (وقتی یک سکه در حال اتمام چرخه ی بازاری خود است، حتی بهترین اخبار معمولا یک اصلاح کامل سریع را مشاهده می کنند. این اتفاق هنگامی رخ داد که استلار همکاری خود را با IBM اعلام کرد.

قیمت ها با افزایش شدیدی که حدود ۲۰۰ درصد بود مواجه شدند تا نه تنها سطوح قبلی را کاهش دهند؛ بلکه پیش از شروع مجدد روند صعودی واقعی، تثبیت را آغاز کنند. اگر فردی بخواهد فقط با FA پیش برود و از نقش TA یا چرخه های بازار صرف نظر کند، احتمالا چند روز یا چند هفته قبل از اینکه به سود برسد، ضرر خواهد کرد). این مورد به صورت دیگر نیز عمل می کند، همان طور که اخیرا (آوریل ۲۰۱۸) در طول مدتی که بیت کوین روند نزولی داشت، قابل مشاهده بود. اغلب معامله کنندگان به سبب فراکتال ۲۰۱۴ یک افت ناگهانی را پیش بینی می کردند؛ حتی هنگامی که اصول بنیادی به عکس آن اشاره داشتند (گزارش هایی که حاکی از ورود معامله کنندگان بزرگ به بازار بودند، ظهور احساساتی که نشان رونق گرفتن بازار بود و فشار مثبتی که از سراسر جهان دربارهی بیت کوین وجود داشت.

مقاله پیشنهادی:  پرچم های قرمز یا کلاهبرداری ها در ارز دیجیتال

نهایتا، بیت کوین چند روز بعد به بیش از ۹۰۰۰ افزایش ارزش داشت و افراد زیادی در کناره ها ماندند. اگر فردی در اینجا صرفا با TA پیش برود و از نقش FA صرف نظر نماید، از بازیابی قابل توجه بازار جا می ماند که رشد سرمایه ی کل، بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار بوده است.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا