آموزش کسب درآمد از گوگل ادسنس

آموزش کسب درآمد از گوگل ادسنس

کسب درآمد از گوگل ادسنس (google adsense)

اگر از سایت گوگل برای جستجوی اطلاعات در اینترنت استفاده می کنید حتما تا کنون لینک های تبلیغاتی کنار سایت گوگل را مشاهده کرده اید. این نوع از تبلیغات متنی که به رنگ زرد نیز دیده می شوند، در حقیقت منبع اصلی درآمد شرکت گوگل به شمار می آید، به طوری که درآمد روزانه گوگل از این آگهی های کوچک بیش از 10 میلیون دلار است.

آموزش کسب درآمد از گوگل ادسنس

این سیستم تبلیغاتی گوگل آدوورد یا تبلیغات متنی گوگل نام دارد و نحوه محاسبه هزینه ی تبلیغات در سایت گوگل، بر اساس سیستم پی پر کلیک یا همان پرداخت به ازای هر بار کلیک (بر روی این آگهی ها) است. لازم به ذکر است که قیمت هر بار کلیک بر روی این آگهی ها بسته به نوع کلمات کلیدی متفاوت است.

به دلیل تقاضای بسیار زیادی که برای قرار دادن آگهی در سایت گوگل وجود دارد، این سایت با محدودیت فضا و تعداد آگهی هایی مواجه است که می تواند در هر بار جستجو نشان دهد. گوگل برای حل این مشکل و همچنین از دست ندادن مشتریان خود، سیستم مشارکت دیگر سایت ها را در نشان دادن تبلیغات سفارش داده شده به گوگل به اجرا گذاشت.

آموزش کسب درآمد از گوگل ادسنس

به این صورت که تعدادی از آگهی های خود را در سایر سایت ها نمایش داده و از فضای تبلیغاتی آن ها، به نفع خود استفاده می کند. در این حالت بازدید کنندگان فوق، به سمت سایت های آگهی دهنده گوگل کشیده شده و مشتریان گوگل نیز به هدف خود که همان نشان دادن سایت آن ها در اینترنت است، دست می یابند. در این حالت گوگل درصدی از درآمد حاصله از آگهی ها را به سایت های طرف قرار داد داده و میزان پرداختی صرفا به تعداد کلیک هایی است که بر روی آگهی های گوگل در سایت مربوطه زده می شود.

مقاله پیشنهادی:  کسب درآمد از شرکت های ایرانی کلیکی همانند گوگل ادسنس و آپلود فایل

لازم به ذکر است گوگل آگهی های تبلیغاتی را تنها بر اساس زمینه کاری سایت ها به آن ها می دهد و تبلیغات دقیقا مرتبط با  نوع اطلاعاتی است که در سایت موجود است. به عنوان مثال هیچ گاه تبلیغات لوازم آرایشی را در سایتی که مربوط به ساخت و ساز است، قرار نمی دهد.

دستورالعمل اجرایی

1. یک سایت در رابطه با موضوعی خاص و جذاب ایجاد کنید.

2. بازدید سایت خود را از طریق روش های بهینه کردن سئو، ایجاد محتوای مناسب، ایمیل مارکتینگ و تبلیغات اینترنتی بالا ببرید.

3. پس از طراحی سایت و ایجاد محتوای مورد نظر، باید درخواست خود را به گوگل بدهید، بنابراین به نشان گوگل دات کام ادسنس رفته و ثبت نام کنید. در این قسمت سایت گوگل آدرس و سایر مشخصات شما را خواهد پرسید.

* متاسفانه در گذشته این سرویس به ایران ارائه نمی شد ولی در حال حاضر با برداشته شدن تحریم ها و ثبت شدن نام ایران در سرویس های گوگل، می توان هنگام ثبت نام و با نام و مشخصات ایران ثبت نام کرد. 4. پس از تایید سایت شما توسط گوگل، باید اسکریپتی را که گوگل در اختیار شما قرار می دهد، در سایت تان قرار داده تا به صورت اتوماتیک، آگهی های گوگل در سایت شما نمایش داده شود.

کار شما در اینجا به پایان می رسد و کار اصلی که همان آوردن بازدید کننده به سایت است آغاز می شود. شما می توانید آمارهای مفیدی از جمله تعداد دفعات نمایش آگهی ها، تعداد کلیک بر روی آگهی ها و درآمد فعلی خود از طریق بخش آدسنس سایت گوگل مشاهده کنید. لازم به ذکر است در آمدی که از این طریق بدست می آید صرفا به تعداد بازدید کننده سایت بستگی دارد. هر چه تعداد بازدید ها و در نتیجه تعداد کلیک بر روی آگهی ها بیشتر باشد، طبیعتا درآمد بیشتری کسب خواهد شد.

مقاله پیشنهادی:  آموزش کسب درآمد میلیونی از طریق لینک دهی و ایجاد فروشگاه در شبکه های اجتماعی
آموزش کسب درآمد از گوگل ادسنس
آموزش کسب درآمد از گوگل ادسنس

نکات مهم در رابطه با گوگل ادسنس

1. برای افزایش درآمد می توانید به جای داشتن یک سایت یا وبلاگ، تعداد سایت هایتان را افزایش داده و از چند سایت درآمد زایی کنید. زمانی که می توانید از یک سایت 500 دلار بدست آورید، چرا چند سایت نداشته باشید؟!

2. سعی کنید تبلیغات ادسنس را در نقاطی از صفحه قرار دهید که قابل دیدن باشد. به عنوان مثال می توانید یک سایت دانلود افتتاح کرده و از تبلیغ های ادسنس، در میان دانلود ها استفاده کنید.

3. یکی از مهمترین نکات در کسب درآمد از طریق ادسنس قیمت های متفاوت کلیک ها است. به عنوان مثال بهتر است به جای افتتاح یک سایت سرگرمی و خنده، سایتی با موضوع املاک راه اندازی کنید که ارزش کلیک بسیار بالایی دارد. موضوعات زیر نمونه هایی هستند که در ادسنس ارزش کلیک بالایی دارند. اگر شما بتوانید در این زمینه تبلیغات کنید، گاهی به کلیک هایی با ارزش باور نکردنی 5 دلار و یا حتی بیشتر از این مبلغ نیز می توانید دست یابید.

* وام خانه، وام اتومبیل، وام دانشجویی و …

* انواع بیمه ها نظیر: بیمه عمر، بیمه ماشین، بیمه آتش سوزی، سیل، زلزله، زیبایی چهره و ….

* وکالت، مشاوره حقوقی، مشاوره خانوادگی و …

4. یکی از روش های مهم افزایش بازدید سایت، این است که هر روز مطالب مفیدی در سایت خود قرار دهید تا بینندگان روزانه به سایت شما مراجعه کنند. این کار باعث می شود هم در صفحات بالاتر نتایج گوگل نشان داده شوید و هم ترافیک سایت تان بالاتر برود.

مقاله پیشنهادی:  بازار اول و دوم بورس چیست؟ تفاوت بازار اول و دوم بورس

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا