بهترین بروکر فارکس
تبلیغ

فیلم آموزش امواج الیوت با دکتر ترحمی

آموزش امواج الیوت ویو با دکتر ترحمی

آر. ان. الیوت صاحب نظریه قانون امواج برای اولین بار در سال 1938 نظریه ای را در کتاب خود بیان کرد که بعدها این نظریه تکامل پیدا نمود و در قالب یک قانون به نام الیوت معروف شد و امروزه نیز از آن به نام قانون امواج الیوت یاد می شود.

فیلم آموزش امواج الیوت با دکتر ترحمی

نظریه امواج الیوت بر این اصل معتقد است که تمامی اتفاقات و حرکات در یک چرخه در حال تکرار می باشند. به نوعی امواج الیوت می گوید که جنب و جوش زیاد مردم حاکی از شکل گیری حرکاتی منظم و باقاعده می باشد که از آن ها تحت عنوان موج یاد می شود. این قانون در بازار سرمایه که به نوعی یکی از شلوغ ترین اجتماعات مردمی به شمار می آید بیشتر از هر جای دیگری خود را نشان خواهد داد.

ابداع نظریه موج الیوت توسط رالف نلسون الیوت انجام شد. الیوت با هدف توضیح حرکات قیمت در بازارهای مالی شکل گرفت و در واقع رالف الیوت معتقد بود که در بازارهای مالی به راحتی می توان به  الگوهای موجی تکرارشونده و فراکتال رسید و در نهایت به کمک استفاده از آن ها حرکات قیمت در آینده را پیش بینی نمود.

امواج الیوت را در واقع می توان در حرکات قیمت سهام و نیز رفتار مصرف کنندگان یافت. در این بین به معامله گرانی که به دنبال کسب سود از روند بازار هستند معامله گران سوار بر موج می گویند.

الیوت معتقد بود که بازارهای سهام برخلاف نظر عموم دارای الگوهایی تکرارشونده می باشند و به هیچ عنوان رفتار صورت گرفته در این بازار اتفاقی و بی نظم نمی باشد.

فیلم آموزش امواج الیوت با دکتر ترحمی

الیوت روند قیمت ها در بازارهای مالی را ناشی از روانشناسی غالب سرمایه گذاران می دانست. او به این نکته پی برده بود که در بازارهای مالی تغییرات به وجود آمده در ذهنیت و روانشناسی عموم در واقع پیرو الگوهای تکرارشونده و یکسان فراکتالی می باشند. نظریه الیوت را تا حدودی می توان به نظریه داو تشبیه نمود چرا که هر دو معتقد بودند حرکت قیمت سهام به صورت موجی می باشد. با این حال تشخیص ماهیت فراکتالی بازار از سوی الیوت سبب شد که در بررسی دقیق جزئیات بازار موفق تر عمل کند.

فراکتال های به نوعی ساختارهایی در ریاضی می باشند که مدام در حال تکرار شدن هستند و حتی در صورت بزرگ تر شدن آن ها، باز هم در نهایت به همان ساختار اولیه دست خواهید یافت. الیوت متوجه شده بود که در نمودارهای سهام الگوهای قیمت از ساختاری فراکتال برخوردار می باشند، از این رو به تحقیق در رابطه با الگوهای تکرارشونده این ساختارها پرداخت که امروزه می توان آن ها را در راستای پیش بینی آینده بازار یک اندیکاتور کاربردی به شمار آورد.

البته لازم به ذکر است که معامله گرانی که از امواج الیوت استفاده می نمایند معتقدند که فراکتال بودن ساختار بازار به این معنا نخواهد بود که به راحتی می توان آن را مورد پیش بینی قرار داد. و در واقع برای موفقیت در این زمینه بایستی به خوبی قادر به تحلیل حرکات بازار باشند.

مجموعه آموزشی زیر در واقع آموزش آنلاین می باشد که در آن توسط آقای دکتر ترحمی با استفاده از تکنیک های الیوت کلاسیک ساختار شناسی حرکات قیمت به خوبی آموزش داده شده است.

ردیفعنوانلینکحجم
1قسمت اولدانلود24Mb
2قسمت دومدانلود33Mb
3قسمت سومدانلود52Mb
4قسمت چهارمدانلود85Mb
5قسمت پنجمدانلود41Mb
6قسمت ششمدانلود43Mb
7قسمت هفتمدانلود 28Mb

10 دیدگاه

 1. آقای ترحیم ممنون ازشما خیلی مفید بود .اما زیاد داستان و خاطره تعریف میکتی

  • با سلام ..علی اقا جان خوب و دوست داشتنی …با توجه به اینکه خود بورس از دروس ریاضی و امار و چارت خوانی هست و به تنهایی میتونه خیلی خشک و خسته کننده باشه .اقای ترحمی با داستان و خاطره در واقع این درس رو داره شیرین و قابل تحمل میکنه ..شاید بشه با خلاصه گویی با نصف این زمان درس رو کامل کنه اما انوقت خسته کننده میشه و خیلی ها دنبال نمی کنند

  • سلام. فکر کنم شما مطلب آقای ترحمی رو اصلا نگرفتید.

 2. سلام ممنون از آموزش های رایگانی که میذارید فقط هرچی گشتم آموزش عملی رو پیدانکردم جلسه هفت به بعد که استاد گفتند آموزش عمل با نرم افزار ادونس گت و آموزش میدن کجاست؟

 3. سلام قسمت ۸ که میخواد استاد عملی آموزش بده چرا نیست ؟
  لطفاً جواب بدید

 4. سلام و خدا قوت خدمت استاد عزیز و با معلومات بالا
  واقعا من که بسیار لذت بردم از شیوه بسیار روان که استاد آموزش دادن با توجه که خود امواج الیوت جز مباحث نسبتا پیچیده و سر درگم هستن و من قبلا آموزشهای زیادی دیده بودم و خسته کننده و بسیار زیاد بودن که اصلا متوجه نشدم ولی استاد با شیوه کاملا روان و با تکنیک آموزش دادن ان شا الله که همیشه در تمامی مراحل زندگی و کار موفق باشن.باز هم تشکر ویژه از استاد دارم.

 5. سلام جناب دکتر ترحمی عزیز؛ من از فایل های آموزشی شما استفاده کردم و عالی بودند. ازتون سپاس گزارم.

 6. سلام ترحمی جوگیر شدم گقتم پیام بزارم . روش تدریست میچسبه ایول .انگار داری موج سواری میکنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *