فیلم آموزش شاخص های مهم اقتصادی

فیلم آموزش شاخص های مهم اقتصادی

در انتهای این مطلب لینک ویدئوهایی آموزشی به منظور بررسی شاخص های مهم اقتصادی در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت اما پیش از آن بد نیست کمی با شاخص های اقتصادی آشنایی داشته و با درکی نسبی به تماشای این ویدئوهای آموزشی بپردازید. با چارت ایران همراه باشید. 

فیلم آموزش شاخص های مهم اقتصادی

معرفی شاخص اقتصادی

شاخص های اقتصادی در واقع دربرگیرنده داده های مالی و اقتصادی بوده که به کمک آن ها می توان عملکردهای اقتصادی را تجزیه و تحلیل نموده و عملکردهای آینده را نیز پیش بینی کرد.

شاخص های اقتصادی را در واقع می توان بخشی از داده های اقتصاد کلان دانسته که تحلیلگران آن ها را به منظور ارزیابی سلامت اقتصاد، پیش بینی حرکاتی آتی یک اقتصاد و یا شانس موفقیت یک سرمایه گذاری بکار خواهند برد.

مقاله پیشنهادی:  فارکس چیست؟ ۱۰۰٪ نکات بازار فارکس + همه چیز درباره فارکس!

 دلایل استفاده از شاخص های اقتصادی

 • به طور کلی سرمایه گذاران نیاز داشته که در زمینه تحلیل و سرمایه گذاری به منظور تخمین دقیق و نیز کسب سود در بازار بورس از ابزارهایی استفاده نمایند. علاوه بر آن به کمک شاخص ها می توان به شکل مطلوب تری گذشته کارکرد اقتصاد را مشاهده نمود.
 • به کمک شاخص های اقتصادی می توان به تحلیل رویدادهای اقتصادی پرداخته و درک مطلوبی از تغییرات قیمت ها به دست آورد که این مسئله باعث شده بر این اساس معاملات بهتری را داشت.
 • به منظور به کارگیری شاخص های اقتصادی به درک پیشرفته اقتصادی احتیاجی نبوده و با استفاده از مفاهیم اقتصادی و شاخص های ابتدایی نیز امکان به کارگیری آن ها وجود خواهد داشت.

 

فیلم آموزش شاخص های مهم اقتصادی

 

آشنایی با بعضی از شاخص های اقتصادی

 • تولید ناخالص داخلی(GDP):

نشان دهنده رشد اقتصادی یک کشور بوده و به طور معمول در رابطه با سطح کیفی زندگی مردم می باشد.

 • شاخص قیمت مصرف کننده (CPI):

هزینه عمومی زندگی را نشان داده و در واقع به منظور معیاری برای تورم شناخته می شود.

 • نرخ بیکاری:

این شاخص درصد افراد بیکار را برآورد خواهد نمود، هم سوی اقتصاد بوده و به نوعی نشان دهنده نرخ سود و سیاست های پولی آتی می باشد.

 • شاخص کل بورس:

روند بازار بورس و پیشرفت شرکت ها و… را نشان داده و معیار مناسبی به منظور ارزیابی سلامت اقتصاد، رونق و رکود و… می باشد.

 • شاخص نسبت قیمت به اجاره مسکن (P/R):

این شاخص به نوعی دوره رونق، رکود و … را نشان خواهد داد. با ارزیابی سابقه این شاخص این امکان وجود داشته که به این موضوع پی برد که آیا در شرایط فعلی بهتر بوده خرید انجام شود یا به اجاره اکتفا نموده و همچنین این که در حال حاضر کدام یک از دوره های رکود یا رونق حکم فرما می باشند.

مقاله پیشنهادی:  آموزش فارکس ویدئویی 0 تا 100 با رضا خانتاراج

 

فیلم آموزش شاخص های مهم اقتصادی

 

در تحلیل و ارزیابی آینده اقتصاد و بازار و نیز سرمایه گذاری به کارگیری شاخص های اقتصادی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و به نوعی ضروری می باشد. از این رو به منظور موفقیت در این زمینه های نیاز بوده که بتوان از شاخص های اقتصادی استفاده نموده و آن ها را تحلیل نمود.

مقاله پیشنهادی:  فیلم فارکس فکتوری (آموزش فارکس فکتوری ویدئویی رایگان)

از این رو در ادامه مجموعه ای آموزشی به منظور آشنایی کامل با شاخص های مهم اقتصادی و نیز تاثیراتی که بر روی بازارهای جهانی به جای گذاشته در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت. همچنین لازم به ذکر است که به منزله موفقیت هر چه بیشتر در معامله گری نیاز بوده که تریدرها در کنار تحلیل تکنیکال نسبت به مباحث فاندامنتال نیز شناخت داشته باشند.

دانلود قسمت اول شاخص های مهم اقتصادی با حجم ۲۰ مگابایت

دانلود قسمت دوم شاخص های مهم اقتصادی با حجم ۱۳ مگابایت

دانلود قسمت سوم شاخص های مهم اقتصادی با حجم ۱۲ مگابایت

دانلود قسمت چهارم شاخص های مهم اقتصادی با حجم ۱۱ مگابایت

دانلود قسمت پنجم شاخص های مهم اقتصادی با حجم ۵ مگابایت

دانلود قسمت ششم شاخص های مهم اقتصادی با حجم ۱۰ مگابایت

دانلود قسمت هفتم شاخص های مهم اقتصادی با حجم ۸ مگابایت

دانلود قسمت هشتم شاخص های مهم اقتصادی با حجم ۲۰ مگابایت

بازنشر از فراچارت farachart.com

مقالات مرتبط

6 نظر در “فیلم آموزش شاخص های مهم اقتصادی”

 1. سلام

  فیلم آموزش سایت فارکس فکتوری Forex Factory ناشر آمارهای اقتصادی

  با کیفیت بسیار بد و صدای خیلی خیلی پایین ضبط شده و نمیتوان صدای گوینده را شنید ! حتی با هندس فری و با صدای زیاد بعضی موارد قابل شنیدن نیست .

 2. محمدعلی صمیمی

  سپاس از شما بابت ترویج اطلاعات تخصصیتون.البته اگر بشه شاخصها رو عمیقتر و تخصصیتر همراه با نحوه تهیه اونها و اینکه چه نهادهایی مسئول تهیه اونها هستند رو هم بفرمایید،خیلی خوب هست.

 3. محمدعلی صمیمی

  سپاس از شما بابت ترویج اطلاعات تخصصیتون.البته اگر بشه شاخصها رو عمیقتر و تخصصیتر همراه با نحوه تهیه اونها و اینکه چه نهادهایی مسئول تهیه اونها هستند رو هم بفرمایید،خیلی خوب هست.ضمنا اگر مبشه در مورد روشهای دسترسی به عمق بازار فارکس برای تشخیص حجم سفارشهای عمده(dept market) هم راهنمایی بفرمایید.در مورد ضعف صدای فیلمهای آموزشی هم لطفا اصلاح بفرمایید.با سپاس مجدد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا