دانلود مستند نبرد ذهن دوبله فارسی: درس های آموزنده نبرد ذهن

دانلود مستند جذاب و فوق العاده نبرد ذهن دوبله فارسی

واقعیت آن است که ما انسان ها میل زیادی به برتری داشته و دوست داریم باهوش ترین موجود در بین آفریدگان خدا به نظر برسیم، در واقع علاقه زیادی داریم که به ما به عنوان موجودی عاقل و بسیار منطقی نگاه شود، اما شاید دیگر زمان آن رسیده که از این خواب شیرین بیدار شده و کمی واقع نگر باشیم. به نظر می رسد دیگر بایستی دست از گول زدن خود برداریم. مستند نبرد ذهن به بررسی عمیقی از عملکرد ذهن و رفتار انسانی می‌پردازد. موضوعات اصلی این مستند شامل مطالعه رفتارهای انسانی، سوگیری و زیان‌گریزی در انسان و سایر موجودات، و تحلیل عمیقی از نحوه‌ی فکر کردن و تصمیم‌گیری است. این مستند به طور تخصصی به موضوع نبرد ذهن می‌پردازد و از رویکرد علمی برای تجزیه و تحلیل رفتارهای انسانی استفاده می‌کند و بطور گسترده مورد استقبال واقع شده و به عنوان یک مستند پرطرفدار و جذاب شناخته می‌شود در ادامه با چارت ایران همراه باشید. 

بررسی مستند نبرد ذهن

در هر شرایطی وقتی که ما قصد داریم در مورد چیزی تصمیمی بگیریم در ذهن ما بین شهود و منطق نبردی شکل خواهد گرفت و در واقع این درگیری و کشمکش همواره همراه ما و در ذهنمان برقرار می باشد. (شهود یا شم بوده که نقطه نظرات، ادراکات، قضاوت ها و باورهایی را به وجود آورده که از نظر تجربی امکان تایید آن ها وجود نداشته اما از نظر عقلانی کاملا توجیه پذیر می باشند.

مقاله پیشنهادی:  فارکس چیست؟ ۱۰۰٪ نکات بازار فارکس + همه چیز درباره فارکس!

در ذهن نیز بخش شهودی در واقع همان بخشی بوده که عقل و حواس را در درک پدیده ها و نتیجه گیری دخالت نداده و جالب است بدانید که این بخش دقیقا قدرتمندترین بخش ذهن ما به شمار خواهد رفت.) ویدئویی که لینک آن در ادامه آورده شده در واقع ساخته بی بی سی بوده و به طور کاملا تخصصی موضوع نبرد ذهن در آن مورد تجزیه و تحلیل قرار داده شده و به نوعی آن را واکاوی نموده است.

از دیگر موضوعات مورد بررسی در این ویدئوها مسئله سوگیری و زیان گریزی موجود در انسان ها و دیگر موجودات می باشد. این مستند می تواند تاثیر بسیاری در عملکرد تریدهای بازارهای مالی داشته باشد. (سو گیری در واقع به معنی این بوده که فرد علاقمند بوده بدون دخالت دادن منطق خود از نظریه یا قضیه ای طرفداری نماید.)

دانلود مستند جذاب و فوق العاده نبرد ذهن دوبله فارسی

سوگیری این ویدئو به نوعی نتیجه تجربیات فردی دانشمند روانشناس به نام دنیل کانمن بوده که سبب شد بتواند موفق به دریافت جایزه نوبل گردد. دنیل کانمن را می توان یکی از روانشناسان موثر و زنده در 40 سال گذشته به شمار آورد که در رابطه با چگونگی تصمیم گیری های انسانی دارای چنان بینش بسیار عمیق و خاصی بوده که به نوعی می توان گفت این کشف او در رفتار انسان به قدری لازم و مهم به شمار آمده که سبب گشوده شده شاخه جدیدی در علم اقتصاد شد که از آن با نام اقتصاد رفتاری یاد می شود.

مقاله پیشنهادی:  آموزش فارکس ویدئویی 0 تا 100 با رضا خانتاراج
دانلود مستند جذاب و فوق العاده نبرد ذهن دوبله فارسی

تصویری از دنیل کانمن

اگر چه مبنای اقتصاد به گونه ای بوده که بایستی فکر افراد کاملا منطقی باشد و حتما پیش از تصمیم گیری خطرات احتمالی و نیز مزایای کار مورد بررسی قرار گیرند اما با این حال دنیل کانمن موفق شد به همه نشان دهد که رفتار خیلی از ما انسان ها تنها در مواقع بسیار کمی منطقی و صحیح بوده و در زمان احساس برنده بودن از خطر و ریسک ابا داریم، حال آن که در زمان زیان دل به دریا  زده و وارد میدان می گردیم.

درس های آموزنده مستند نبرد ذهن

  • عملکرد ذهنی انسان: مستند نشان می‌دهد که چگونه مغز انسان در فرآیندهای تصمیم‌گیری، انتخاب و ارزیابی عمل می‌کند. این درس از نحوه‌ی عملکرد مغز در مواجهه با مخاطرات و تصمیم‌گیری‌های پیچیده آگاهی می‌دهد.
  • سوگیری و زیان‌گریزی: مستند به تحلیل سوگیری و زیان‌گریزی در رفتار انسان و سایر موجودات می‌پردازد. این درس نشان می‌دهد که چگونه انسان‌ها در فرآیندهای تصمیم‌گیری خود، اغلب از رویکردهای سوگیر و انتخاب‌هایی که به دنبال جلوگیری از زیان هستند، استفاده می‌کنند.
  • تأثیر دانیل کانمن: مستند به شدت تحت تأثیر آثار و نظریات دانیل کانمن، روان‌شناس و برندهٔ جایزهٔ نوبل، در حوزهٔ رفتار انسانی قرار دارد. این درس نشان می‌دهد که چگونه اصول و تئوری‌های کانمن در تحلیل و تفسیر رفتارهای انسانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • ارزیابی علمی رفتارهای انسانی: مستند با استفاده از رویکرد علمی به موضوع نبرد ذهن می‌پردازد. این درس نشان می‌دهد که چگونه رفتارهای انسانی با استفاده از روش‌های تحلیل علمی و تجزیه و تحلیل دقیق بررسی می‌شوند.
  • جذابیت موضوع: مستند به دلیل موضوع جذاب و مورد علاقه‌ی بسیاری از مخاطبان، به عنوان یک مستند پرطرفدار و جذاب شناخته می‌شود. این درس نشان می‌دهد که موضوعاتی مرتبط با عملکرد ذهن و رفتار انسانی برای مخاطبان جذابیت دارند و می‌توانند به دست گرفتن توجه آنها کمک کنند.

دانلود مستند نبرد ذهن

در این ویدئو از دقیقه 30 به بعد به خوبی ببینید که چگونه انسان از زیان فراری بوده و تحت این شرایط حاضر به قمار کل دارایی خود خواهد بود. همچنین در ادامه به خوبی تاثیر این خصلت های ذاتی انسان در سیستم های مالی و معامله گری مورد بررسی قرار داده شده و به این موضوع نیز پرداخته خواهد شد که این بخش از اشتباهات انسانی در واقع از چه چیزی نشات می گیرند و در واقع منشع تکاملی آن ها چیست؟

مقاله پیشنهادی:  وارن بافت کیست؟ زندگی نامه+ کتاب های وارن بافت+ درس ها، جملات+ PDF
ردیفعنوانلینک دانلودحجم
1مستند نبرد ذهن دانلود 667MB

بازنشر از فراچارت farachart.com

مقالات مرتبط

3 نظر در “دانلود مستند نبرد ذهن دوبله فارسی: درس های آموزنده نبرد ذهن”

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا